GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dupa ani si ani ...

+11
aristeu
myrk
RALUCA
soryn
tegeusa
pufulete09
shadow
Queensland
elis27
pitulicea
veronica_franco
15 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 3 Empty Dupa ani si ani ...

Mesaj  veronica_franco Lun 23 Ian - 15:15

Rezumarea primului mesaj :

Trecusera 9 ani de cand ea a inchis telefonul. Ultimele cuvinte inca ii rasunau in urechi ..." mai vorbim.Pa!" Apoi tacere; acea tacere grea, careia nu i te poti opune. Azi, cand a deschis poarta, el, inalt si cu zambetul strengaresc pe buze, acolo.
- Tu?!
....



Daca n-ati inteles despre ce este vorba si cum functioneaza, click aici Arrow [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Smile
veronica_franco
veronica_franco
2
2


Sus In jos


Dupa ani si ani ... - Pagina 3 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  pitulicea Mier 15 Mai - 13:38

ok Frumos, Ralu. Finalul parca e prea....brusc, dar e bine si asa. Cu barbatii nu trebuie s-o lungesti prea mult Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 3 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  Queensland Mier 15 Mai - 13:43

Si mie mi-a placut, Ralu ! Bravo !
Dar parca asa cum scria si Pitu, nu-i dai tipului nici o sansa? Laughing
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 3 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  RALUCA Mier 15 Mai - 13:44

Dupa ce am trimis povestioara m-am gandit ca se termina prea brusc
Nu merita Laughing
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 3 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  Queensland Mier 15 Mai - 13:47

Asa, Zoe, fii barbata Evil
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 3 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  pitulicea Mier 15 Mai - 13:50

Uneori se intampla si asa in viata.... Ii spui omului ce ai de spus, intelege si acolo se termina totul. confused
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 3 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  RALUCA Mier 15 Mai - 13:51

Laughing Laughing
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 3 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  veronica_franco Lun 20 Mai - 8:21

frumos scris ,pufulete... au dreptate fetele, inca o scriitoreasa printre noi!
frumos scris, soryn, desi am observat ca fetele is dure....iar baietii permisivi.dar stilul mi-a placut tare mult!
frumos scris raluca! mandria fetelor de a nu fi amante...sau pe locul 2!!!!

ma bucur ca ideea a prins si vreau alte teme... "variatiuni pe aceeasi tema" dar ...
care se baga?!
veronica_franco
veronica_franco
2
2


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 3 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  Vizitator Mier 27 Noi - 20:58

Trecusera 9 ani de cand ea a inchis telefonul. Ultimele cuvinte inca ii rasunau in urechi ..." mai vorbim.Pa!" Apoi tacere; acea tacere grea, careia nu i te poti opune. Azi, cand a deschis poarta, el, inalt si cu zambetul strengaresc pe buze, acolo.
- Tu?!

-Poftiti? raspunse el usor nesigur...Pe de-o parte era mandru ori de cate ori il recunostea cineva dupa cele cateva emisiuni televizate la care participase, pe de alta parte era deranjat ca doamna aceasta draguta spusese ''tu'' in loc de ''dumneavostra''. Ce respect era asta?
Isi drese putin glasul si incepu sa turuie, dupa ce arunca o privire rapida cutiei postale:
- Imi face placere doamna Popescu sa va prezint tigaia noastra Dry Cooker, ideala pentru gatitul sanatos si gustos. Doriti fripturi delicioase fara ulei, mai putine calorii si gust garantat? Cumparati Dry Cooker!! spuse el dintr-o suflare, privind-o triumfator.
Ce gaina...isi spuse in gand, ce ochi a cascat, n-o mai fi vazut o tigaie in viata ei?
Marina il privea impietrita, doar ochii i se faceau tot mai mari si mai mari de uimire.
-Cum, gandi ea, asta este fantele ala de acum 9 ani care m-a mozolit si pipait o seara intreaga, gata , gata sa ma faca sa cedez? Arata la fel de bine, o frumusete de barbat, dar parca este si mai tampit decat cu 9 ani in urma. Isi aminti amuzata ce disperat era sa ii dea chilotii jos, si cat de hotarata a trebuit ea sa fie ca sa il potoleasca. Noroc ca agitatul mai deschidea gura din cand in cand, si cum o deschidea cum spunea cate o prostie, ceea ce a dus la salvarea virginitatii Marinei in seara respectiva.
Iar acum prostovanul nici macar nu o recunoscuse,
-Oferta irezistibila: Tigaia magica Dry Cooker la DOAR 100 de lei! Spre deosebire de alte tigai, Dry Cooker are o calitate deosebita: centrul ei este ridicat si prevazut cu un orificiu. Prin acest orificiu, aerul patrunde in interior si coace mancarea. Alimentele nu se ard si nu se lipesc de tigaie.
Marina n-a mai rezistat, izbucni intr-un hohot de ras, si rase de nu mai avea aer, parca o dureau si falcile de atat ras. Se incovoie tinandu-se cu mainile de burta, incercand sa traga mai mult aer in piept...ce naiba , doar nu era sa moara sufocata intre doua hohote.
Se auzira pasi repezi si in spatele ei aparu o doamna fumusica si eleganta,cam de aceeasi varsta cu Marina.
-Ce se intampla Ina? intreba batand-o usor pe spate si razand si ea la randul ei fara sa aiba habar de ce rade.
Marina doar arata cu degetul spre barbatul din fata usii fara a reusi sa articuleze un cuvant. Abia atunci prietena ei privi fata barbatului frumos care inlemnise cu ochii la Ina si cu o tigaie in mana, pe care o tinea de coada, cum ai tine o acadea.
Spre stupefactia lui si cealalta dama se puse pe ras.
Ce dracu le-a apucat pe amandoua? se intreba el, scotand din buzunarul sacoului o oglinjoara si studiindu-si chipul perfect. N-avea nici un muc la nas, nici firimituri la gura, atunci ce naiba le-a apucat pe muierile astea?
-Stii ceva Petrica, zise Marina, da-mi doua tigai, una pentru mine, una pentru prietena mea.
Petrica fugi spre masina si mai aduse o tigaie, alergand caraghios cu picioarele lui lungi, parca era un cocostarc grabit. Se tot intreba de unde ii stie numele, dar asta in secundar. In principal era fericit de vanzarea nesperata, Dupa ce primi banii si lasa tigaile, indrazni sa intrebe:
-Iertati-ma doamna Popescu, de unde imi stiti numele si ce v-a facut sa radeti cu atata pofta?
-Trecutul Petrica, trecutul m-a facut sa rad. Mi-am amintit de o noapte de acum vreo 9 ani, cand ai plecat cam cracanat de la o petrecere la cam am fost amandoi, si la care m-ai sarutat atat incat am avut o zi intreaga buzele umflate...iar acum nici macar nu m-ai recunoscut.
Dar nu-i bai, tu si tigaia ta mi-ati oferit cea mai tare portie de ras din viata mea, orgoliul meu a scapat intact.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 3 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  Vizitator Mier 27 Noi - 21:46

Am ras in hohote, la propriu. ok  Doro, foarte haios si frumos ai povestit. Ar trebui sa ne uitam mai des la reclame. Laughing Laughing Laughing 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 3 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  Vizitator Mier 27 Noi - 21:52

multumesc frumos Aella...de la o reclama mi-a si venit ideea Laughing 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 3 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  myrk Mier 27 Noi - 21:53

Mie imi plac fetele hotarate, gen Marina! Wink Numai ca asemenea tantalai si asemenea fetiscane le gasesti doar prin imaginatia lui Doro... bine ca nu exista in realitate! confused Very Happy Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 3 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  Vizitator Mier 27 Noi - 22:00

mda...stau bine cu imaginatia. Smile  Dar sunt foarte sigura ca este plin pamantul de tantalai si tantaloaice. Ba mai mult, as indrazni sa spun ca fiecare dintre noi am fost macar odata tantalau/tantaloaica in diverse situatii.
Cat despre fetiscane...vorba 'ceea...fara numar!!! Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 3 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  myrk Mier 27 Noi - 22:11

Da, Doro, debordezi de imaginatie si scrii frumos! Smile As avea si eu vreo doua intamplari de povestit cat is de tont, da' chiar asa de fraier ca asta parca nu-s! scratch Smile Si nici peste fete asa de hotarate n-am dat... niciodata! Very Happy Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 3 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  Vizitator Mier 27 Noi - 22:20

este o povestire pe care am incercat sa o fac amuzanta Myrk.  Tu cauti adevaruri in ea? Este doar fantezie, ce naiba!
Multumesc pentru prima fraza! Smile
In celelalte povestiri in care ''ei'' rupeau inima fetelor, nu ai intervenit Laughing 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 3 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  myrk Mier 27 Noi - 22:24

Pai pe celelalte nu le-am citit si nici adevaruri nu caut! Smile Pur si simplu am glumit... Doro! Smile
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 3 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum