GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce-ai face daca...?

+40
dorina_s
myrk
Florin Popa
raichu
anca7
sharp00714
itina
pauletz
aristeu
Pingu
RALUCA
tibitzzz
Adriatica
Queensland
freda white
parwous
mielusica
ionutz72
seaman65
Violoncella
atat de simplu
Nana_Duval
tegeusa
oli
zexe
daffy_
kkarin_a
mrs nobody
vaxalbinu'
lynn
Hagu_chan
Radu
free_smile
Andi
habibi77
shadow
kitty
nadufmic
snow
pitulicea
44 participanți

Pagina 32 din 35 Înapoi  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34, 35  Urmatorul

In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 32 Empty Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Vin 22 Ian - 23:35

Rezumarea primului mesaj :

Un joc de situatii Smile
Imagineaza-te intr-o anumita conjunctura, situatie, ipostaza si povesteste-ne cum ai reactiona, cum ai iesi din situatia respectiva, cum ai rezolva-o, cum i-ai da de capat Smile
Un joc in care ne descoperim imaginatia, trairile, reactiile si talentul de a asterne toate astea pe hartie Smile

Cel care raspunde, pune o alta intrebare de genul....Ce-ai face daca.....?


Fiind vorba de un joc cu miniscenarii, NU se accepta raspunsuri scurte! Raspunsurile scurte vor fi sterse.


Ce-ai face daca ai castiga la loto 30.000 euro?


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Dum 30 Dec - 21:30, editata de 5 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ce-ai face daca...? - Pagina 32 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Vizitator Vin 28 Mar - 23:18

Foarte simplu, m-as duce la rudele mele si daca mai este nevoie la prietenii foarte apropiati, si as imprumuta banii necesari pe termen scurt, apoi rapid la cumparaturi si fara doar si poate as merge in croaziera.  Smile 

ce-ai face daca te-ar prinde o ploaie rupere de nori in drum spre vernisajul expozitiei unde ti-ai expus plina de speranta si asteptari primele lucrari, fiind elegant imbracata, fara umbrela, fara sansa de a gasi un taxi  Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 32 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  itina Dum 30 Mar - 23:25

Cred ca as incerca sa par o originala si as face lumea sa cred ca de fapt totul a fost un scenariu.  Laughing 
Ce ai face daca ti-ai da seama ca-ti sta in puteri sa vorbesti cu animalele, sa le intelegi graiul si ele sa-l inteleaga pe al nostru?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 32 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Vizitator Mier 28 Mai - 21:42

Mi-as deschide o firma de traduceri, si as intermedia intre stapanii dornici sa afle ce gandesc animalele lor si acestea.  Smile 

Ce ai face daca ai fi invitat(a) in aceeasi zi la nunta la cea mai buna si iubita prietena a ta, si la nunta surorii tale, cele doua locuind in orase diferite, aflate la distanta de 4 ore unul de celalalt?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 32 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  itina Dum 2 Noi - 20:06

Probabil as face un tur de forta. Si as ajunge cumva si colo si colo. Acum depinde si de posibilitati, daca as avea o masina la dispozitie si eventual si un sofer dispus sa ma inteleaga. Razz

Ce ai face daca vreodata, in viitor, ti s-ar oferi ocazia de a ajunge intr-o functie inalta, in politica?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 32 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Vin 22 Apr - 20:33

In politica? Ce sa caut eu acolo? Evident, as refuza-o. Nu am obrazul destul de gros pentru asa ceva. Nu ma intereseaza ciolanele mari, prefer sa stau acasa, in liniste si sa-mi savurez ciocolata. Deci ce-as face? Am deja o slujba buna... as pastra-o Smile

Ce-ai face daca ai fi invitat(a) la o sedinta de spiritism in toata regula?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 32 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Vizitator Sam 23 Apr - 12:34

As refuza categoric. Chestiile astea pe care nu le inteleg prea bine imi dau fiori si ma sperie de-a binelea. Ceea ce nu poate fi dovedit stiintific si sare din tiparele logicii, nu este ptr. mine, raman mai bine acasa si vad un film. Smile

Ce-ai face daca ti s-ar rupe tocul de 10 cm, la pantofii pe care ii porti la o petrecere sofisticata data de ambasadorul american la Bucuresti.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 32 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  raichu Lun 19 Dec - 10:05

As da jos si celalat pantof si as mobiliza toate persoanele sa jucam scene din "Descult in parc"
Ce-ai face daca s-ar inventa teleportarea?
raichu
raichu
4
4


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 32 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Dum 15 Ian - 21:47

Laughing Laughing Esti plin e imaginatie.
Daca s-ar inventa ... si daca n-ar fi prea scumpa... as profita de aceasta deschidere spre lume si spre inafara ei Very Happy M-as teleporta peste tot pe unde as vrea sa ajung si nu pot, din lipsa de timp sau bani de benzina Laughing Dar sa fim intelesi...intai ar trebui sa ma conving ca functioneaza si ca nu da rateuri Very Happy Ca n-a murit nimeni "pe drum".

Ce-ai face daca fiul/fiica ta ti-ar cere insistent sa faceti un om de zapada, iar in orasul vostru nu ninge deloc?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 32 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Florin Popa Lun 16 Ian - 9:37

M-as duce intr-un oras, sau undeva la munte unde deja este zapada.

Ce-ai face daca te strang pantofii si n-ai posibilitatea sa-i schimbi?
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 32 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Dum 22 Ian - 21:05

As suporta cu stoicism, cel putin pe-acolo pe unde nu i-as putea da jos. In momentul in care as putea, i-as descalta si as umbla desculta, chiar de-ar fi sa ma vada cativa oameni... inofensivi Very Happy

Ce-ai face daca ti-ai pierde hartiile pe care ti-ai pregatit discursul pentru o festivitate?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 32 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  raichu Mier 25 Ian - 8:36

No asta chiar ar fi o situatie grea pentru ca am probele cu talentul oratoric.Cred ca m-as orienta rapid spre un sufleur cu vorbele la el.
Ce-ai face daca pana si fulgii de zapada ar fi in forma de inimioara?!
raichu
raichu
4
4


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 32 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Florin Popa Mier 25 Ian - 9:25

I-as aduna intr-un recipient care sa-tina inghetati si i-as darui Simplei. Laughing

Ce-ai face daca ai sti ca iubita/iubitul te inseala?
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 32 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Dum 26 Mar - 18:58

M-as asigura, intai si-ntai, ca nu ma insel ca ma inseala Laughing As avea apoi o discutie cu individul, dupa care, ne-am desparti. Pot ierta multe uni om, dar nu pot ierta infidelitatea. Daca vrea alte femei, ii dau libertatea sa se duca la ele Smile L-as putea ierta doar daca eu l-as fi inselat prima Very Happy Dar sunt atat de mici sansele sa se intample asta....

Ce-ai face daca seful tau ti-ar spune ca vrea o relatie sexuala cu tine? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 32 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  myrk Dum 26 Mar - 21:22

Seful sau sefa? Laughing Daca imi propune seful spun nu, daca imi propune sefa categoric nu! Laughing Asta daca nu cumva propunerea ar fi o relatie tipica de serviciu in sens peiorativ! Laughing

Ce-ai face daca ti-ar placea un subaltern? Very Happy Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 32 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Vin 7 Apr - 12:20

Laughing N-as face nimic. Nu-mi place sa am relatii intime cu colegii de serviciu, indiferent ca-mi sunt sefi sau subalterni. Slujba-i slujba, placerile-s placeri Very Happy Mi-ar placea si atat. Nu as lasa se se infiripe sentimente.

Ce ai face daca te-ai trezi cu un soarece in casa?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 32 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 32 din 35 Înapoi  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34, 35  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum