GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Declaraţii halucinante ... de Traian Băsescu

4 participanți

In jos

Declaraţii halucinante ... de Traian Băsescu  Empty Declaraţii halucinante ... de Traian Băsescu

Mesaj  mihaic3001 Mier 27 Apr - 23:43

Astăzi la slugoii săi de la TVR 1, preşedintele Traian Băsescu declara nonsalant cum că noi ca şi tară, suntem in grafic şi este foarte posibil ca până la finele anului 2011 vom fi primiţi în spaţiul Senghen, "la pachet" cu Bulgaria. Când reportera teveristă a "îndrăznit" să-i argumenteze că reprezentanţii UE sunt severi în ceea ce înseamnă condiţiile la care noi suntem dificitari, băselu a aruncat "pisica moartă" pe spinarea Bulgariei. În fond, noi românii, suntem bine sănătoşi şi "fără greţuri la stomac". Şi eu cred c-or să ne "primească UE-ul în spaţiul Senghen", cam cum "a vrut" Sarcozi al Franţei să schimbe 2-3 vorbe cu Băsescu la acel summit. +AMIN+
mihaic3001
mihaic3001
1
1


Sus In jos

Declaraţii halucinante ... de Traian Băsescu  Empty Re: Declaraţii halucinante ... de Traian Băsescu

Mesaj  Asgard Joi 15 Mar - 19:39


Arunca "pisica moarta" la bulgari pe principul "noi nu suntem de vina,altii sunt' Very Happy Problema cu Schengen este demult si nu se va rezolva sistemul juridic romanesc,pentyru ca ne considera incapabili de a colabora cu sistemul juridic european. De catre vest suntem considerati un stat corupt fara un stat de drept iar democratia nu este veritabila.Unde mai pui ca un veto trebuia dat de Olanda,
asa ca adio schengen. Basescu poate spune orice, dar realitatea il cam contrazice..
Asgard
Asgard
2
2


Sus In jos

Declaraţii halucinante ... de Traian Băsescu  Empty Re: Declaraţii halucinante ... de Traian Băsescu

Mesaj  seaman65 Joi 15 Mar - 21:32

La bulgari treburile merg mult mai bine decat la noi, cred ca mai degraba noi ii tragem inapoi pe ei.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Declaraţii halucinante ... de Traian Băsescu  Empty Re: Declaraţii halucinante ... de Traian Băsescu

Mesaj  shadow Lun 28 Mai - 18:17

Cred ca i-am devansat pe bulgari dar in sens negativ ...dar as fi curios sa aflu parerea lui Mihaic despre modul cum este tavalita justitzia de cand e la guvernare USL'ul si daca vede in clasarea dosarelor Nastase si Voicu un act de reparatie lol! asa cum se justifica inedita aliantza ... matusa Tamara n-a existat nicicand , a fost o inventzie a lui ''baselu'' ca si matrapazlacurile lui Voicu , nu ? Neutral
.
Suntem jalnici ...mai ramane sa desfiintzeze DNA-ul si ANI iar in Senghen 'om intra la anul si la multi ani ... de fapt la ce ne-ar mai trebui UE ? ...tot zicea inegalabilul Marga ca este prieten cu un prieten de-al tzarului Putin , n-ar fi mare lucru sa ne mai spuna ca si lumina vine de la Moscova - tot este ea la rasarit Very Happy ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Declaraţii halucinante ... de Traian Băsescu  Empty Re: Declaraţii halucinante ... de Traian Băsescu

Mesaj  seaman65 Lun 28 Mai - 19:23

Pana una-alta, pretenu' Putin ne-a taiat de pe lista cu conducta de gaz, asta probabil datorita mucilor trantiti in fasole de domnul comandant, care insista sa stea cu spatele la rasarit. Ca in bancul cu prostituata scolita la pension.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Declaraţii halucinante ... de Traian Băsescu  Empty Re: Declaraţii halucinante ... de Traian Băsescu

Mesaj  shadow Lun 28 Mai - 19:28

Ca si comandant nu poti sa fii cu degetul varat in fund si sufletul in rai Very Happy ... ar trebui sa stii asta Laughing .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Declaraţii halucinante ... de Traian Băsescu  Empty Re: Declaraţii halucinante ... de Traian Băsescu

Mesaj  seaman65 Lun 28 Mai - 19:38

Eu cred ca suntem prea mici, ca sa ne permitem sa fim intransigenti si in cazul asta ar trebui sa fim cu curul in doua luntre. Sau cu obiectul in fund, dar aspirand la rai. Un bun politician ar trebui sa stie asta, declaratiile belicoase nu pot culege decat furtuna.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Declaraţii halucinante ... de Traian Băsescu  Empty Re: Declaraţii halucinante ... de Traian Băsescu

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum