GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

TEST: Ce fel de gospodina esti?

+8
tegeusa
mrs nobody
oli
Eleonore
atat de simplu
snow
fotohobby
pitulicea
12 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? - Pagina 2 Empty TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  pitulicea Joi 25 Noi - 18:30

Rezumarea primului mesaj :

1. Weekend-ul viitor veti primi musafiri. Va nelinisteste acest lucru?
a. Nu, nu am nicio problema ca oamenii sa observe atunci cand ii primesc in locuinta ca traiesc fericita in haos.
b. Nelinistita? De ce? Poate veni oricine oricand. Ma simt bine numai cand este ordine perfecta.
c. Faptul ca vin musafiri este o ocazie buna sa mai fac ordine in locuinta. Nu stiu cum, dar nu am mai ajuns sa fac de ceva timp curatenie.

2. Ce afirmatie credeti ca vi se potriveste?

a. Propria locuinta este oglinda personalitatii unui om.
b. Uneori am un impuls si strang tot ce trebuia strans acum cateva saptamani.
c. "Ordinea reprezinta jumatate din viata, dezordinea toata viata"
d. Uneori e bine sa pastram multe din lucrurile aparent inutile.

3. Cum v-ati caracteriza?
a. Fac curatenie odata pe luna.
b. Ordinea nu e "specialitatea" mea. Am alte prioritati.
c. Nu las nimic la voia intamplarii. Totul trebuie pus la loc.
d. Pur si simplu nu fac fata. S-au adunat atatea incat nu mai stiu unde este locul fiecarui lucru.

4. Cand ati facut ultima data curat in pivnita/pod?
a. Nu a trecut chiar atat de mult timp. De obicei fac ordine desavarsita, iar apoi luni de zile nu ma mai ocup de acest spatiu.
b. Nu-mi mai amintesc. Sper ca nu voi fi nevoita sa ma mut curand. Pivnita / podul este un dezastru.
c. A trecut ceva timp, oricum nu mi se pare un spatiu important.
d. Depozitez lucrurile in cutii inscriptionate, astfel pivnita / podul ramane in deplina ordine.

5. Ce parere aveti despre selectarea gunoiului?
a. De cele mai multe ori nu am chef sa-l selectez.
b. Sortez mereu gunoiul: plastic la plastic, hartie la hartie, sticle la sticla...
c. Incerc sa-l selectez, dar nu-mi prea iese de fiecare data.

6. Imaginati-va ca cineva se uita in dulapul dvs. Ce reactie credeti ca va avea?
a. "Dumnezeule! Ce haos!"
b. "Fara cusur! Acest dulap apartine unei femei care stie ce vrea"
c. "Hmmm! De ce este ordine intr-o parte, iar in cealalta dezordine totala?!"

7. Cum arata casuta dvs. de e-mail - uri?
a. Sortez mail-urile importante, restul este sters.
b. Verific din cand in cand sa vad daca am raspuns la fiecare corespondenta primita.
c. Am o sumedenie de mail-uri necitite, sute care sunt foarte vechi... Am pierdut sirul lor.
d. Raspund la mailuri doar cand am dispozitia necesara.

8. Cum pastrati fotografiile?

a. Cele mai frumoase sunt agatate in bucatarie pe perete. Nu am nevoie de tablouri.
b. Am mii de fotografii nesortate in calculator si alte cateva zeci i albumele vechi din copilaria mea.
c. De doua ori pe an sortez fotografii: dupa concediul din vara si dupa Craciun.
d. Fotografiile sunt amintiri importante. Le sortez in functie de evenimente si de ani. Astfel le pot gasi mai repede.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


TEST: Ce fel de gospodina esti? - Pagina 2 Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  atat de simplu Joi 25 Noi - 19:43

Hai sa ma uit si pe acolo...sa vad ce e si cu testul ala.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? - Pagina 2 Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  Eleonore Mar 8 Feb - 15:20

Majoritatea B - Iubitoarea de libertate
Viata este mult prea scurta sa o irositi facand curatenie! De aceea aveti uneori dificultati in a va gasi in weekend pantofii sport inainte de a merge in parc sa alergati. Poate au ramas in portbagajul masinii, intre treningul de langa masina de spalat? Nu se stie cum, dar ati devenit "dezordonata cronic". Acest lucru ii deranjeaza uneori chiar si pe apropiati, insa dvs. va simtiti confortabil, iar in casa nu aveti o atmosfera "sterila".

Si eu care ma credeam o gospodina desavarsita...clar, trebuie sa mai lucrez la asta.
Eleonore
Eleonore
4
4


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? - Pagina 2 Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  pitulicea Mar 8 Feb - 15:23

Sa nu te obosesti prea mult lucrand la asta, ca n-o sa mai fii in stare sa lucrezi la curatenie Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? - Pagina 2 Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  Eleonore Mar 8 Feb - 15:28

Daca nu ma straduiesc putin mai mult risc sa raman nemaritata Rolling Eyes
Eleonore
Eleonore
4
4


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? - Pagina 2 Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  pitulicea Mar 8 Feb - 15:29

Asta nu-i un lucru rau Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? - Pagina 2 Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  oli Mar 8 Feb - 17:07

Eleonore a scris:Daca nu ma straduiesc putin mai mult risc sa raman nemaritata Rolling Eyes


Nu pierzi nimic Laughing Laughing Laughing
oli
oli
6
6


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? - Pagina 2 Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  Eleonore Mar 8 Feb - 17:52

Toate la timpul lor.
Eleonore
Eleonore
4
4


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? - Pagina 2 Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  mrs nobody Mar 8 Feb - 18:01

si sa nu le treaca timpul Smile
mrs nobody
mrs nobody
5
5


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? - Pagina 2 Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  Eleonore Mar 8 Feb - 18:13

Poate imi trece mie timpul Mad
Eleonore
Eleonore
4
4


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? - Pagina 2 Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  mrs nobody Mar 8 Feb - 18:15

nu cred asta Smile
esti tanara si foarte sensibila, dar ai tot timpul inaintea ta
mrs nobody
mrs nobody
5
5


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? - Pagina 2 Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  tegeusa Joi 19 Ian - 16:19

majoritatea d Very Happy
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? - Pagina 2 Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Joi 19 Ian - 17:27

dupa cate beri? Laughing
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? - Pagina 2 Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  tegeusa Vin 20 Ian - 23:27

poi, luand in considerare faptul ca eu gatesc doar dupa cateva beri...si folosesc si in mancare berea... sa zicem...zece?
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? - Pagina 2 Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  elis27 Mar 3 Apr - 21:31

L-am facut si p'asta ,4b si 4c unde ma-ncadrez? scratch
elis27
elis27
4
4


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? - Pagina 2 Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  pitulicea Mar 3 Apr - 21:57

Unde te simti Laughing
Eu cica-s sezoniera Very Happy Asa-i cum scrie acolo.....acum tocmai am un maldar de carti si reviste in jurul meu, ca abia calc pe langa masa cu laptopul. Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? - Pagina 2 Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum