GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

+37
Florin Popa
liviaionita
Ravian
Indra
mastermind
ionutz72
myrk
itina
Aliona
Vica
Violoncella
RALUCA
Florin2013
Krissunu
inima_vrajita
habibi77
parwous
abica25
Queensland
2na
anit05
noricel
dall
Ludmilika
shadow
iubaretu
oli
no.body
elis27
preotul1
mielusica
mrs nobody
soryn
atat de simplu
tegeusa
fata_cu_sosete_de_diamant
pitulicea
41 participanți

Pagina 34 din 57 Înapoi  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 45 ... 57  Urmatorul

In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 Empty Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  pitulicea Mier 8 Feb - 10:04

Rezumarea primului mesaj :

Daca tot ne plac rimele, m-am gandit la un joc nou, sa mai “improspatez atmosfera” si sa avem cat mai multe spatii de joaca.
Si in acest joc vom avea nevoie de multa imaginatie.
De data aceasta, se va da o imagine, iar cei care doresc, vor face un catren inspirat de imaginea respectiva. Fiecare “explica” ceea ce vede si transpune in versuri Smile

Spre deosebire de celelalte jocuri, NU fiecare jucator propune o imagine, ci toti cei care doresc, vor face propria poezie dupa imaginea propusa. Vor fi doua imagini pe saptamana, nu mai mult. Imaginile le posteaza adminul.
Se poate raspunde si la imagini mai vechi - daca nu am fost pe faza la momentul respectiv - prin simpla citare a acestora Smile
Sper ca ati inteles regulile si ca jocul va fi pe placul vostru.


Poeziile care depasesc 4 versuri (catren), vor fi votate cu rosu de catre admin, sau vor fi mutate la topicul de poezii personale!


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 7 Mar - 17:58, editata de 2 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  Vica Vin 4 Sept - 13:42

...vesnic indragostit ok ,frumos Ravian I love you
Vica
Vica
6
6


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  pitulicea Vin 4 Sept - 13:47

Rolling Eyes Nu vad nici o legatura cu fotografia Laughing Imaginatia mea e mai limitata. Altfel....frumos catren.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  pitulicea Sam 5 Sept - 12:02

Vedeti si voi, sunt amuzata,
Caci astazi, pentru prima data
La masa n-am fost invitata.
Dar nu raman eu nemancata Very Happy Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  Vizitator Sam 5 Sept - 21:15

in ceea ce-o priveste pe Pitu, nu mi-as face nici cea mai mica grija ca ar ramane vreodata nemancata, bate un vant sagalnic in topicul asta Laughing Laughingok Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 A040
Ravi cred ca a ramas la o fotografie mai veche Laughing , dar merita si el un verde ptr. frumosul catren Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  liviaionita Vin 11 Sept - 10:15

Esti ca jeleul de pe-al meu fursec
Cu gust si-aroma fina de capsuna.
Bine ca nu-i nimeni pe-aici sa-ti spuna
Ca am sa te consum si apoi plec!
liviaionita
liviaionita
4
4


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  Ravian Mier 16 Sept - 0:06

ok

Livia ma cam pui pe ganduri!...
Ravian
Ravian
4
4


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  liviaionita Mier 16 Sept - 7:49

Stai linistit,Ravi,ca sunt abia la al doilea acum...
liviaionita
liviaionita
4
4


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  Vica Mier 16 Sept - 7:59

Livia eu credeam ca esti....in al noulea cer Laughing Laughing
Vica
Vica
6
6


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  liviaionita Mier 16 Sept - 10:48

Nici pe departe,Vicuto...
liviaionita
liviaionita
4
4


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  pitulicea Mier 16 Sept - 12:18

Laughing Fain catrenul, Livia ok Nu ierta nimic Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  liviaionita Mier 16 Sept - 12:51

Daca asa trebuie,asa fac!
liviaionita
liviaionita
4
4


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  Vizitator Mier 16 Sept - 12:53

Din nou versuri pline de prospetime a la Livia! Cool
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  Ravian Joi 24 Sept - 19:35

Cred ca e timpul sa mai puneti alta poza...ce zice domnul jandarm Pitu?...
Ravian
Ravian
4
4


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  pitulicea Lun 28 Sept - 21:46

Bineeeee..... fie!  Inca o poza, pentru cei nerabdatori Razz  Voi n-ati avut rabdare sa primiti o noua poza, eu nu mai am rabdare sa va citesc rimele Razz

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 Poezie11
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  pitulicea Lun 28 Sept - 21:56

Romantici hai sa fim in asta toamna,
Si sa ne-ascundem in padurea de arama,
Sa te iubesc ca-n prima zi, frumoasa doamna,
Iar parul argintiu sa nu-l bagam de seama.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 34 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 34 din 57 Înapoi  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 45 ... 57  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum