GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Epigrame, Hexagrame, Poligrame

+38
cris_is
mariana m
myrk
itina
eledas
freda white
shadow
Violoncella
shu
simplicity
puricelu
RALUCA
ionutz72
no.body
elis27
Angel
Melodia
antonyo121982
Queensland
Anna
soryn
seaman65
tegeusa
Nana_Duval
zexe
sharp00714
oli
Eleonore
Demostene
elly
mrs nobody
fotohobby
atat de simplu
cara.mia26
kitty
snow
habibi77
pitulicea
42 participanți

Pagina 47 din 49 Înapoi  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49  Urmatorul

In jos

Epigrame, Hexagrame, Poligrame - Pagina 47 Empty Epigrame, Hexagrame, Poligrame

Mesaj  pitulicea Dum 14 Mar - 21:08

Rezumarea primului mesaj :

Să trăiţi bine
(de Vasile Iuşan)

Bine, rău trăim şi noi
Şi te-aplaudăm ca proştii,
Nu trăim din banii tăi,
Tu trăieşti... din banii noştri.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Lun 7 Mar - 18:33, editata de 2 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Epigrame, Hexagrame, Poligrame - Pagina 47 Empty Re: Epigrame, Hexagrame, Poligrame

Mesaj  Indra Mier 28 Iun - 16:31

Acela avea, nu jocurile acelea despre care spui, dar erau altele, inclusiv Rummy, Cuvinte incrucișate, Epigrame, Ligamentari, Sarade, Trei cuvinte, doua versuri... si multe altele. Unele dintre ele le-am regasit si pe aici. Si cred ca nu ma insel daca spun ca parca si pe unii utilizatori de acolo. Smile
Indra
Indra
4
4


Sus In jos

Epigrame, Hexagrame, Poligrame - Pagina 47 Empty Re: Epigrame, Hexagrame, Poligrame

Mesaj  Andy11 Mier 28 Iun - 16:34

Hm... mi-ar fi plăcut să fi găsit un sait cu cuvinte încrucișate.
Andy11
Andy11
3
3


Sus In jos

Epigrame, Hexagrame, Poligrame - Pagina 47 Empty Re: Epigrame, Hexagrame, Poligrame

Mesaj  Indra Mier 28 Iun - 16:41

Uite o propunere pentru Admin. Smile Sigur pe tine nu te-ar refuza. Smile
Indra
Indra
4
4


Sus In jos

Epigrame, Hexagrame, Poligrame - Pagina 47 Empty Re: Epigrame, Hexagrame, Poligrame

Mesaj  atat de simplu Vin 30 Iun - 18:18

Razz Nu se stie. Ca tot vorbeam de bijuterii, sa va aduc si eu una... epigrama, desigur Wink :
Unei supraponderale cu bijuterii

La orice pas se fandoseşte
Uitând de cei bătuţi de soartă
Şi-ntr-adevăr, ea dovedeşte
Că munţii noştri aur poartă!

epigramă de Nicolae Zărnescu

Mie mi s-a parut faina. Smile Ma mandresc si eu cu bogatiile tarii. Laughing Sunt patrioata. Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Epigrame, Hexagrame, Poligrame - Pagina 47 Empty Re: Epigrame, Hexagrame, Poligrame

Mesaj  Annmarie Sam 1 Iul - 0:00

Foarte frumoasa epigrama, Simpla si direct din suflet. Smile
Annmarie
Annmarie
4
4


Sus In jos

Epigrame, Hexagrame, Poligrame - Pagina 47 Empty Re: Epigrame, Hexagrame, Poligrame

Mesaj  atat de simplu Sam 1 Iul - 13:34

Nu inteleg ultima parte.  Very Happy Am cautat o epigrama despre bijuterii si asta mi-a placut. N-am pus-o unde trebuie?  confused Ce-am facut de data asta?  thinking
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Epigrame, Hexagrame, Poligrame - Pagina 47 Empty Re: Epigrame, Hexagrame, Poligrame

Mesaj  atat de simplu Sam 1 Iul - 19:10


Ca tot imi plac epigramele, am mai adus una:
Despre Alzheimer

- Alzheimerul, precum se pare,
(Privea bunicul, lung, pe geam)
E-o boală nemiloasă care...
Şi, totuşi, despre ce vorbeam?!...

Sorin Olariu
Boala asta ne paste aproape pe toti( eu pirma bounce ), presupun ca nu se mai simte nimeni ofensat. Nu-i cunosc pe bunicii vostri, deci nu m-am referit nici la ei. confused
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Epigrame, Hexagrame, Poligrame - Pagina 47 Empty Re: Epigrame, Hexagrame, Poligrame

Mesaj  myrk Sam 1 Iul - 19:45

Nu te-ai referit la bunici, dar te-ai referit la noi. Laughing Lasa, nu mai fi tu prima. Nu mai fi nici ultima. Nici noi. Smile
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Epigrame, Hexagrame, Poligrame - Pagina 47 Empty Re: Epigrame, Hexagrame, Poligrame

Mesaj  atat de simplu Sam 1 Iul - 19:52

Scuze, am uitat ca tu te consideri bunicul forumului. Very Happy
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Epigrame, Hexagrame, Poligrame - Pagina 47 Empty Re: Epigrame, Hexagrame, Poligrame

Mesaj  myrk Sam 1 Iul - 19:56

Da? Lasa ca-mi schimb eu avatarul! Crying or Very sad
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Epigrame, Hexagrame, Poligrame - Pagina 47 Empty Re: Epigrame, Hexagrame, Poligrame

Mesaj  Indra Dum 2 Iul - 0:47

Smile
Indra
Indra
4
4


Sus In jos

Epigrame, Hexagrame, Poligrame - Pagina 47 Empty Re: Epigrame, Hexagrame, Poligrame

Mesaj  Indra Dum 2 Iul - 0:53

Uite de-aia imi plac mie jocurile cu cuvinte, versuri, cifre... etc, pentru ca intarzie intalnirea cu acel unchi din Germania, de care amintea Simply. Mai era si o matusa de prin Italia... Roza se numea. Rolling Eyes
In alta ordine de idei... chiar isi schimba Myrk avatarul? De ce ma indoiesc?! Smile
Indra
Indra
4
4


Sus In jos

Epigrame, Hexagrame, Poligrame - Pagina 47 Empty Re: Epigrame, Hexagrame, Poligrame

Mesaj  atat de simplu Dum 2 Iul - 12:31

Daca il provocam putin, poate si-l schimba.  Razz Numai sa-si gaseasca unul potrivit.  Twisted Evil Daca ar fi si cu el avatarul, ar fi perfect. Chiar, eu il vreau pe Mircea in avatar.  it wasn\'t me Gata, am spus deja.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Epigrame, Hexagrame, Poligrame - Pagina 47 Empty Re: Epigrame, Hexagrame, Poligrame

Mesaj  Indra Joi 6 Iul - 21:16

Pentru că s-a vehiculat pe forum ideea de rece, în raport cu o persoană, dar fără vreo legătură cu persoanele de pe forum (pentru că simt eu așa, fără termometru, că Simply sigur nu-i frigidă), doar așa, de amorul ... epigramei:

Imprundență

Spune omul cu obidă
Și se pune pe tușit:
-M-am culcat cu o frigidă...
și-am răcit! ( Ioan Pop)

Smile


Indra
Indra
4
4


Sus In jos

Epigrame, Hexagrame, Poligrame - Pagina 47 Empty Re: Epigrame, Hexagrame, Poligrame

Mesaj  myrk Joi 6 Iul - 21:25

Laughing Ca nu-i frigida as putea sa bag si eu mana in foc. Da' nici nu m-a dus gandul asa departe! scratch Laughing

Oricum, leacuri sunt! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Epigrame, Hexagrame, Poligrame - Pagina 47 Empty Re: Epigrame, Hexagrame, Poligrame

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 47 din 49 Înapoi  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum