GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

+10
atat de simplu
seaman65
mrs nobody
serpico
Mr Nobody
emil_andreescu
sharp00714
Nana_Duval
dragos
pitulicea
14 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca - Pagina 2 Empty Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  pitulicea Joi 18 Feb - 18:45

Rezumarea primului mesaj :

Unul din patru angajati recunoaste ca are ganduri negre legate de colegi.
Un studiu efectuat de compania OnePoll arata ca o treime dintre angajati isi urasc atat de mult colegii, incat nu socializeaza cu acestia in afara serviciului. De vina pentru aceasta situatie tensionata se pare ca sunt sefii.
Nici barfele intre colegi nu lipsesc din mediul profesional. La acest capitol, femeile isi barfesc mai des colegii, comparativ cu barbatii. Astfel, o femeie petrece 20 de minute pe zi plangandu-se de un coleg de fata cu alta persoana, pe mail sau prin mesaje online. (citeaza Curentul)


Ce parere aveti despre asta? Rolling Eyes


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Vin 18 Mar - 13:37, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca - Pagina 2 Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  pitulicea Mar 5 Apr - 13:41

Din cate stiu eu, lucreaza cu barbatii. Insa....mai are de lucrat la gramatica Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca - Pagina 2 Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  emil_andreescu Mar 5 Apr - 16:27

buna pi.ca in rest nu ma salut aproape cu nimeni.sau foarte rar.e ca in sistemul solar-ne despart milioane de km.am revenit.ai magnetzi pe forumul tau. Cafeluta trebuie sa recunosc ca ai imaginatie,judecind doar numarul de topicuri,si surprinderea pe care ele ti-o creeaza-e vorba de subiecte.nu te perii,nu te teme.e adevar pur.si simplu. Plimbarea
o curiozitate.cine lanseaza topicurile?membrii,admin-ul,sau e o chestie de grup care brainstormeste. thinking
emil_andreescu
emil_andreescu
2
2


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca - Pagina 2 Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  pitulicea Mar 5 Apr - 19:51

Emile...ma tot intreb daca stii sa citesti.
Daca DA.... ma intreb de ce postezi aiurea?
Subiectul era unul cu totul diferit de ce ai raspuns tu....
Oricine poate deschide un topic, cu conditia sa-l incadreze acolo unde-i e locul si sa nu mai existe un topic cu acelasi subiect.

Sincer, cred ca-ti bati joc de mine si ca o faci intentionat. Atitudinea ta nu-mi place deloc.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca - Pagina 2 Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  Mr Nobody Joi 28 Apr - 14:42

pitulicea a scris:
....isi urasc atat de mult colegii, incat nu socializeaza cu acestia in afara serviciului....
Cum eu prestez asa de multa munca pe forum, ma simt aici ca "la servici" Very Happy
Nu-mi urasc deloc colegii de forum. Din contra big hug Ba mai mult, chiar socializez cu ei Laughing wine smile


Very Happy
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca - Pagina 2 Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  pitulicea Joi 28 Apr - 14:46

Ce nu-ti convine? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca - Pagina 2 Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  Mr Nobody Joi 28 Apr - 14:53

Nimic! Very Happy
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca - Pagina 2 Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  serpico Dum 8 Mai - 1:59

Unde lucrez eu nu e asa,1 angajat din 2 isi uraste colegii,cred ca e mai aproape de adevar,altfel nu-mi explic cum au disparut jumatate din colegi. Sigur nu e " criza" de vina Laughing

serpico
4
4


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca - Pagina 2 Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  pitulicea Dum 8 Mai - 9:36

Laughing Laughing Refacem calculele.
Si cine crezi ca e de vina? Angajatii sau conducerea? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca - Pagina 2 Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  mrs nobody Dum 8 Mai - 12:14

am lucrat intr-un loc in care sefa a prins asa ura pe angajati ca in doi ani numarul s-a redus la o treime
angajatii nu se urau deloc, ba colaborau cu succes
mrs nobody
mrs nobody
5
5


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca - Pagina 2 Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  Mr Nobody Vin 13 Mai - 11:01

mrs nobody a scris:am lucrat intr-un loc in care sefa a prins asa ura pe angajati ca in doi ani numarul s-a redus la o treime
angajatii nu se urau deloc, ba colaborau cu succes
Sefa era patroana sau angajata? Very Happy
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca - Pagina 2 Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  mrs nobody Vin 13 Mai - 11:17

era angajata
mrs nobody
mrs nobody
5
5


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca - Pagina 2 Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  Mr Nobody Vin 13 Mai - 11:23

Atunci...ce este fals? Exista cel putin un angajat care isi ura colegii. Desi spui ca ei nu se urau.Chiar colaborau cu succes!
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca - Pagina 2 Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  mrs nobody Vin 13 Mai - 11:27

spun ca procentul nu-i ala Very Happy
daca initial era 1/10 a ajuns in timp 1/5
acum, cine stie, o fi ajuns sa-l urasca pe singurul angajat Smile
mrs nobody
mrs nobody
5
5


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca - Pagina 2 Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  Mr Nobody Vin 13 Mai - 11:29

[Ahaaaaa!
M-am prins!
Greu, ce- drept, dar am facut-o! Very Happy
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca - Pagina 2 Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  mrs nobody Vin 13 Mai - 11:31

nu stiu eu sa explic suficient de clar Smile
si azi mi-e tare somn
spre dimineata am visat ca beam ceva cu alcool, atat de real, ca era sa iau autobuzul spre servici Laughing
mrs nobody
mrs nobody
5
5


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca - Pagina 2 Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum