GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Just ROCK

+29
Annmarie
raichu
itina
Amrita
SoulOfOcean
simona
Faun
Vax Populi
cris_is
myrk
Obi-Wan Kenobi
pitulicea
Woo Woo
Aliona
vivi222
nandy007
aristeu
parwous
dall
Pingu
kam3l3on
Florin2013
pauletz
Ronin888
atat de simplu
Krissunu
oli
shu
Violoncella
33 participanți

Pagina 36 din 45 Înapoi  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 40 ... 45  Urmatorul

In jos

Just ROCK  - Pagina 36 Empty Just ROCK

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Sam 17 Noi - 21:07

Rezumarea primului mesaj :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ROCKUL. Huiduit de unii,considerat muzica diavolului.Adorat de altii ,iubit chiar pana la dementa. O plasmuire stranie, o imperechere perfecta a  ritmului si blues-ului cu muzica country. Cat de bizar poate suna o asemenea afirmatie? Si ea totusi nu e foarte indepartata de adevar…O latura a muzicii moderne cu nenumarate categorii si  genuri.
O latura a muzicii denaturata in ultimii ani .amestecata si corcita intr-un mod grotesc ,gen Tokio Hotel, My Chemical Romance si Linkin’ Park
 Acest topic se vrea un abecedar al rockului, o idee despre ce inseamna curentul rock in sine si despre ce inseamna rockul ca gen particular de muzica.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos


Just ROCK  - Pagina 36 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Vizitator Mar 12 Mai - 9:10

Eric Doyle Mensinger (n. Eric Doyle Mensinger; pe 12 mai 1958 în Cleveland, Ohio), mai cunoscut ca Eric Singer, este un baterist de hard rock și heavy metal pentru trupa Kiss și cântărețul Alice Cooper. De-a lungul timpului, Eric a apărut în peste 50 de albume.

Singer a început să cânte la baterie de la o vârstă fragedă, fiind inspirat de formații ca Humble Pie, Led Zeppelin, Black Sabbath, The Beatles și Queen și de bateriști precum John Bonham, Cozy Powell, Roger Taylor, Bill Ward și Buddy Rich.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 36 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Vizitator Dum 17 Mai - 8:38

17 mai 1959 - S-a născut Paul Di'Anno, vocalist britanic (Iron Maiden).
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 36 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  cris_is Mar 19 Mai - 15:06

O piesa ceva mai ''comestibila'' a celor de la Judas...

cris_is
cris_is
2
2


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 36 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Lun 22 Iun - 12:53

O trupa ce va concerta anul acesta in Romania, la Maximum Rock Festival: Enemy of Reality. Am vazut-o pe un "afis" si eram curioasa. Smile

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 36 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Lun 22 Iun - 13:00

Enemy of Reality este o trupa de metal simfonic originara din Atena (Grecia) si a fost intemeiata in 2013, cand soprana Iliana Tsakiraki, chitaristul Steelianos, claparul Marianthi, basistul Thanos si tobosarul Philip Stone si-au unit fortele. Albumul de debut al grupului, "Rejected Gods" a fost foarte bine primit de critica de specialitate internationala si de fani.

Mi se pare destul de ok. Nu suna rau Smile Asa ceva pot asculta, in momentele lipsite de calm si nostalgie Laughing

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 36 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Mar 23 Iun - 9:27

Inca o trupa ce va concerta anul acesta la Maximum Rock Festival: Dimlight
Asta suna chiar mai bine decat cea de ieri... parerea mea Rolling Eyes


pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 36 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Mar 23 Iun - 9:35

Dimlight, originara din Grecia, este o trupa atipica de metal. Directia predilecta este cea de Symphonic Death Metal, in stilul trupei regasindu-se genuri ca dark orchestra, death metal si muzica clasica. Dimlight a fost intemeiata in 2006 si a lansat pana acum 3 discuri, "Obtenebration", "Psychosynthesis" si "The Lost Chapters".
Ultimul album a aparut in aprilie 2015 si a beneficiat de recenzii pozitive, fiind numit cea mai reusita creatie de pana acum a grupului.


S-au pus grecii pe cantat metale Laughing Multe genuri si stiluri mai are rock-ul asta. Cred ca n-o sa le invat niciodata, mai ales ca nu-s mare fan. Very Happy

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 36 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Mar 30 Iun - 10:25

Inca o trupa greceasca ce va concerta la Maximum Rock Festival: Sorrowful Angels  
Melodia asta ma duce cu gandul la Metallica.


A fost fondata in 1999 in Grecia si este emblematica pentru miscarea Gothic Metal. Pana acum, trupa a scos 2 albume full length si 3 EP-uri. Sorrowful Angels a plecat la drum cu trupe ca Paradise Lost, Katatonia, Anathema, Moonspell, Paul Di Anno, Annihilator, UDO si Sirenia si a cantat la multe festivaluri internationale, insumand o bogata experienta concertistica.
Eva - Voce; Peter(a.k.a.Invoker) - Chitara/Voce; Nick- Chitara; Darien - Compozitie orchestra; Jim - Tobe


pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 36 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Mar 30 Iun - 10:30

Asta-i mai ....calma Smile Imi place cum suna...

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 36 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  simona Vin 31 Iul - 19:11

Cand spuneam rock inainte vedeam in fata o gasca de motociclisti galagiosi cantand o muzica pe care eu n-o intelegeam Sad O comparatie nostima care azi imi aduc zambete.Sunt formatii pe care acum le ador si multe melodii le fredonez cu prietenii mei.

simona
1
1


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 36 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Vin 31 Iul - 20:06

Sa stii ca la fel am fost si eu Laughing Si eu imi imaginam niste pletosi, jegosi, galagiosi, betivi, etc... cu sau fara motociclete, cantand o muzica pe care nu eram convinsa ca ei insisi o inteleg si o apreciaza. Very Happy Iata ca a venit timpul sa ascult muzica asta, s-o inteleg, chiar daca nu pe deplin si sa-mi dau seama ca suna bine. Unele piese chiar extraordinar de bine Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 36 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Vizitator Vin 31 Iul - 20:30

generatia tanara se naste cu rock-ul in casa Pitu, sunt mai cunoscatori ca noi in domeniu...Mathi stie toate alea despre The Beatles (care mie nu mi-au placut niciodata...cred ca sunt singura de pe glob Laughing ) si altii despre care eu nici nu am auzit, desi sunt generatia mea. Asa ca ma cam mira Simona Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 36 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Vin 31 Iul - 20:57

Nu toata generatia tanara se naste cu rock-ul in casa. Unii se nasc cu manele, care nu se impaca deloc cu rockul Laughing
Nici eu nu ma dau in vant dupa The Beatles. Mai mult nu-mi plac decat imi plac. Nu-i ascult decat atunci cand sunt nevoita.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 36 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  atat de simplu Vin 31 Iul - 21:00

Majoritatea se naște cu manele. Very Happy Din păcate.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 36 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Vizitator Vin 31 Iul - 21:04

fireste ca nu ma refeream la cei nascuti din manelisti. Dar copii mei si prietenii lor, iar acum si copiii lor, stiu bine ce este rockul, stiu si subgenurile, adica sunt cu adevarat documentati, fata de mine la varsta lor...cand credeam ca rockul nu inseamna decat chitari electrice zgomotoase si tobe asurzitoare.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 36 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 36 din 45 Înapoi  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 40 ... 45  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum