GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

HOROSCOP HAZLIU

+15
Queensland
atat de simplu
Pingu
eledas
Lolita
tegeusa
seaman65
habibi77
serpico
mrs nobody
ghost
Nana_Duval
Tizona
pitulicea
oli
19 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

HOROSCOP HAZLIU Empty HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  oli Mier 8 Iun - 20:09

ZODIILE SI MOARTEA CLINICA

Berbec :” Cine-i seful aici? Vreau sa-l vad pe Zeul Suprem acum! Sunt mort? Zau, nu am crezut ca mi se poate intampla chiar mie!! De unde pot sa fac rost de un palat de cristal luminat ca ala??”

Taur : Parasindu-si corpul, Taurul realizeaza ca nu mai are stomac si se intoarce instantaneu in corp, fara sa vada tunele, lumini sau entitati ceresti, ceea ce il face sceptic pentru tot restul vietii.

Gemeni : Ideea de baza in cazul Gemenilor nu este experienta in sine, ci felul in care o pot in frumuseta atunci cand o povestesc (sau o scriu). De vreme ce Gemenii se simt bine in orice lume,mai putin intr-una fara telefoane, internet sau alte mijloace de comunicare,se intorc in corp destul de repede – iar gura are tendinta de a functiona inaintea restului corpului.

Rac : Racii traiesc cam 125 ani si, in general, nu au de-a face cu moartea aparenta. In schimb, din cand in cand, se pot apropia de ceea ce restul numesc ” viata”, atunci cand isi fac curaj sa iasa din casa pentru cumparaturi.

Leu : ” Nuuuuuuuuuuuu….NU am murit! Nu, nu nu!! Cine-s aia in alb? Ce naiba canta acolo..? Suna complet aiurea. Eu pot sa cant mai bine! Unde e dirijorul? Vreau un microfon acum! Si nu ma deranjati, decat daca e vorba de un impresar important!”

Fecioara : Dupa 60 ore de munca in continuu, Fecioara pica franta si paraseste corpul, ajungand intr-un tunel de lumina ce straluceste de curatenie.. insa, in curand, incepe sa se ingrijoreze la gandul ca cei dragi au ramas singuri si fara ajutorul ei, asa ca revine in corp instantaneu, se ridica, spune ca e ok si se uita la ceas pentru a vedea daca nu cumva e in intarziere.

Balanta : In corp, in afara corpului, in corp…in cele din urma spiritul se hotaraste sa iasa…Balanta vede un tunel la capatul caruia se afla o fiinta luminoasa. ” Sa fie Iisus? Stai asa…poate e Kwan Yin. Hainele alea sunt stilul ei”. Nereusind sa se hotarasca daca sa traverseze tunelul (ce ar fi moartea daca nu ai cu cine sa o imparti??), Balanta se trezeste inapoi in corp din greseala, iar primul gand este sa deschida o agentie matrimoniala pentru suflete..

Scorpion : De vreme ce majoritatea Scorpionilor au 9 vieti,acestia sunt tentati sa experimenteze multe feluri de moarte aparenta (uneori provocata de ei insisi). Cand se despart de corp, o foarte mica parte din ei traverseaza tunelul de lumina fara a intalni o fiinta astrala cu care sa faca sex. Intrebati pe cine ar dori sa intalneasca la celalalt capat – 75% vor numi vampirul preferat, iar Meduza este urmatoarea optiune.

Sagetator : Parasindu-si corpul, Sagetatorul nu se poate abtine sa nu rada de felul stupid in care a facut-o. Dupa ce reuseste intr-un fel complet aiuristic sa strapunga tunelul de lumina, refuza sa se intoarca in corpul pe care a incercat sa il abandoneze atata timp,printr-o serie de accidente datorate neindemanarii proverbiale. Deoarece este foarte curios daca religiile “organizate” sunt valide,profita de ocazie pentru a invata cateva lucruri esentiale…pana cand,satule, entitatile astrale, il trimit inapoi in corp, pentru cat mai mult timp posibil.

Capricorn : Capricornului ii ia ceva timp sa realizeze ca a murit, mai ales ca pe lumea celalalta sunt locuri speciale, amenajate ca niste birouri, in care sunt instalati Capricornii. Un domn batran si distins le inmaneaza un manual numit” Cum sa reusesti in afacerile astrale”, un exemplar de “evaluarea muncii” ( pentru profani-evaluarea faptelor bune si rele din timpul vietii) si o nota roz (reinviere).Capricornii se intorc destul de repede in corp, nefiind capabili sa indure existenta non-fizica.

Varsator : Varsatorul ajunge in Rai, vede ca nu este condus prin consens si se duce in Iad, unde macar e anarhie si regulile sunt facute pentru a fi incalcate. Intr-un mod ironic, experienta Varsatorului e destul de traditionala- Dumnezeu- Tatal, Sf. Petru, coruri de ingeri,etc, deci un alt motiv pentru a opta pentru Iad. O data ajuns acolo,il enerveaza la culme pe Satan & Co. cu ideile lor de reforme, asa ca sunt trimisi de urgenta inapoi in corp.

Pesti : Dintr-un motiv sau altul, Pestii nu prea observa moartea aparenta.
In schimb, intr-o zi de munca normala, multi Pesti spun ca vad fiinte cu figuri suferinde care le spun intr-un mod calm sa se intoarca in corp.

oli
oli
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  oli Mier 8 Iun - 20:11

O data ajuns acolo,il enerveaza la culme pe Satan & Co. cu ideile lor de reforme, asa ca sunt trimisi de urgenta inapoi in corp.

Nici in rai ...nici in iad .E bine atunci. Locul meu e inca pe pamant! Laughing Laughing Laughing Laughing
oli
oli
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  pitulicea Mier 8 Iun - 21:33

cand isi fac curaj sa iasa din casa pentru cumparaturi.
Surprised Eu trebuie sa-mi fac curaj sa raman acasa, cand e vorba de cumparaturi.
Nicaieri nu merg cu mai mare viteza bounce
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  Tizona Mier 8 Iun - 22:58

oli a scris:Sagetator : Parasindu-si corpul, Sagetatorul nu se poate abtine sa nu rada de felul stupid in care a facut-o.

Primo - discriminare, sagetatorul e scris fara bold.
Secondo... MARE DREPTATE, dom'le.
Tizona
Tizona
4
4


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  pitulicea Joi 9 Iun - 8:53

Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  oli Joi 9 Iun - 9:25

Pitu ...te rog boldeaza ...sagetatoru Laughing
oli
oli
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  pitulicea Joi 9 Iun - 9:27

Gata Very Happy
Primo dispare, iar secondo devine primo Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  Nana_Duval Joi 9 Iun - 9:31

adica eu am gura mare? ce au astia cu gemenii? Very Happy
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  pitulicea Joi 9 Iun - 9:39

O gura cat doua Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  ghost Vin 12 Aug - 17:28

De ce nu dorm zodiile noaptea
Berbec – Consideră dormitul prea simplu şi se provoacă pe el însuşi să stea treaz toată noaptea.

Taur- A uitat să-şi ridice lenjeria de mătase de la curăţătorie.

Gemeni- Pur şi simplu nu e obosit.

Rac- Îşi face griji de cum dorm ceilalţi.

Leu- Îi e frică să se mişte prea tare noaptea, de frică să nu îşi strice coama.

Fecioara- Se ridică într-una, întinde cearceaful şi umflă pernele.

anţa- Nu se poate hotâri cu ce să se îmbrace a doua zi.

Scorpion- Face cu totul altceva
Săgetător- Se gândeşte câte lucruri mai bune ar putea să facă decât să doarmă.

Capricorn- Deja a pus la punct un plan strategic de preluare a puterii.

Vărsător- Este dependent de chat-ul pe internet şi asta îl tine treaz până seara târziu.

Peşti- Are vise din vieţi anterioare.


ghost
ghost
4
4


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  mrs nobody Vin 12 Aug - 20:13

nu pot dormi daca cearsaful are cute Very Happy
mrs nobody
mrs nobody
5
5


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  serpico Vin 26 Aug - 23:38

in sfarsit,l-am nimerit pe asta cu moartea clinica .adica m-a nimerit el Laughing

serpico
4
4


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  pitulicea Sam 27 Aug - 8:21

Rac- Îşi face griji de cum dorm ceilalţi.
Naiba sa-i ia.... pe ceilalti! Vrerau sa dorm fara nici un gand! Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  oli Lun 12 Sept - 20:15

Rugaciunea fiecarei zodii

Berbec: "Dumnezeule, te rog, da-mi RABDARE si o vreau acum!"

Taur: "Dumnezeule, te rog, ajuta-ma sa accept SCHIMBAREA in viata mea, dar NU INCA!"

Gemeni: "Preamarite sau esti Preamarita? Cine esti? Unde esti? Ce esti? Ce faci? Cati sunteti, de fapt? Nu te pot intelege!"

Rac: "Tata ceresc, stiu ca nu ar trebui sa depind in totalitate de tine, dar doar pe tine ma pot baza cat timp cartile mele de credit sunt blocate."

Leu: "Nu-i asa ca esti mandru de cum am rezolvat totul?"

Fecioara: "Dumnezeule, te rog frumos, fa lumea mai buna si nu o da in bara asa cum ai facut data trecuta!"

Balanta: "Stiu ca ar trebui sa gadesc pentru mine, dar Tu ce crezi?"

Scorpion: "Ajuta-ma sa imi iert dusmanii, desi nenorocitii nu merita iertarea mea!"

Sagetator: "Dumnezeule mare, Preamarite, Preamilostive, Tata maret, etern Milostivule, daca te-am rugat odata, te-am rugat de o mie de ori - Ajuta-ma sa nu mai exagerez!!!!"

Capricorn: "Tata ceresc, stiu ca ar trebui sa ma rog sa imi dai Tu un raspuns, dar cred ca ar trebui sa ma descurc eu. Multumesc oricum!"

Varsator: "Dumnezeule, unii spun ca esti barbat, altii spun ca esti femeie, eu spun ca TOTI suntem Dumnezei, asa ca hai sa dam o mare petrecere!"

Pesti: "Dumnezeul mare, desi acum ma pregatesc sa consum ultimul pahar de whiskey, prin care incerc sa imi inec amarul si tristetea, dedic betia mea in cinstea Ta, pentru onoarea si gloria Ta!"
oli
oli
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  oli Lun 12 Sept - 20:18

Replicile fiecarei zodii dupa ce fac sex

Berbec: "Mai facem odata?!"

Taur: "Imi este foame, hai sa comandam ceva?!"

Gemeni: "Unde este telecomanda?"

Rac: "Si noi doi cand ne vom casatori?"

Leu: "Cu placere. Asa-i ca am fost extraordinar?!"

Fecioara: "Scuze, trebuie sa spal cearceafurile!"

Balanta: "Mie mi-a placut, daca si tie ti-a placut!"

Scorpion: "Poate ca acum ar trebui sa te dezleg."

Sagetator: "Lasa, nu te deranja. Te voi suna eu!"

Capricorn: "Si acum sa ne reintoarcem la treaba. Lasa-mi cartea ta de vizita pe birou."

Varsator: "Noi suntem inca prieteni, nu-i asa?"

Pesti: "Si... cum spuneai ca te cheama?"
oli
oli
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum