GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sexualitatea feminina si grupa sanguina

+6
freda white
mielusica
oli
kkarin_a
Tizona
pitulicea
10 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Sexualitatea feminina si grupa sanguina Empty Sexualitatea feminina si grupa sanguina

Mesaj  pitulicea Lun 9 Aug - 15:09

Grupa de sange AB
– Femeia cu grupa de sange AB este o femeie plina de vitalitate, energica si dinamica, stiind in general destul de bine ceea ce vrea de la viata, de la un barbat, de la o relatie sau de la un simplu act sexual. Pare o femeie rezervata si tacuta, insa pe masura ce o cunosti mai bine nu ai cum sa nu te lasi cucerit de aerul de mister in care adora sa se invaluie. Pare serioasa si conservatoare, insa in prezenta barbatului iubit nu se opune experimentelor sexuale care ii procura senzatii inedite. Imaginatia si creativitatea o ajuta mult in dormitor. O atrag relatiile neobisnuite si barbatii atipici, care se diferentiaza de restul multimii si nu accepta sub nicio forma sa fie manipulata din punct de vedere sexual.
Are o atitudine demna in prezenta barbatilor, iar acest soi ciudat de demnitate nu o paraseste nici chiar in intimitatea sexuala. Constienta de senzualitatea prezentei sale, femeia AB este mandra de corpul sau. O intereseaza propria placere sexuala, insa atunci cand se indragosteste cu adevarat fericirea sexuala a partenerului devine prioritatea sa.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sexualitatea feminina si grupa sanguina Empty Re: Sexualitatea feminina si grupa sanguina

Mesaj  pitulicea Lun 9 Aug - 15:10

Grupa de sange A
– Una din trasaturile definitorii ale persoanelor de sex feminin care au grupa de sange A este sensibilitatea. Femeia cu grupa de sange A este o femeie delicata, romantica, atragatoare si feminina tocmai prin atitudinea de delicatete si finete pe care o inspira. Dependenta de multe ori emotional de partener, si in plan sexual, femeia A adora sa fie calauzita, indrumata, protejata. Soaptele de iubire, preludiul, rabdarea, sentimentul de siguranta si intimitate pe care il poate experimenta doar alaturi de un partener pe care il cunoaste foarte bine, toate acestea sunt de o importanta primordiala pentru ea.
Desi pare vulnerabila si oarecum insensibila sau stangace din cauza timiditatii gesturile sau initiativele sale pe plan sexual nu or sa fie niciodata banale sau lipsite de afectiune. Femeia A nu poate sa faca sex daca nu iubeste, daca nu este atrasa de partener. Nu poate sa faca lucrurile doar cu jumatate de masura. Ceea ce i se poate reprosa este faptul ca mentalizeaza uneori prea mult actul sexual, uitand sa se bucure de senzatiile prezente. Partenerul ei trebuie sa fie o persoana matura si experimentata care sa o faca sa-i impartaseasca bucuria sexuala.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sexualitatea feminina si grupa sanguina Empty Re: Sexualitatea feminina si grupa sanguina

Mesaj  pitulicea Lun 9 Aug - 15:10

Grupa de sange 0
– Femeile cu grupa de sange 0 au o personalitate puternica, sunt sigure pe ele, stiu ce isi doresc si stiu si cum sa lupte pentru a obtine ceea ce isi doresc. Chiar daca par reci si destul de greu abordabile, instinctele lor sexuale sunt foarte ascutite, iar pretentiile erotice pe masura. Femeia cu cu grupa de sange 0 este cu siguranta o femeie pasionala, care intelege importanta actului sexual pentru bunul mers al unei relatii si care urmareste implinirea sexuala.
Nu o deranjeaza sa fie ea cea care initiaza seductia atata timp cat jocul se anunta a fi unul incitant, antrenant, neobisnuit care o scoate din monotonie. Cu toate acestea, femeia cu grupa de sange 0 trebuie sa se stie iubita, admirata, placuta, dorita pentru a se simti confortabil in intimitate, pentru a fi capabila sa-si provoace sexual partenerul. Chiar daca nu ar refuza o aventura de o noaptea deoarece considera ca orice lucru pe lumea aceasta merita incercat, este convinsa ca pasiunea adevarata si extazul sexual vin dintr-o relatie stabila, in care in prealabil au fost sudate si legaturi emotionale.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sexualitatea feminina si grupa sanguina Empty Re: Sexualitatea feminina si grupa sanguina

Mesaj  pitulicea Lun 9 Aug - 15:11

Grupa de sange B
– Cu un spirit atat de liber si cu o individualitate atat de bine definita, nu este de mirare ca femeia cu grupa de sange B urmareste perfectiunea si in plan erotic. Femeia B este deschisa, non-conformista, prea rusinoasa uneori, alteori fara pic de rusine, usor instabila si nestatornica, lipsita de inhibitii si prejudecati sexuale, iubind viata si adorand sa traiasca din plin fiecare secunda a ei. Nu o deranjeaza daca preia ea initiativa in dormitor atata timp cat la final adoarme fericita in bratele iubitului.
Adora sa fie rasfatata in intimitate ca sa rasfete la randul ei, adora sa experimenteze si se straduieste sa nu lase monotonia sa se instaureze in dormitor. Adora gesturile indraznete, emotiile intense si soaptele care ii imbata simturile. Ii place neprevazutul… iar a face dragoste la malul marii este pentru ea infinit mai romantic decat o cina romantica planificata la lumina lumanarilor. Este atragatoare si seducatoare, fidela doar celui pe care il iubeste cu adevarat si care i-a demonstrat ca poate fi iubit.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sexualitatea feminina si grupa sanguina Empty Re: Sexualitatea feminina si grupa sanguina

Mesaj  pitulicea Lun 9 Aug - 15:13

Chiar mi se potriveste cheers
M-a descris aproape perfect Neutral
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sexualitatea feminina si grupa sanguina Empty AB

Mesaj  Tizona Sam 4 Sept - 1:12

cic-ar fi grupa nebunilor.
Tizona
Tizona
4
4


Sus In jos

Sexualitatea feminina si grupa sanguina Empty Re: Sexualitatea feminina si grupa sanguina

Mesaj  pitulicea Sam 4 Sept - 9:27

Eu cred ca sunt nebuni si cu alte grupe sanguine Wink
Nu cunosc pe nimeni cu AB
Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sexualitatea feminina si grupa sanguina Empty Re: Sexualitatea feminina si grupa sanguina

Mesaj  Tizona Sam 4 Sept - 10:08

Barbati, nici eu nu cunosc. Poate frate-miu, dar nu se pune.
Nu stiu cum fac, ca dau numai peste barbati care au 0. Probabil legea compensatiei...
Tizona
Tizona
4
4


Sus In jos

Sexualitatea feminina si grupa sanguina Empty Re: Sexualitatea feminina si grupa sanguina

Mesaj  pitulicea Sam 4 Sept - 10:10

La mine nu stiu cum se intampla, ca in ultimul timp, nu mai dau peste barbati Very Happy Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sexualitatea feminina si grupa sanguina Empty Re: Sexualitatea feminina si grupa sanguina

Mesaj  kkarin_a Dum 5 Sept - 16:21

hmm ... interesant, dar se cam potriveste pt mine Rolling Eyes
kkarin_a
kkarin_a
4
4


Sus In jos

Sexualitatea feminina si grupa sanguina Empty Re: Sexualitatea feminina si grupa sanguina

Mesaj  oli Lun 8 Aug - 8:33

cheers
Mi se potriveste exact!
oli
oli
6
6


Sus In jos

Sexualitatea feminina si grupa sanguina Empty Re: Sexualitatea feminina si grupa sanguina

Mesaj  mielusica Lun 8 Aug - 11:23

Se potriveste si la mine....
Mai bine decat ce scrie la horoscop Very Happy
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Sexualitatea feminina si grupa sanguina Empty Re: Sexualitatea feminina si grupa sanguina

Mesaj  freda white Lun 8 Aug - 18:21

O- mi se potriveste. fica mea are AB si cred ca si ei i se potriveste. ca temperament, viata sexuala inca nu a inceput-o Very Happy
freda white
freda white
4
4


Sus In jos

Sexualitatea feminina si grupa sanguina Empty Re: Sexualitatea feminina si grupa sanguina

Mesaj  atat de simplu Mar 9 Aug - 19:57

Mie nu mi se potriveste decat in mica masura.Poate ca nu ma vad eu cum trebuie. Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Sexualitatea feminina si grupa sanguina Empty Re: Sexualitatea feminina si grupa sanguina

Mesaj  Violoncella Mar 9 Aug - 21:56

Mie mi se cam potriveste. Desi nu spune numa' de bine..Smile)
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum