GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Leapşa

+25
casp
eledas
Queensland
Wolff
mario368
liviaionita
cris_is
Methea
Faun
Vax Populi
lion
VictorMilitaru
parwous
Vica
Ravian
myrk
mastermind
mielusica
atat de simplu
sharp00714
pitulicea
RALUCA
itina
dorina_s
lynn
29 participanți

Pagina 23 din 24 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24  Urmatorul

In jos

Leapşa - Pagina 23 Empty Leapşa

Mesaj  lynn Dum 28 Mar - 23:56

Rezumarea primului mesaj :

E ca o leapşă normală, o primeşti, "alergi" o vreme, apoi o dai mai departe.
alerg eu prima cu 5 lucruri mai puţin cunoscute despre mine.

1. ador folkul
2. în liceu am fost rockăriţă
3. vreau să-mi fac un tatuaj pe picior
4. îmi place crema de zahăr ars
5. e primul an petrecut departe de ai mei.

leapşa merge mai departe la snow
lynn
lynn
3
3


Sus In jos


Leapşa - Pagina 23 Empty Re: Leapşa

Mesaj  atat de simplu Lun 18 Apr - 21:57

Nu am nimic nou de zis, asa ca ma repet (in prima parte):
1. Sunt adepta extremelor: ori e alba, ori e neagra
2. Prefer sa las o impresie negativa si nu una pozitiva
3. De ceva timp am realizat ca viata e extrem de scurta
4. Am inceput un nou puzzle
5. Miercuri merg la dentist.  Laughing

Evident ca urmeaza Pitu.  Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 23 Empty Re: Leapşa

Mesaj  pitulicea Mar 19 Apr - 10:34

Laughing Laughing 1, 2 si 3 as putea sa le copiez si la mine. Mi se potrivesc foarte bine Very Happy La dentist inca nu m-am programat, dar urmeaza sa o fac in viitorul apropiat. Numai puzzle-ul nu ma reprezinta it wasn\'t me Cere prea multa rabdare, iar eu n-am asa ceva.
ok Am mai aflat cate ceva despre tine sau macar ne-am reimprospatat memoria Razz
Multumesc ca mi-ai pasat Leapsa Very Happy Am atatea de spus despre mine, ca simt ca dau pe dinafara rolling on the floor Ma gandesc ce sa va spun si revin.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 23 Empty Re: Leapşa

Mesaj  atat de simplu Mar 19 Apr - 11:37

Nu ai pentru ce-mi multumi, Pitu! A fost o placere pentru mine. Laughing Laughing Cat priveste jocul de puzzle, pe mine ma calmeaza, desi sunt o persoana tare nerabdatoare. Nici n-am rabdare sa ascult pe cineva care nu-si poate sintetiza ideile. Pur si simplu plec. Very Happy
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 23 Empty Re: Leapşa

Mesaj  atat de simplu Sam 30 Apr - 18:14

Sa nu spui ca nu te ajut, Pitu. Poti povesti aici despre catei, ca eu nu stiu cati ai . Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 23 Empty Re: Leapşa

Mesaj  pitulicea Mier 4 Mai - 22:38

1. Sunt o fire destul de inchisa si extrem de rar povestesc cu cunoscutii sau cu colegii de serviciu despre viata mea personala. In ultimii sase ani, a fost prima data cand au aflat despre o relatie de-a mea, pentru ca barbatul magnetic e verisorul unei colege de serviciu. Very Happy
2. Nu-mi place sa ascult barfe despre altii. Daca le aud, oricum le uit in maxim trei zile.
3. Sunt destul de zgarcita in general, dar foarte marinimoasa cu cei care-mi sunt dragi. Daca cineva vrea sa-si dea seama cam cat inseamna pentru mine, sa calculeze cam cat costa cadourile pe care i le fac Laughing
4. Cea mai mare dorinta a mea e sa am o casa... numai a mea. O casa, curte, gradina, iarba, pomi, flori si soare! Intr-o buna zi am s-o am Smile Casa...nu neaparat si gradina Laughing
5. Imi place sa-mi exagerez problemele si sa fac din tantar armasar. Dupa ce au trecut si privesc in urma, realizez ca puteam doar sa pasesc peste ele, nu era nevoie sa sar. Ma consum mult inutil, dar tot nu ma invat minte.

Leapsa sa mearga la liviaionita Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 23 Empty Re: Leapşa

Mesaj  liviaionita Joi 5 Mai - 9:06

Am avut o presimtire ca am luat leapsa.Multumesc,pitu!

1.Mi-am triat prietenii si acum constat ca am ramas singura,dar e mai bine asa.M-am saturat sa raspund prezent pentru niste oameni care,atunci cand am nevoie de ei se fac ca nu ma aud.
2.Nu sunt superstitioasa,daca ies din casa si uit ceva,ma intorc din drum linistita ca nu se va intampla nimic rau.
3.Imi place sa ascult pe toata lumea,tot timpul ai ceva de invatat de la oricine.Cand i-am spus unui amarat ca ma streseaza telefonul,(astepta sa termin convorbirea sa ii dau o tuica) mi-a spus ca stresul inseamna sa nu ai ce pune pe masa,nu telefonul.
Si are dreptate,din clipa aia,mi-am dat seama ca exista si tasta ignore.Oricum,rar cand ma suna cineva sa ma intrebe ce mai fac.
4.Nu imi place sa profit de bunatatea unui om,cum nu imi place sa se profite de bunatatea mea.
5.Mi-am descoperit un nou talent:ghicesc la majoritatea clientilor ce vor sa comande,si nu ma iau dupa haine!Cred ca imi usureaza putin munca,adica scap mai repede de ei.De cand nu se mai fumeaza,i-am descoperit pe toti care sunt certati cu apa.

 Sa mearga leapsa la....dorina_schiopu.
liviaionita
liviaionita
4
4


Sus In jos

Leapşa - Pagina 23 Empty Re: Leapşa

Mesaj  pitulicea Joi 5 Mai - 9:20

Laughing Laughing Tare mi-a placut ce ai scris despre tine, iar la punctul 5 chiar m-ai facut sa rad. Esti o figura, orice-ai zice.
Cu prietenii in aceeasi situatie sunt si eu. Sunt mult mai relaxata fara ei, iar relaxarea a venit dupa ce mi-am dat seama ca nu-mi sunt chiar atat de prieteni pe cat am crezut ca-mi sunt.
Frumos ok Ma bucur ca ti-am pasat leapsa. Acum o asteptam si pe Dorina.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 23 Empty Re: Leapşa

Mesaj  liviaionita Joi 5 Mai - 9:59

Eu cred ca trebuia sa ma trezesc mai devreme,dar mai bine mai tarziu decat niciodata.Mai multa munca de lamurire am dus cu al meu barbat,el e mai bomba ca mine cand vine vorba de prieteni.Avea prostul obicei sa ajute pe altii dar imi cerea si mie ajutorul,nu stiu cum sa descriu asa ceva,pana am pus picioarele in prag si am zis NU,daca promiti ceva la cineva,du treaba pana la capat fara mine.Dar nu e vina lui ca tot eu l-am invatat asa,noroc ca orice invat are si dezvat.
liviaionita
liviaionita
4
4


Sus In jos

Leapşa - Pagina 23 Empty Re: Leapşa

Mesaj  atat de simplu Joi 5 Mai - 11:49

Mi-a placut ce ati scris. Pitu, daca e sa ma iau dupa cadouri, imi cam dau seama cum stau. Laughing Laughing Si mie imi place sa fac celor apropiati cadouri, nu neaparat scumpe, dar sa fie exact ce stiu ca isi doreau. Le cumpar chiar si cu cateva luni inainte de ocazia respectiva si abia rezist sa nu le dau in avans. Very Happy Livia, cu prietenii sunt si eu lamurita. Cand au nevoie de tine te gasesc. Razz Invers nu mai e valabil. Si de relatii false nu mai am chef nici eu. Nici macar nu incerc sa pastrez aparentele. Suspect Cu punctul 5 m-ai distrat. Nu suposrt nici fumul de tigara, nici mirosurile alea de care pomeneai. Nu stiu ce-as prefera. Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 23 Empty Re: Leapşa

Mesaj  mario368 Mar 10 Mai - 12:36

Interesante descrieri Simpla , Pitu , Livia si haioase pe alocuri...cate un verde de la mine .
mario368
mario368
4
4


Sus In jos

Leapşa - Pagina 23 Empty Re: Leapşa

Mesaj  pitulicea Mar 10 Mai - 15:02

Multumesc, mario Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 23 Empty Re: Leapşa

Mesaj  dorina_s Dum 29 Mai - 10:25

Se pare ca m-am procopsit cu o leapsa sa va mai spun cateva lucruri
1.Imi place sa fac lumina in cele mai incurcate cazuri( privind munca mea), sau mereu ma procopsesc cu tot felul de spete sau asa capat experienata Shocked
2.Mai nou am descoperit ca alergatul face bine organismului
3.Cant prin casa ori decate ori imi vine
4.imi plac florile, de cativa ani incerc sa imi fac o gradinita, sper sa si reusesc
5.Nu as refuza niciodata o inghetata, prietenii stiu de ce Laughing Laughing

leapsa sa mearga la Wolf
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

Leapşa - Pagina 23 Empty Re: Leapşa

Mesaj  mario368 Vin 3 Iun - 14:53

Da , interesanta descriere Dorina , verde de la mine
mario368
mario368
4
4


Sus In jos

Leapşa - Pagina 23 Empty Re: Leapşa

Mesaj  pitulicea Vin 3 Iun - 21:12

ok Aflu lucruri noi. Nu stiam ca te-ai apucat de alergat Laughing Ar trebui sa alerg si eu Twisted Evil
Nici ca-ti place inghetata nu stiam. Doar papanasii Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 23 Empty Re: Leapşa

Mesaj  dorina_s Vin 3 Iun - 21:46

Nu pot dezvalui totul dintr-o data
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

Leapşa - Pagina 23 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 23 din 24 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum