GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bijuterii handmade

+15
myrk
Tizona
mielusica
andreeblue
RALUCA
habibi77
itina
atat de simplu
camy
pitulicea
seaman65
aristeu
Queensland
Violoncella
margeluta mea
19 participanți

Pagina 18 din 33 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 25 ... 33  Urmatorul

In jos

Bijuterii handmade - Pagina 18 Empty Bijuterii handmade

Mesaj  pitulicea Sam 1 Dec - 8:41

Rezumarea primului mesaj :

Bijuteriile  lucrate manual au apărut din nevoia de unicitate şi de originalitate, ca urmare a suprapopulării pieţei cu diverse produse de serie.
Bijuteriile handmade reprezintă un lucru nou, un lucru inedit, atât datorită tehnicilor de exprimare utilizate, a modului de prelucrare a materialelor, cât şi datorită felului în care sunt combinate piesele. Bijuteriile handmade fac dintr-o  bucată simplă de material sau dintr-una de piatră nişte adevărate bijuterii rafinate.
Bijuteriile handmade reprezintă arta de crea anumite obiecte pe care un om talentat sau inspirat le realizează cu multă pasiune cu ajutorul mâinilor sale.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Bijuterii handmade - Pagina 18 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  mielusica Mier 9 Iul - 13:24

Si eu zic sa ai succes la vanzari ,ca tare-s frumoase si poate nu -mi dai si mie niste bratari cand vin acasa,ca te "smotocesc" Very Happy Shocked Shocked Shocked ,contra coste,evident.Pana atunci mai testez terenul si poate deschizi o filiala in Spania,deja m-am si gandit unde ai avea spatiu oentru prezentare Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy .
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 18 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  Vizitator Mier 9 Iul - 13:43

Felicitari Ralu! ok Deja s-a spus tot ce era de spus.  Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 18 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  myrk Mier 9 Iul - 16:20

Orice lucru, cat de mic, facut de mainile tale, trebuie apreciat!  Smile Domnul sa-i dea un ginere... mamei! Mamei Ralucai, desigur!  Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 18 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  pitulicea Mier 9 Iul - 21:22

Iar ai avut o rabdare ingereasca, sa cosi toate acele margelute  Surprised Surprised  Eu as fi pus super-glue si le-as fi lipit  Laughing Laughing 
Foarte faine, Ralu.  ok  Bafta la targ, sa vinzi cat mai multe.

Uite, poate ai noroc cu mielusica si deschizi ceva in Spania. Ar fi grozav Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 18 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  RALUCA Joi 10 Iul - 6:40

Va multumesc tuturor pentru aprecierile voastre. Au fost cuvintele de care eu aveam nevoie.

Itina , multumesc pentru cuvintele frumoase  Pup you 

Aella, sti sa faci omul sa se simta super bine avand mereu cuvintele la tine  Pup you 

Doris, multumesc mult de tot  Pup you 

Mielusica , poti sa ma si smotocesti  Laughing  si binenteles cu sau fara smotoceala iti dau cu multa placere care produse le vrei tu. Zau ca m-ar incanta un magazin in Spania. Am inteles ca au mare trecere acolo  Pup you 

Mirk, sper sa ii dea Domnul , mamei mele un ginere frumos si bogat  Laughing . Atata de bogat cat sa imi deschida mie un magazin in Spania. Laughing Oricum cu sau fara ginere eu asta am sa fac in continuare pentru ca asta este elementul in care ma simt cel mai bine.  Pup you 

Pitu, multumesc pentru aprecieri si binenteles ca te astept la mall. Pentru poza noastra selfie in primul rand ca eu nu am uitat  Laughing . Pietricelele nu le am cusut , le-am lipit cu un clei special pentru strasuri dar am folosit penseta in schimb. In jur de 250 de bucati le am luat cu penseta pe fiecare timp de 3 ore.  Pup you 




RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 18 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  pitulicea Joi 10 Iul - 9:49

Laughing Laughing  Deci tot lipite erau.
Oricum, rabdarea ingereasca ramane. 3 ore de pigulit cate-o margica.... as ramane fara nici un fir de par pe cap  Laughing 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 18 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  habibi77 Lun 4 Aug - 16:24

Felicitari Ralu! Foarte frumoase colierele statement!  ok 
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 18 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  habibi77 Mier 6 Aug - 16:02

De curand am gasit suport pentru cercei candelabru si am realizat o pereche cu turcoaze micute, la aprox. 3 mm.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 18 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  Vizitator Mier 6 Aug - 16:08

Wowwww, ce frumosi sunt, dupa mov, culorile mele preferate sunt bleu, albastru, bleumarin. Mi se par migalosi, cred ca ai muncit ceva la ei.  ok ok ok 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 18 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  pitulicea Mier 6 Aug - 16:11

Foarte frumosi, habi. Imi place mult turcoazul......si cred ca ma prinde  Rolling Eyes 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 18 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  habibi77 Mier 6 Aug - 16:12

Multumesc! Deoarece margelele de turcoaz sunt micute am lucrat la ei aproximativ o ora. Putin, in comparatie cu alte chestii la care lucrez cate o zi intreaga.  Smile

Da, pitu, pe tine te prinde turcoazul si forma asta alungita.  Smile 
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 18 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  pitulicea Mier 6 Aug - 16:19

Forma alungita nu ma prea prinde, pentru ca am fata lunga. Si fata si cerceii....ai fi prea multa lungeala  Laughing 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 18 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  mielusica Mier 6 Aug - 16:45

Frumosi,frumosi habi!
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 18 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  habibi77 Mier 6 Aug - 16:47

Saru-mana mielu!

Hai mai pitu, sigur nu-i prea multa lungeala! Ai incercat tu si nu ti-a placut?  Smile 
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 18 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  RALUCA Joi 7 Aug - 8:07

Super tare !!!  ok  habi

Te pot ajuta eu cu niste site-uri mai ieftine daca vrei sa-ti cumperi accesorii pentru bijuterii. Sau sa-ti imprumut contul meu sa ai si reduceri de 5%
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 18 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 33 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 25 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum