GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femeile stilish ale zodiacului

4 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Femeile stilish ale zodiacului - Pagina 2 Empty Femeile stilish ale zodiacului

Mesaj  pitulicea Mier 13 Oct - 11:14

Rezumarea primului mesaj :

BERBEC

Aceste fapturi curajoase si increzatoare in ele insele pana la limita arogantei nu se dau in laturi de la a dezgoli putin din corpul de care sunt mandre, fie ca este vorba de picioarele perfect sculptate, sau bustul bine rotunjit. Atunci cand vine vorba de moda, femeile Berbec sunt conducatoare stilate care iubesc hainele glamour, sexy si flashy. Sunt primele care vor aparea imbracate dupa ultimele tendinte. Ele sunt perfectioniste si nu vor iesi din casa intr-un nou outfit pana nu l-au accesorizat asa cum trebuie. Iubesc vestimentatia scumpa, de designer, insa latura lor pragmatica se va multumi si cu o copie decenta dupa modele Prada sau Gucci. Catifeaua fina si matasurile vibrante in culori ca rosu, galben si auriu sunt detalii care corespund viziunii proprii a femeii Berbec despre noblete, alaturi de propria persoana. La munca, femeia Berbec adora sa iasa din multime si de accea adauga o pereche de pantofi stiletto sau dresuri sexy la o tinuta office. Ea adora stilul anilor '40 si detaliile inspirate de acolo, cum ar fi liniile verticale laterale, pliurile mari si gulerele rotunde. Femeia Berbec va fi mai degraba vazuta intr-o jacheta la doua randuri de nasturi sau intr-un palton midi din lana si o pereche de cizme din piele cu toc inalt. Acest semn de foc pretentios este genul care iubeste sclipirile de rubin sau diamante si va purta un ceas care arata ora in doua zone diferite ale globului, chiar daca nu calatoreste.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Joi 24 Apr - 11:33, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Femeile stilish ale zodiacului - Pagina 2 Empty Re: Femeile stilish ale zodiacului

Mesaj  princess Mier 13 Oct - 12:28

hmmmm
m-ai nimerit la tinuta deux pieces si culoarea roz Very Happy  ok ; Ori tinuta asta nu merge cu balerinii gun
In rest ....ar trebui sa mai studiezi un pic stelutzele ca te-au inselat Very Happy
princess
princess
2
2


Sus In jos

Femeile stilish ale zodiacului - Pagina 2 Empty Re: Femeile stilish ale zodiacului

Mesaj  pitulicea Mier 13 Oct - 12:30

Pai nu am citit eu in stele Razz Eu doar am dat copy/paste din ce-au studiat altii Smile
Reclamatii nu primesc Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Femeile stilish ale zodiacului - Pagina 2 Empty Re: Femeile stilish ale zodiacului

Mesaj  princess Mier 13 Oct - 12:34

of ...si eu care am crezut ca e pe bune Smile
poate ma apuc si eu de maine sa fac horoscoape.....am auzit ca e in trend Laughing
princess
princess
2
2


Sus In jos

Femeile stilish ale zodiacului - Pagina 2 Empty Re: Femeile stilish ale zodiacului

Mesaj  pitulicea Mier 13 Oct - 12:42

Eu il iau de bun, mai ales ca unele lucruri de-acolo chiar mi se potrivesc. Banuiesc ca cineva a gandit inainte de-al scrie, nu a scris doar asa, la intamplare. Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Femeile stilish ale zodiacului - Pagina 2 Empty Frumusețe, Sfaturi și trucuri pentru fiecare Zodie

Mesaj  pitulicea Joi 24 Apr - 11:26

Berbec
Acestei zodii îi corespund capul și fața, fapt pentru care femeile din Berbec trebuie să se machieze ori de câte ori au posibilitatea. În mod special, machiajul îți va scoate în evidență ochii.
Femeile din Berbec au un păr frumos și își pot îmbunătăți look-ul purtând pălării extravagante. Le stă cel mai bine în roșu, portocaliu și ale culori aprinse.

Taur.
Zodiei Taur îi corespunde, ca parte anatomică, gâtul. Pe măsură ce îmbătrânesc, nativele din Taur ar trebui să ia în calcul să apeleze la liftinguri sau să folosească creme tonifiante pentru ca pielea de pe gât să fie frumoasă în continuare.
Femeia-Taur are o pasiune deosebită pentru eșarfe. Ea trebuie să acorde mai multă atenție zonei gâtului purtând accesorii simple dar elegante.
Nativele din Taur arată bine în roz și nuanțe de maro.

Gemeni.
Zodia Gemeni guvernează umerii. Simțul olfactiv este foarte important pentru nativele din acest semn de aer, de aceea parfumurile, deodorantele și uleiurile esențiale le pot face să se simtă frumoase.
Femeile-Gemeni trebuie să poarte rochii care le expun brațele și umerii și ceasuri sofisticate care să le pună în valoare brațele.
Gemenii arată bine în roz, albastru deschis sau galben.

Rac.

Racul guvernează stomacul, sânii și plămânii. Asemenea Gemenilor, această zodie este pasionată de parfumuri.
Aproape toate femeile-Rac arată bine în costume de baie, chiar dacă sunt mai plinuțe, iar asta pentru că au forme. Purtând rochii decoltate, ele își pot scoate în evidență sânii. Culorile care le pun cel mai mult în valoare sunt alb, argintiu și roșu.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Femeile stilish ale zodiacului - Pagina 2 Empty Frumusețe, Sfaturi și trucuri pentru fiecare Zodie

Mesaj  pitulicea Joi 24 Apr - 11:28

Leu.
Zodia Leu guvernează inima, spatele și coloana vertebrală. Femeile-leu trebuie să își scoată în evidență ochii, prin care se vede sinceritatea și lumina din interior.
Femeile din Leu arată cel mai bine în rochii elegante cu decolteu la spate, ținute elegante, blănuri și haine strâmte, care le pun în valoare trupurile.
Roșul și portocaliul sunt culorile cele mai nimerite pentru zodia Leu.

Fecioară.

Fecioarei îi corespund stomacul și intestinele, așa că o talie cât mai zveltă este foarte importantă pentru nativele din această zodie. Este foarte important să mergi la sală pentru a-ți păstra un fizic de invidiat.
Femeia-Fecioară arată bine în corsete și are o pasiune pentru curele, fie ele cu ținte sau din metal.
Acestei zodii conservatoare i se potrivesc culorile maro și albastru.

Balanță.

Balanța guvernează rinichii, care la rândul lor joacă un rol important în ceea ce privește tenul. Doar printr-o dietă sănătoasă și prin renunțarea la țigări pielea ta poate deveni atrăgătoare.
Multe femei-Balanță arată mai tinere decât sunt în realitate și pot purta fără probleme ținute tinerești. Adoră să colecționeze accesorii și deși preferă să se îmbrace în ținute într-o singură culoare, aleg să poarte genți extravagante.
Acestei zodii de aer i se potrivește rozul, galbenul și albastrul-verzui.

Scorpion.

Scorpionului îi corespund organele genitale. Este foarte important pentru acest zodie să aibă un posterior perfect, de aceea nativele vor petrece ore în șir căutând perechea potrivită de jeanși sau pantaloni.
Femeia-Scorpion alege să seducă adoptând o lenjerie atractivă. Îi place să arate cât mai slabă, iar de aceea poartă un brâu sau corset la modă.
Culorile preferate sunt negru, roșu și nuanțele de argintiu.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Femeile stilish ale zodiacului - Pagina 2 Empty Frumusețe, Sfaturi și trucuri pentru fiecare Zodie

Mesaj  pitulicea Joi 24 Apr - 11:29

Săgetător.
Acest semn guvernează coapsele și șoldurile, zone pe care se depune foarte ușor grăsimea. De aceea antrenamentele intense sunt esențiale pentru nativele din Săgetător dacă vor să arate bine după o anumită vârstă. Există tendința ca trupul tău să ia o formă de pară pe măsură ce anii trec.
Femeile-Săgetător arată bine într-o pereche de ciorapi sau jartiere.
Movul și roșul sunt culorile care le prind cel mai bine.

Capricorn.

Capricornul pune accent pe picioare: genunchi, încheieturi și oase. Femeile-Capricorn vor alege pantaloni și fuste care le vor scoate în evidență genunchii. De asemenea, adoră pantofii cu toc înalt pentru că le fac picioarele să pară mai lungi.
Culorile preferate sunt negrul maro, și gri.

Vărsător.

Această zodie guvernează gleznele și circulația. O brățară pentru gleznă reprezintă o podoabă ideală pentru nativele din această zodie.
Dacă vrei să mulțumești o nativă din Vărsător, cumpără-i șosete sau papuci de casă în culori deschise. De asemenea, adoră imprimeurile florale și cu animale.
Turcoaz, mov și argintiu se potrivesc dispoziției unui Vărsător.

Pești.
Peștii guvernează picioarele și sistemul imunitar. Ambele  colecționează pantofi și tind să judece persoanele în funcție de încălțămintea pe care o poartă.
Femeile din zodia Pește ar trebui să-și pună în valoare picioarele cu pantofi decupați în față și unghii date cu ojă în nuanțe deschise. Pantofii lucioși sunt și ei foarte atrăgători pentru această zodie.
Culorile în care le stă cel mai bine nativilor din Pești sunt albastrul și verdele.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Femeile stilish ale zodiacului - Pagina 2 Empty Re: Femeile stilish ale zodiacului

Mesaj  pitulicea Joi 24 Apr - 11:32

Racul ..... este pasionată de parfumuri.
Imi plac parfumurile, dar nu pot sa spun ca sunt pasionata de ele. Imi sunt de nelipsit si atat...
Aproape toate femeile-Rac arată bine în costume de baie, chiar dacă sunt mai plinuțe,
 Surprised  Surprised   Nu m-au vazut pe mine cand au scris asta. Daca ma vedeau, formulau altfel  Laughing  Laughing 
Purtând rochii decoltate, ele își pot scoate în evidență sânii.
Care sani? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Femeile stilish ale zodiacului - Pagina 2 Empty Re: Femeile stilish ale zodiacului

Mesaj  habibi77 Dum 27 Apr - 10:13

Pantofii lucioși sunt și ei foarte atrăgători pentru această zodie

Ba chiar nu-mi plac!  Rolling Eyes 
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Femeile stilish ale zodiacului - Pagina 2 Empty Accesoriile in functia de zodie

Mesaj  pitulicea Mier 7 Mai - 9:58

Accesoriile in functia de zodie

Berbec.
Pentru zodia Berbec, capul este cea mai importanta parte a corpului. De aceea, femeii Berbec ii plac palariile, esarfele prinse in par, bentitele si agrafele opulente care sa atraga atentia asupra capului. Pentru ca are o personalitate indrazneata, puternica, ea va alege culori intense si imprimeuri vizibile, care sa o scoata in evidenta.

Taur.
Femeia Taur este adepta pieselor clasice si cade rareori in capcanele tendintelor. Taurii adora incaltamintea comoda si accesoriile sau bijuteriile in stil romantic ori vintage. De asemenea, pentru ca le place sa isi puna in evidenta gatul, poarta foarte des lanturi, margele si esarfe. Verdele este una dintre culorile lor preferate.

Gemeni.
Mainile sunt cea mai importanta parte a corpului pentru nativii din Gemeni, de aceea printre accesoriile lor favorite se numara bratarile, inelele si manusile, de care nu se despart nici macar atunci cand conduc. De asemenea, au o mare slabiciune pentru genti sau posete, de orice dimensiune si forma.

Rac.
Fiindca sunt nascute intr-o zodie conservatoare, eleganta si feminina, femeile Rac adora bijuteriile din metale pretioase, mai ales din argint, si perlele. Ceasurile sunt de asemenea un accesoriu pe care il poarta oricand cu placere.

Leu.
Leoaicele au o slabiciune pentru accesoriile cu imprimeuri tip animal print si pentru cele care au blana aplicata (faux fur, desigur!). Cel mai mult le incanta bijuteriile si accesoriile create de designeri cunoscuti, cu firma inscriptionata pe ele. Pentru femeia Leu, bijuteriile din aur sunt un accesoriu nelipsit.

Fecioară.
Pentru femeia Fecioara, detaliile sunt componente esentiale in orice tinuta. Fecioara are talentul de a alege accesorii practice si deosebite, care pun in valoare anumite piese vestimentare. Adora accesoriile clasice si pretioase, precum clutch-ul cu imprimeu aligator, dar si gentile practice, croite clasic.

Balanță.
Mereu in tendinte, femeia Balanta pune accent pe moda si pe detaliile originale. Adora culorile pastelate, gentile mari, accesoriile masive si, in general, alege detaliile florale pentru orice accesoriu. O curea cu model floral va aduce o amprenta personala in tinuta Balantei.

Scorpion.
Frumoasa si misterioasa, femeia Scorpion adora accesoriile seducatoare. Ii place foarte mult negrul, de aceea in dulapul ei isi gaseste loc multa incaltaminte de culoare neagra, in special cizme si pantofi cu toc inalt. Prefera stilul elegant si feminin, dar nu refuza nici accesoriile avangardiste, atata vreme cat ii subliniaza latura feminina.

Săgetător.
Pentru ca este mereu pe fuga, femeia Sagetator isi alege accesoriile in functie de cat sunt de confortabile. Ea va ignora orice pereche de incaltaminte, oricat ar fi de moderna, daca nu este si comoda. Prefera cromatica Pamantului - portocaliu, galben, maro - si din tinuta ei nu lipsesc ochelarii de soare.

Capricorn.
Femeile Capricorn stiu foarte bine sa isi aleaga accesoriile. In primul rand, incaltamintea este cea mai importanta, apoi bijuteriile de buna calitate. Totul in tinuta femeii Capricorn este in stil clasic, ea reusind sa se puna in valoare si fara culori puternice, croieli moderne si aplicatii ostentative, de genul paiete sau franjuri.

Vărsător.
Atunci cand se imbraca, femeile Varsator mizeaza pe creativitate, nu pe normalitate. Uneori combina accesorii ciudate cu ceva care nu are legatura cu stilul respectiv. In plus, au talentul de a redescoperi accesorii vechi, de aceea poarta bijuterii vintage, ochelari retro cu rame groase si pantofi cu platforme.

Pești.
Visatoare incurabile, femeile nascute in zodia Pestilor prefera accesoriile feminine, cu accente romantice. De asemenea, au o predilectie pentru culoarea albastra si un fetis pentru pantofi - niciodata nu vor avea indeajuns de multa incaltaminte!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Femeile stilish ale zodiacului - Pagina 2 Empty Re: Femeile stilish ale zodiacului

Mesaj  pitulicea Mier 7 Mai - 10:00

Fiindca sunt nascute intr-o zodie conservatoare, eleganta si feminina, femeile Rac adora bijuteriile din metale pretioase, mai ales din argint, si perlele. Ceasurile sunt de asemenea un accesoriu pe care il poarta oricand cu placere.
Ador bijuteriile din metale pretioase, mai ales din argint  Twisted Evil I love you  Perlele le privesc, imi plac, dar nu ma incanta sa le port. Nu mi se potrivesc. Sunt mult prea elegante pentru stilul meu sport Very Happy
Ceasuri port foarte rar. Mai cumpar uneori cate un ceas, dar uit sa-l mai pun pe mana...
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Femeile stilish ale zodiacului - Pagina 2 Empty Re: Femeile stilish ale zodiacului

Mesaj  RALUCA Mier 7 Mai - 10:02

La mine nu se potriveste deloc
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Femeile stilish ale zodiacului - Pagina 2 Empty Re: Femeile stilish ale zodiacului

Mesaj  pitulicea Mier 7 Mai - 10:06

Laughing Laughing  Asa zic si eu....ca nu ti se potriveste.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Femeile stilish ale zodiacului - Pagina 2 Empty Re: Femeile stilish ale zodiacului

Mesaj  RALUCA Mier 7 Mai - 10:11

Sunt o banala in ce tine de vestimentatie  Wink 
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Femeile stilish ale zodiacului - Pagina 2 Empty Re: Femeile stilish ale zodiacului

Mesaj  pitulicea Mier 7 Mai - 10:55

Si eu  Laughing  Nu-mi place sa ma impopotonez.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Femeile stilish ale zodiacului - Pagina 2 Empty Re: Femeile stilish ale zodiacului

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum