GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Aniversari pe portativ

+7
simona
ionutz72
cris_is
atat de simplu
sharp00714
myrk
pitulicea
11 participanți

Pagina 33 din 51 Înapoi  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 42 ... 51  Urmatorul

In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 33 Empty Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Joi 10 Iul - 8:52

Rezumarea primului mesaj :

Zilnic aniversam sau comemoram personalitati din lumea muzicii. Unii mai cunoscuti, altii mai putin cunoscuti.
Prin intermediul acestui topic m-am gandit sa le spunem in gand un LA MULTI ANI! celor care isi aniverseaza ziua de nastere Festivity sau sa aducem un pios omagiu celor care au fost, ne-au incantat si au trecut in nefiinta. Think of me
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Aniversari pe portativ  - Pagina 33 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Vin 6 Noi - 10:01

Petre Geambaşu s-a născut pe 6 noiembrie 1943, la Petreşti, judeţul Alba, într-o familie cu două fete. În 1967 a absolvit Conservatorul, în Bucureşti, , iar doi ani mai târziu a obţinut trofeul pentru cea mai bună voce, la Festivalul Tineretului de la S.O.C. (U.R.S.S.). În 1971 a fost distins cu locul al treilea la Festivalul de muzică uşoară de la Mamaia şi în acelaşi an s-a căsătorit, în 1976 urmând să devină tată.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 33 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Vin 6 Noi - 12:29

nu pot sa-l uit pe nemernicul asta, eram in scoala generala, in clasa a VIIIa cred, cand a venit sa ne predea si scarba ne-a luat la pipait. Eram cateva care aveam deja sanisori, si libidinosul asta incerca sa ne ''verifice'' cam ce marime aveau, lua-l-ar naiba! Twisted Evil
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 33 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Mier 11 Noi - 7:59

Ștefan Bănică (senior) (n. 11 noiembrie 1933, Călărași – d. 26 mai 1995) a fost un actor de teatru și film. S-a mai remarcat ca un bun cântăreț.
A realizat un cuplu comic alături de Stela Popescu în spectacole de revistă și divertisment la televiziune.
Printre cele mai celebre piese muzicale interpretate se numără „Îmi acordați un dans”, „Cum am ajuns să te iubesc”, „Gioconda se mărită”, „Hei, coșar, coșar” și „Astă seară mă fac praf”. Fiul său, Ștefan Bănică junior, i-a urmat cariera atât în actorie, dar mai ales în muzică.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 33 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Mier 11 Noi - 8:05

DAVID GATES 11 noiembrie 1940, solist, compozitor american, care a făcut parte din grupul Bread
Piesa a apărut pe albumul “Manna” - una dintre cele mai frumoase balade pop din istorie, reluată şi de Telly Savalas

Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 33 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Mier 11 Noi - 8:18

Pavel Stratan (n.pe 11 noiembrie 1970 în Nișcani, Raionul Călărași, Republica Moldova) este un cântăreț și textier de muzică folk, pop din Republica Moldova. Muzica pe care o face nu poate fi catalogată. Este un amestec de stiluri. Nu se știe exact cât la sută este inspirație și cât la sută muzică originală. De fapt, aceasta pare a fi noutatea pe care o aduce pe piață. Se remarcă crâmpeie din folk, dar și din motivele tradiționale
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 33 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Vin 13 Noi - 11:49

Whoopi Goldberg (n. 13 noiembrie 1955) este o actriță americană de comedie, cântăreață, compozitoare și deținătoare a Premiului Emmy.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 33 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Vin 13 Noi - 12:04

1998 – Elena Cârstea lansează Nu sunt perfectă, la Intercont Music.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 33 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Vin 13 Noi - 21:38

Am ascultat o gramada de aniversati, adica pe toti aniversatii din ultimele zile. Unii imi placeau pe vremuri, iar acum nu-mi mai plac (cum ar fi Nicola), unii nu mi-au placut niciodata (cum ar fi Maria Radu), iar altii imi plac in continuare, cum ar fi Jo Dassin si Art Garfunkel  day dreaming  

I-am ascultat pe cei doi Geambasi si chiar m-au apucat nostalgiile. Mi-au placut cum si-au depanat amintirile si cum si-au ingemanat destinele pe note muzicale Smile   Apoi am citit comentariul facut de doro.  rolling on the floor  

De Stratan tare mult imi place.  salut  
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 33 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Dum 15 Noi - 11:00

Petula Clark
Cântăreață Născută: 15 noiembrie 1932, Epsom, Regatul Unit al Marii Britanii și al Irlandei de Nord
Filme: Adio domnule Chips, I Know Where I'm Going!, Vice Versa, Michael Jackson: 30th Anniversary Celebration
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 33 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Dum 15 Noi - 11:09

Anni-Frid ''Frida'' Lyngstad s-a născut la 15 noiembrie 1945, în Ballangen, Norvegia. La 2 ani, mama sa a dus-o în Suedia, fiind crescută de bunică.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 33 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Dum 15 Noi - 11:23

Doina Aldea-Teodorovici (n. 15 noiembrie 1958, Chișinău, RSS Moldovenească – d. 30 octombrie 1992, București, România) a fost o cântăreață română din Republica Moldova. A fost căsătorită cu Ion Aldea-Teodorovici, cu care a format un duet, începând din 1981
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 33 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Dum 15 Noi - 11:51

Azi sarbatorim doar voci frumoase. ok
Imi placea duetul Aldea Teodorovici Sad
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 33 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Lun 16 Noi - 10:31

Allison Crowe - Cantautoare - Născută: 16 noiembrie 1981, Nanaimo, Canada

Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 33 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Mier 18 Noi - 10:11

Alain Barrière - Cântăreț - Născut: 18 noiembrie 1935, La Trinité-sur-Mer, Franța
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 33 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Mier 18 Noi - 10:16

Amanda Lear (n. 18 noiembrie 1939 în Hong Kong) este o cântăreață, pictoriță și actriță franceză.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 33 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 33 din 51 Înapoi  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 42 ... 51  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum