GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Masti de carnaval!

+3
seaman65
pitulicea
RALUCA
7 participanți

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

In jos

Masti de carnaval!  - Pagina 6 Empty Masti de carnaval!

Mesaj  RALUCA Dum 10 Iun - 17:40

Rezumarea primului mesaj :

Fiti creativi in orice imprejurare , in orice activitate pe care o desfasurati , in orice relatie pe care o construiti!
Guy Claxton spunea asa "Creativitatea este o strategie de viata , este un raspuns la schimbare , este dovada capacitatii de adaptare la lumea in care traim."
Masti de carnaval!
Confecţionarea şi purtarea măştilor este veche de când lumea. Măştile au făcut parte din istoria tuturor civilizaţiilor, fiind purtate în scop fie religios, fie laic. Dintre măştile tuturor epocilor şi culturilor, cele mai cunoscute şi apreciate sunt cele veneţiene. Originile carnavalului se găsesc în cadrul serbărilor antice organizate în cinstea lui Dionis. Sărbătoarea dedicată lui Dionis a dăinuit şi în timpul Evului Mediu întunecat şi a atins apogeul în timpul Renaşterii şi al barocului.
Măştile veneţiene au elemente comune cu cele din teatrul grecesc, precum şi cele din comedia del’arte. Ele sunt fantastice, misterioase şi pline de farmec, asemeni oraşului în care au luat naştere.
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos


Masti de carnaval!  - Pagina 6 Empty Re: Masti de carnaval!

Mesaj  itina Sam 10 Oct - 12:26

Multumesc, Doro. Coronița pe care am aplicat frunzele avea deja floricele si nu as vrea sa i-o stric. Smile Iar frunzele s-au cam terminat...
itina
itina
6
6


Sus In jos

Masti de carnaval!  - Pagina 6 Empty Re: Masti de carnaval!

Mesaj  pitulicea Sam 10 Oct - 12:27

ok Foarte frumos a iesit. Mie-mi place mai mult cu floricele. Ii da ceva mai multa culoare. Si-apoi, toamna nu-i lipsita de flori Smile
Da' cum ai reusit sa le impletesti fara sa se rupa? Surprised Daca-s uscate se rup usor, pentru ca-si pierd elasticitatea.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Masti de carnaval!  - Pagina 6 Empty Re: Masti de carnaval!

Mesaj  Vizitator Sam 10 Oct - 12:31

Foarte frumoasa ti-a iesit, felicitari, chiar simti toamna privind-o ! ok
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Masti de carnaval!  - Pagina 6 Empty Re: Masti de carnaval!

Mesaj  itina Sam 10 Oct - 12:36

Multumesc, fetelor. Am legat frunzele cu ata de papiota apropiata ca si culoare. M-am chinuit putin pentru ca sunt destul de fragile frunzele dar am reusit intr-un final sa termin coronita cu toate intacte.
itina
itina
6
6


Sus In jos

Masti de carnaval!  - Pagina 6 Empty Re: Masti de carnaval!

Mesaj  RALUCA Lun 12 Oct - 9:36

Super frumoasa coronita!!!! Bine ai venit in lumea creatorilor de frumos ! Pup you Pup you
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Masti de carnaval!  - Pagina 6 Empty Re: Masti de carnaval!

Mesaj  itina Mar 13 Oct - 15:48

Ei, multumesc din suflet, surioara! Razz
itina
itina
6
6


Sus In jos

Masti de carnaval!  - Pagina 6 Empty Re: Masti de carnaval!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum