GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

+40
raichu
Mihaela Bambina
liviaionita
dorina_s
mario368
sharekhan
Ravian
itina
sharp00714
myrk
East17
mariana m
AlexIulia
Athena
aristeu
pauletz
Sibel16
bicflo
Violoncella
shadow
atat de simplu
RALUCA
mercur
BlackDiamond
Vasile Ascunziseanu
Obi-Wan Kenobi
parwous
habibi77
Amrita
Queensland
seaman65
soryn
Nana_Duval
elis27
mrs nobody
floreac
oli
tegeusa
pitulicea
no.body
44 participanți

Pagina 53 din 54 Înapoi  1 ... 28 ... 52, 53, 54  Urmatorul

In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 53 Empty Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  no.body Mar 21 Feb - 9:20

Rezumarea primului mesaj :

Pentru ca imi plac foarte mult jocurile de inteligenta, testele de inteligenta, etc., m-am gandit sa infiintez acest topic. Sunt sigur ca nu ma veti lasa singur aici...



Se dau urmatoarele cifre si grupuri de cifre:

? 953 13(18)5(16)(21)93 93987
(18)(15)939(16) (14)(21)(18)(20)(14)9 59(18)1(12)1(16)

Aflati codul si dati-mi raspunsul codat.
Ia sa va vad Very Happy !
no.body
no.body
4
4


gergelyerzsebet apreciază acest mesaj

Sus In jos


Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 53 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Mar 22 Feb - 11:58

Ce cuvânt îşi găseşte cel mai puţin locul în următoarea enumerare:

a. tornadă
b. război
c. cutremur
d.  grindină



Care-i raspunsul bun? Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 53 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  myrk Mar 22 Feb - 17:44

Razboi. Rolling Eyes
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 53 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Mier 23 Feb - 10:22

Asa m-am gandit si eu prima data... razboi nu e din categoria fenomenelor naturale.
Da' apoi m-am gandit ca ar putea fi si grindina, daca te gandesti ca e singura care nu e un pericol sau o amenintare pentru viata omului Very Happy Desi, daca-i o grindina cu gheata cat oul de strut, iti cam poate sparge capul Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 53 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  myrk Mier 23 Feb - 10:55

Da. Si eu am gandit la fel ca tine. Dar stiu ca si grindina e periculoasa. Raspuns corect: grindina. Laughing

Razboiul e in ordinea naturala. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 53 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Mier 23 Feb - 11:40

Acuma care din ele e? Laughing Care vrem noi?
Nu mai trece nimeni pe aici sa ne ajute sa ne decidem? Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 53 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  myrk Mier 23 Feb - 13:15

Apoi sa fie tornada. Poa' sa se cutremure pamantul de tancuri si bombardamente, poa' sa fie o grindina de gloante, da' nu e totusi ca tornada. Nu? Laughing Ma rog, poa' sa fie si cutremur economic si preturi care lovesc ca grindina. Tot nu-i ca tornada. Laughing

Mm. Tornada de majorari. Poate. Deci razboi e. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 53 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Andy11 Vin 25 Feb - 9:20

„Război” are două silabe. Celelalte au trei.
Andy11
Andy11
3
3


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 53 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Vin 25 Feb - 9:46

Laughing Laughing La asta nu m-am gandit.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 53 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Florin Popa Lun 7 Mar - 14:57

Si eu zic razboi. Din acelasi motiv pe care l-a spus si pitu, nu se incadreaza la fenomene naturale. Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 53 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Mar 8 Mar - 10:51

Daca toti ziceti asa, inseamna ca asta e raspunsul bun confused
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 53 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Vin 1 Apr - 11:54

În poza de jos ar trebui să vezi un animal. Care crezi că este? Fii foarte atent și vei observa că el chiar exista.
Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 53 Whatsa10

Eu am fost foarte atenta, dar nu l-am vazut. Laughing
Cica testul asta e pentru genii Very Happy In cazul asta, de ce as fi vazut eu animalul? Very Happy Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 53 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  myrk Vin 1 Apr - 13:09

Eu vad un urs care sta in fund. Ma rog, atat imi permit sa vad. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 53 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Florin Popa Vin 1 Apr - 13:53

Intr-adevar e un ursulet care sta in fund. Si nu trebuie sa fii un geniu ca sa-l vezi. E una din acele imagini stereografice, pentru care trebuie sa-ti focalizezi privirea in asa fel incat sa vezi dublu. Laughing Apoi imaginea se limpezeste si vezi in 3D.
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 53 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  myrk Vin 1 Apr - 19:53

Florin, acum daca vedeai tu ursuletzu' primul, nu se stie daca mai faceai aceeasi remarca pentru genii. Laughing

Ma rog, eu sunt carcotas, ca de obicei. Macar eu recunosc. Laughing (Florin vorbeste de imagini in doua dimensiuni, imagini stereoscopice, coordonarea gandirii, focusare si conversie din 2D in 3D. Plus imaginatie. Imagini- imaginatie. Laughing Evident ca nu trebuie sa fii un geniu- ci un om simplu, normal. Laughing )
myrk
myrk
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 53 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Vin 1 Apr - 22:13

Laughing Laughing Laughing
Eu nu-s geniu, ca n-am vazut ursuletul. De fapt, greseala a fost ca gasind imaginea pe net am gasit si "solutia" si n-am mai avut ocazia sa-mi dovedesc ce pot. Daca pot Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 53 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 53 din 54 Înapoi  1 ... 28 ... 52, 53, 54  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum