GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De ce?

+42
shu
RALUCA
Amrita
haden
Asgard
djack
Adriatica
fata_cu_sosete_de_diamant
no.body
preotul1
elis27
Mandarax
JeSsYkA
mielusica
soryn
raichu
Queensland
serpico
teardrop
freda white
parwous
GANDACEL
Melodia
oli
seaman65
Nana_Duval
tegeusa
wer908
Violoncella
Lolita
fotohobby
mrs nobody
atat de simplu
moonstone
Mr Nobody
lynn
kitty
Hagu_chan
habibi77
pitulicea
snow
Radu
46 participanți

Pagina 17 din 37 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 27 ... 37  Urmatorul

In jos

De ce? - Pagina 17 Empty De ce?

Mesaj  Radu Sam 13 Mar - 21:56

Rezumarea primului mesaj :

"DE CE"?
Regula acestui joc este foarte simpla: un user formuleaza o intrebare, care obligatoriu trebuie sa inceapa cu "De ce"? iar urmatorul va raspunde intrebarii puse, totodata formuland si el o intrebare pentru urmatorul user.




Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Radu
Radu
5
5


Sus In jos


De ce? - Pagina 17 Empty Re: De ce?

Mesaj  Hagu_chan Vin 9 Apr - 18:29

De ce avocado are grasimi?
Hagu_chan
Hagu_chan
4
4


Sus In jos

De ce? - Pagina 17 Empty Re: De ce?

Mesaj  pitulicea Vin 9 Apr - 21:31

Ca sa aiba si el ceva acolo.... sa nu faca degeaba umbra pamantului. Unele plante au vitamine, altele grasimi... stie naiba care-i explicatia stiintifica Very Happy Nu suntem la ora de botanica Very Happy

De ce lumea se culca asa devreme vineri seara? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De ce? - Pagina 17 Empty Re: De ce?

Mesaj  snow Vin 9 Apr - 22:03

Chiar crezi asta? Eu, nu, dar fiecare face ceea ce crede ca e mai placut pentru el.In nici o zi a saptamanii nu pot spune ca ma culc devreme, cu atat mai putin vinerea, ascult muzica, citesc, stau pe net, etc...

De ce sunt oamenii atat de neincrezatori in relatia cu cei apropiati?
snow
snow
6
6


Sus In jos

De ce? - Pagina 17 Empty Re: De ce?

Mesaj  pitulicea Sam 10 Apr - 10:14

Nu cred ca sunt neincrezatori cu cei apropiati, decat daca le-au dat motive de neincredere. De obicei suntem neincrezatori cu cei care nu ne sunt foarte apropiati si pe care n-am reusit, inca, sa-i cunoastem foarte bine. E normal sa fie asa. Daca ai avea incredere in oricine si in orice, ai fi sau prost, sau naiv Very Happy

De ce suntem morocanosi dimineata?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De ce? - Pagina 17 Empty Re: De ce?

Mesaj  snow Sam 10 Apr - 10:35

Nemultumiri adunate peste zi, oboseala, neimplinirie unor dorinte...cine stie? De obicei ma scol somnoros nu morocanos.
Devin mai tarziu, in funtie de evenimente, moroconos sau prost dispus.

De ce vedem doar partea umbrita a lucrurilor? Uneori e si senin Smile
snow
snow
6
6


Sus In jos

De ce? - Pagina 17 Empty Re: De ce?

Mesaj  pitulicea Sam 10 Apr - 10:40

Dar n-o vedem doar pe cea umbrita. Daca ar fi asa, am fi tot timpul tristi si morocanosi. N-am fi niciodata veseli. Eu sunt foarte vesela Very Happy Asta inseamna ca vad si partea senina. Vad si soarele de dupa nori sunny Insa, daca exista umbre, nu putem sa nu le observam, sau sa le ignoram Razz Vedem tot ce-i de vazut Cool

De ce ne place sa ne exageram problemele?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De ce? - Pagina 17 Empty Re: De ce?

Mesaj  snow Joi 22 Apr - 19:30

Nu cred ca o facem din placere. Poate din nevoia de a avea pe cineva alaturi care sa ne ajute, care sa stie ca trecem printr-un moment mai dificil, si din teama de a nu fi acuzati ca exageram un lucru, care la suprafata pare minor, dar in esenta are si puncte dureroase.

De ce toamna suntem mai nostalgici ca in celelalte anotimpuri?
snow
snow
6
6


Sus In jos

De ce? - Pagina 17 Empty Re: De ce?

Mesaj  pitulicea Joi 22 Apr - 21:03

Cum altfel sa fii cand vezi natura "murind"? Iti da o stare de tristete si nostalgie.... Pasarile pleaca.... florile se usuca si mor, frunzele se ingalbenesc si cad.... Te face sa constientizezi cat de efemer e totul Very Happy

De ce oamenilor le place sa manance? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De ce? - Pagina 17 Empty Re: De ce?

Mesaj  snow Sam 24 Apr - 20:36

Oamenii mananca din necesitate, ne plac anumite gusturi, anumite produse sau mancaruri, unele mai mult decat altele.

De ce unele seri sunt mai triste decat altele?
snow
snow
6
6


Sus In jos

De ce? - Pagina 17 Empty Re: De ce?

Mesaj  pitulicea Sam 24 Apr - 20:56

Datorita imprejurarilor, sau datorita gandurilor...de moment, sau de peste zi. Esti trist cand esti singur, sau cand ai o neimplinire... sau te intristezi ascultand muzica trista Very Happy

De ce e greu sa slabesti?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De ce? - Pagina 17 Empty Re: De ce?

Mesaj  snow Sam 24 Apr - 21:09

Greu sa raspund la asta, inteleg ca nu este usor, stiu asta cand am reusit sa ma las de fumat, dar este cu totul altceva cred. Probabil obisnuinta, organismul, sunt mai multi factori care concura, cel mai bun raspuns poate fi dat de cineva care a trecut prin asta.

De ce sunt asa proaste programele de la televiziuni?
snow
snow
6
6


Sus In jos

De ce? - Pagina 17 Empty Re: De ce?

Mesaj  pitulicea Sam 24 Apr - 21:24

Cine sa le faca bune? Laughing Neprofesionistii? Si-apoi, astea au priza la publicul larg, care, ne place sau nu sa recunoastem, nu-i unul prea de valoare Very Happy Oameni cu o cultura medie sau sub medie, fara gusturi, fara valori spirituale, fara asteptari prea mari Very Happy Acesta e publicul, acestia sunt viitorii oameni de televiziune. Din rau in mai rau.

De ce barbatii se masturbeaza in carti Very Happy Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De ce? - Pagina 17 Empty Re: De ce?

Mesaj  snow Sam 24 Apr - 21:30

E singurul loc unde toata lume vede asta, dar nimeni nu zice nimic, sau nu-l afecteaza pe respectiv. Very Happy

De ce saptamana are 7 zile? Very Happy
snow
snow
6
6


Sus In jos

De ce? - Pagina 17 Empty Re: De ce?

Mesaj  pitulicea Sam 24 Apr - 21:43

Aha....exchibitionism? Laughing

M-ai plesnit cu intrebarea asta Laughing N-am citit Biblia si banuiesc ca acolo as fi gasit raspunsul Very Happy Nu stiu nici un raspuns la o intrebare asa de grea Sad

De ce ne place sa pozam la nunta, cand peste cativa ani oricum divortam? Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De ce? - Pagina 17 Empty Re: De ce?

Mesaj  snow Sam 24 Apr - 21:48

Cand cauti raspunsuri corecte, alege cartea corecta, in biblie vei gasi povesti SF., si intrigi ieftine.
snow
snow
6
6


Sus In jos

De ce? - Pagina 17 Empty Re: De ce?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 17 din 37 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 27 ... 37  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum