GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

+10
atat de simplu
seaman65
mrs nobody
serpico
Mr Nobody
emil_andreescu
sharp00714
Nana_Duval
dragos
pitulicea
14 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca Empty Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  pitulicea Joi 18 Feb - 18:45

Unul din patru angajati recunoaste ca are ganduri negre legate de colegi.
Un studiu efectuat de compania OnePoll arata ca o treime dintre angajati isi urasc atat de mult colegii, incat nu socializeaza cu acestia in afara serviciului. De vina pentru aceasta situatie tensionata se pare ca sunt sefii.
Nici barfele intre colegi nu lipsesc din mediul profesional. La acest capitol, femeile isi barfesc mai des colegii, comparativ cu barbatii. Astfel, o femeie petrece 20 de minute pe zi plangandu-se de un coleg de fata cu alta persoana, pe mail sau prin mesaje online. (citeaza Curentul)


Ce parere aveti despre asta? Rolling Eyes


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Vin 18 Mar - 13:37, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  pitulicea Joi 18 Feb - 18:59

Mi se pare o prostie.
Eu n-am ganduri negre legate de colegi si imi place sa cred ca nici ei n-au ganduri negre cu privire la mine Very Happy Sau, eu sunt printre ceilalti patru? Laughing Daca nu socializam in afara serviciului, nu inseamna ca-i vorba de ura sau dusmanie, ci de timpul pe care preferam sa ni-l petrecem fiecare cu familia.
Daca exista tensiuni la locul de munca, nu cred ca-s (intotdeauna) eu pricina Rolling Eyes Oi mai fi si eu din cand in cand Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  pitulicea Vin 18 Mar - 13:17

....isi urasc atat de mult colegii, incat nu socializeaza cu acestia in afara serviciului....
Cum eu prestez asa de multa munca pe forum, ma simt aici ca "la servici" Very Happy
Nu-mi urasc deloc colegii de forum. Din contra big hug Ba mai mult, chiar socializez cu ei Laughing wine smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  dragos Vin 18 Mar - 14:19

ASA E peste tot , e in firea omului
dragos
dragos
4
4


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  pitulicea Vin 18 Mar - 14:22

Sa-si urasca aproapele? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  dragos Vin 18 Mar - 14:23

aproapele ? colegul de munca ? un rau necesar
dragos
dragos
4
4


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  pitulicea Mier 23 Mar - 15:11

De ce e necesar sa urasti pe cineva? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  dragos Mier 23 Mar - 21:04

eu nu ii urasc
blestem soarta care mi a dat
dragos
dragos
4
4


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  pitulicea Mier 23 Mar - 21:30

Laughing Laughing
Nu se poate sa-i urasti chiar pe toti. In cazul asta, tu ai o problema, nu ei Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  dragos Joi 24 Mar - 7:25

ei nu chiar pe toti
toti e prea multe
dragos
dragos
4
4


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  Nana_Duval Mar 5 Apr - 9:53

am o colega imatura, care e invidioasa ca eu fac mai multe decat ea in viata asta...ii simt rautatea, dar pana acum nu m-am coborat la nivelul ei de om inhibat sa-i raspund asa cum as vrea;
mi-ar placea sa-i trag vreo doua-njuraturi si sa-i spun cat e de slaba pe langa mine..
Mama ei de cloaca de femei ipocrite de la serviciu!
ce bine ma simt;m-am descarcat! Very Happy
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  sharp00714 Mar 5 Apr - 10:03

gun Nana, zi-mi cine te-a suparat!!!? Insa cred ca am si eu personajele de care vorbesti, la mine la servici!!! Sunt peste tot!!! Sunt cele care fac treaba "daor din gura"!!!! Angel Laughing Laughing Laughing Laughing
sharp00714
sharp00714
4
4


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  Nana_Duval Mar 5 Apr - 10:07

sefa are drept prietena "intima" pe una dintre colege si ele fac legea. m-am suparat ca-mi taiase amarata sapt de concediu si m-am revoltat, asa incat am reusit s-o obtin ..
nu mi-e felul sa ma pun la mintea lor limitata, dar pana cand? vreau sa -mi schimb locul de munca sa nu le mai vad, ca sa nu mai am motiv sa ma enervez si pt asta..
Ps-copilarii, pana la urma Very Happy
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca Empty Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  sharp00714 Mar 5 Apr - 10:50

Scenariul e clasic si omni-prezent!!! Vei fi surprinsa sa gasesti aceeasi situatie si la noul loc de munca.... De ce oare?? Raspunsul e in tine si atitudinea ta!!!

Pot fi si copilarii, depinde cum privesti!!!

Angel
sharp00714
sharp00714
4
4


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  Nana_Duval Mar 5 Apr - 13:36

drgos, greu de tine ca lucrezi cu femeile! Laughing Laughing
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca Empty Re: Un angajat din cinci isi uraste colegii de munca

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum