GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Profetii

+10
freda white
itina
atat de simplu
Woo Woo
myrk
shadow
seaman65
pitulicea
dersky
habibi77
14 participanți

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Profetii Empty Profetii

Mesaj  habibi77 Sam 4 Dec - 18:34

Profeţiile de la Celestine, au fost descoperite într-un manuscris scris în limba aramaică, la Templele Celestine (Templele Cereşti) din Peru. Limba aramaică este limba în care a fost scrisă o parte din Vechiul Testament.

Manuscrisul datează cam din anul 600 Î.Hr. şi prezice transformări uriaşe în societatea omenească. Este vorba despre o renaştere a conştiinţei, care nu e de natură religioasă, dar e spirituală.

http://www.scribd.com/doc/27438119/Profetiile-de-La-Celestine-Sinteza
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Profetii Empty Re: Profetii

Mesaj  dersky Dum 17 Iul - 17:38

scratch
dersky
dersky
2
2


Sus In jos

Profetii Empty Re: Profetii

Mesaj  pitulicea Dum 17 Iul - 17:48

Cine ti-a citit gandurile si te-a taxat cu un rosu? rolling on the floor rolling on the floor
Banuiesc cine Wink Felicitari!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Profetii Empty Re: Profetii

Mesaj  seaman65 Dum 17 Iul - 19:19

Mi se pare smecherie treaba. E putin plauzibil sa fie adevarat. Ce sa caute aramaica in Peru?
Duse manuscrisele candva mai recent iarasi mi se pare de aiurea: de ce? Iar vizuinile se apropie de cele ale profetiei maya. Cineva se tine de smecherii.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Profetii Empty Re: Profetii

Mesaj  shadow Lun 19 Aug - 19:58

Uite ca avem o noua profetie Very Happy ...  de fapt e veche , doar recent scoasa la lumina , asa , sa nu ne plictisim ,  cred eu Laughing 


'' Dacă sfârşitul lumii anunţat de calendarul mayaş ne-a ocolit anul trecut, o altă presupusă Apocalipsă ne pândeşte în viitorul apropiat. Celebrul călugăr rus Rasputin a prevăzut că, în 23 august 2013, "un foc nimicitor va mistui toate vietăţile de pe Pământ, iar pe planetă se va aşterne o linişte de mormânt". Rămâne de văzut, peste nouă zile, dacă teoria lui Rasputin se va adeveri.

Previziunea potrivit căreia sfârşitul lumii va veni în 23 august 2013 a fost lăsată în scris de Rasputin, la începutul secolului al XIX-lea, într-un document ce conţine 11 pagini. Acestea au fost ascunse ani de zile în arhiva KGB-ului, însă recent au ieşit la iveală şi au fost traduse de politologul american David W. Norvalk, care a şi făcut publică previziunea călugărului: "un foc nimicitor va mistui toate vietăţile de pe Pământ, iar pe planetă se va aşterne o linişte de mormânt". Deşi pare greu de crezut, politologul spune că previziunea ar trebui să ne îngrijoreze, pentru că majoritatea lucrurilor anunţate de Rasputin s-au adeverit până acum. De exemplu, aceleaşi documente păstrate cu grijă de serviciile secrete ruse, atestă faptul că Rasputin a prezis Revoluţia Bolşevică din 1917, asasinarea Ţarului Nicolae şi a familiei sale, supremaţia lui Hitler, primul pas al omului pe Lună, apariţia regimului comunist, dar şi prăbuşirea URSS-ului sau atentatele teroriste din 11 septembrie 2001, din America. ''


sursa - http://www.ziuanews.ro/stiri/
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Profetii Empty Re: Profetii

Mesaj  myrk Lun 19 Aug - 20:43

Probabil ca serviciile secrete rusesti stiu si ce voi scrie eu acum... adica un imens cacat! Neutral Nu vrei sa faci un pariu cu mine, pentru 23? Very Happy De fapt tu esti nevinovat! Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Profetii Empty Re: Profetii

Mesaj  habibi77 Dum 3 Noi - 10:43

Grigori Rasputin a prezis şi evenimente îngrozitoare ce ţin de viitorul în general al Planetei: 'Cutremurele vor deveni mai frecvente, apa şi pământul se vor deschide şi vor absorbi oameni şi obiecte. Oamenii se vor uita la violenţa de zi cu zi în apropierea casei lor, pentru că omul va deveni din nou fiară şi ca orice animal va ataca sau fi atacat. Aceşti oameni nu vor şti să facă distincţie între bine şi rău'...

'Când timpurile se vor apropia de beznă, iubirea oamenilor se va transforma în vegetaţie uscată. În deşertul acelor vremuri vor creşte doar două plante - planta câştigului şi cea a iubirii de sine. Florile acestor plante vor fi luate drept flori de dragoste, în timp ce omenirea în acest timp blestemat se va fi scufundat într-o indiferenţă totală' - mai prezicea Rasputin

[...]în acest timp ar trebui să revină Iisus Hristos pe Pământ ca să-i avertizeze şi să-i aline pe oameni în legătură cu dezastrul iminent, după care se va înălţa din nou la Cer.

sursa

Concluzia este ca lui Isus i-a fost mila de voi si v-a salvat! Laughing 
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Profetii Empty Re: Profetii

Mesaj  Woo Woo Dum 3 Noi - 11:36

Laughing 
Oare Rasputin a mai prevestit si altceva in afara de nenorociri? Very Happy 
Pe asta n-am inteles-o: Laughing  Când timpurile se vor apropia de beznă, iubirea oamenilor se va transforma în vegetaţie uscată.Sad 
Si daca ar fi o metafora, tot n-as intelege-o. Laughing 
Woo Woo
Woo Woo
3
3


Sus In jos

Profetii Empty Re: Profetii

Mesaj  Vizitator Dum 3 Noi - 11:38

Adica moare, eu asa inteleg. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Profetii Empty Re: Profetii

Mesaj  Woo Woo Dum 3 Noi - 11:42

Totusi, cand faci o prevestire, nu poti sa fii poet, ma gandesc. Laughing 
Woo Woo
Woo Woo
3
3


Sus In jos

Profetii Empty Re: Profetii

Mesaj  atat de simplu Dum 3 Noi - 11:46

Ba eu cred ca poti.In felul asta fiecare intelege ce vrea, asa ca nu prevestirea a fost proasta, "interpretul" n-a inteles.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Profetii Empty Re: Profetii

Mesaj  Woo Woo Dum 3 Noi - 12:14

O prevestire ramane o prevestire, e exacta. Nu e bine sa inteleaga fiecare ce vrea, isi pierde rostul, isi pierde din credibilitate.
Poti fi poet altadata. In fata unei coli albe, de pilda, si sa scrii doar poezie. Smile 
Woo Woo
Woo Woo
3
3


Sus In jos

Profetii Empty Re: Profetii

Mesaj  Vizitator Dum 3 Noi - 12:22

daca nu ma insel, cam asa se fac profetiile, nu sunt pentru toata lumea si cam suna a cimilituri, nici Nostradamus nu dadea mura-n gura parca. Rolling Eyes 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Profetii Empty Re: Profetii

Mesaj  Woo Woo Dum 3 Noi - 12:27

Da, asa-i. Prezicerile nu-s de mine, clar! Laughing 
Nu le-am dat crezare niciodata.
Singura apocalisa in care cred, e cea provacata de gandurile mele. Razz Evil
Woo Woo
Woo Woo
3
3


Sus In jos

Profetii Empty Re: Profetii

Mesaj  Vizitator Dum 3 Noi - 12:31

nici de mine nu-s...uneori sunt asa complicate, cam ca ligamentarile Simplei Laughing 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Profetii Empty Re: Profetii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum