GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ca la noi, la nimenea

+7
habibi77
mrs nobody
kitty
Mr Nobody
zuza_cea_cu_inima_rosie
snow
pitulicea
11 participanți

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Ca la noi, la nimenea Empty Ca la noi, la nimenea

Mesaj  pitulicea Lun 12 Iul - 9:02

Tot mai multi oameni, cu precadere batrani, incep sa fure mancare din supermarketuri pe motiv ca "mor de foame".
Printre cei care recurg la acest gest se regasesc cu precadere pensionarii, potrivit reprezentantilor magazinelor comerciale. Batranii prinsi spun ca au recurs la acest gest pentru ca nu au ce manca.
Cat despre alimente, conservele, mezelurile si uleiul sunt printre produsele cele mai "cautate" de romanii. Fie ca le mananca
direct in magazin, fie le ascund in posete sau haine. O alta metoda des utilizata este furtul la cantar, in magazinele ce le ofera clientilor posibilitatea sa cantareasca singuri produsele
„Conservele, mezelurile si uleiul de floarea-soarelui sunt alimentele care se fura cel mai des. Hotii spun ca stiu ca vor fi prinsi, pentru ca sunt camere de supraveghere si avem paza, dar risca, pentru ca le este foame. Am observat ca batranii au inceput sa fure mai ales alimente. Ei spun ca fac acest lucru de nevoie, deoarece pensia nu le mai ajunge si pentru mancare", a declarat Ionela Gherghi, jurist al societatii Smart Expo din Voluntari, judetul Ilfov.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Lun 4 Apr - 0:08, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  pitulicea Lun 12 Iul - 9:17

Asta mi se pare un lucru cumplit. Sa muncesti o viata, sa ai o pensie si sa nu-ti ajunga nici macar atat cat sa supravietuiesti.
Sa ajungi, la batranete, sa furi ca sa ai ce manca. Asta e grija pe care Guvernul o are fata de popor si fata de alegatori.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  snow Mar 13 Iul - 0:34

Chestia asta se practica de mult, acum au gasit ei sa o faca publica?
Singura noutate, nefericita, este ca pensionarii au ajuns pana la asa ceva.
Dar...nu ma mira, la asa conducere, asa mentalitate. Impusa de nevoi.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  zuza_cea_cu_inima_rosie Dum 8 Aug - 23:03

ei vezi de aceea nu vreau eu sa ajung femeie batrana nu vreau ca dupa nu stiu cati zeci de ani de munca sa ajung si eu sa fur din magazine ca sa pot sa traiesc si eu de pe o zi pe alta ... Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Adica pur si simplu nu mi se pare corect Exclamation Exclamation Exclamation

bine mai cunosc si cazuri de oameni batrani care mintesc si sunt nesimtiti dar in cazuri de astea ramin fara cuvinte ....
zuza_cea_cu_inima_rosie
zuza_cea_cu_inima_rosie
1
1


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  pitulicea Dum 8 Aug - 23:22

ei vezi de aceea nu vreau eu sa ajung femeie batrana
Crezi ca poti impiedica asta? Smile Varsta nu iarta pe nimeni, asculta-ma pe mine Very Happy
Nu faptul ca imbatranim e ingrozitor, ci faptul ca odata ajuns batran, sa nu poti fi capabil sa te intretii, sau sa supravietuiesti cu pensia obtinuta in urma multor ani de munca.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  zuza_cea_cu_inima_rosie Dum 8 Aug - 23:25

tocmai de asta spunea, si eu ce am spus ....nu ma deranjeaza ca voi imbatrnii pana la urma asa trebuie sa fie doar ca ma ingrozeste ca dupa ani si ani de munca poti ajunge sa faci ce fac batranii din ziua de astazi sa furi ca sa supravietuiesti!!!!
zuza_cea_cu_inima_rosie
zuza_cea_cu_inima_rosie
1
1


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea Empty Staretul bataus!

Mesaj  pitulicea Vin 27 Aug - 10:45

Un batran a fost batut crunt de staretul unei manastiri din judetul Constanta.
Teotim Popa, staretul Manastirii Basarabi din judetul Constanta, a fost surprins in timp ce lovea brutal un batran, doar pentru ca acesta trecea prin curtea manastirii.
Barbatul intrase fara aprobare in curtea lacasului de cult pentru a scurta drumul. Drept urmare, staretul si-a lovit victima pana a umplut-o de sange.
Intr-un comunicat al Arhiepiscopiei Tomisului se arata ca institutia a luat act de imaginile prezentate in filmulet, cu privire la comportamentul neadecvat al protosinghelului Teotim Popa.
Explicatiile staretului sunt surprinzatoare."Ceva nu e in regula cu filmuletul ala ca si eu am ramas foarte suprins si culmea ca este chiar langa peretele bisericii filmat, daca va uitati in stanga dumneavoastra, de pe alee. Deci chiar asa prost nu este nimeni ca sa bata pe cineva de fata cu altii. Faptul ca scrie acolo ca l-am prins de par. Eu va spun un lucru, omul ala nici nu are par. Al doilea lucru, foarte rar port camasi. Eu de obicei port tricou fara maneci daca sunt civil".
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  pitulicea Vin 27 Aug - 10:49

....Faptul ca scrie acolo ca l-am prins de par. Eu va spun un lucru, omul ala nici nu are par. Al doilea lucru, foarte rar port camasi. Eu de obicei port tricou ....
rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor Incredibil!

Filmulet? Eu nu inteleg.... cine-a facut filmuletul? Are manastirea camere de supraveghere? Surprised
Ori vreun satean, dornic de celebritate, statea langa gard - de zile intregi - cu camera de filmat, doar-doar s-o intampla un eveniment important in curtea manastirii .... Laughing Laughing Laughing Vreo bataie intre calugari.... ori vreun calugar sa sara parleazu' Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  snow Vin 27 Aug - 23:28

Am vazut si eu filmuletul, nu pare deloc facut de un amator si nici cu o camera de duzina.
Asta ESTE o intrebare...
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  pitulicea Sam 28 Aug - 11:31

Si care e raspunsul? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  snow Sam 28 Aug - 11:34

Asteptam pe Pop de pop cu raspunsul.
BOR, sau cum le zice.....
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  pitulicea Sam 28 Aug - 11:36

Cand aflati ceva, sa-mi spuneti si mie. A inceput sa ma intereseze subiectul. Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  snow Sam 28 Aug - 11:43

Plateste abonament si se rezolva Wink
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  pitulicea Sam 28 Aug - 11:45

ok Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  snow Sam 28 Aug - 11:50

Laughing
Am glumit, am uitat, na ca nu-ti plac glumele
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum