GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ANUNTURI

+15
myrk
Faun
mastermind
itina
Vax Populi
Woo Woo
atat de simplu
Pingu
habibi77
elis27
oli
Radu
seaman65
parwous
pitulicea
19 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

ANUNTURI - Pagina 4 Empty ANUNTURI

Mesaj  pitulicea Sam 24 Mar - 19:42

Rezumarea primului mesaj :

Daca ai ceva de anuntat, sau vrei sa pui o intrebare la care speri sa primesti raspuns "urgent", foloseste cu incredere topicul acesta Smile Nu garantez ca va fi citit in timp util si de catre toata lumea, dar merita sa faci o incercare Very Happy
Daca e IMPORTANT si e ANUNT, exista sanse mari sa fie citit. clown



Nu se accepta anunturile la misto si ironiile ieftine. Mesajele care nu corespund topicului vor fi sterse de catre administrator.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


ANUNTURI - Pagina 4 Empty Re: ANUNTURI

Mesaj  pitulicea Mier 19 Iun - 18:47

5. Nu se accepta copy/paste-uri de pe net mai mari de cateva randuri (maxim 5-6). Sintetizati textele pe care doriti sa le aduceti in discutie, nu le copiati doar de pe net. Nimeni nu are rabdare sa citeasca pagini intregi de articole, pe un forum.
Va reamintesc de acest punct din Regulament!
Pe unde ma uit, e plin de copy/paste-uri. Nu e nevoie sa aducem tot netul pe forum. Informatiile exista pe alte site-uri. Ori sintetizati, ori dati un link spre acel site.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ANUNTURI - Pagina 4 Empty Re: ANUNTURI

Mesaj  pitulicea Mar 24 Sept - 21:33

Dupa cum spuneam mai devreme prin cafenea, lucrez la reorganizarea topicelor de fotografie.  Unele dintre ele, fiind under construction, au fost inlaturate provizoriu.
Folositi-le doar pe cele care sunt valabile momentan.... si respectati cerintele topicelor!
Toate postarile care nu respecta aceste cerinte, vor fi sterse.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ANUNTURI - Pagina 4 Empty Re: ANUNTURI

Mesaj  pitulicea Mar 12 Noi - 19:07

Vreau sa va anunt, sa nu ziceti ca nu stiati, ca toate mesajele care contin DOAR informatii copiate de pe net si aici ma refer inclusiv la poze si videoclipuri, care nu contin si o parere proprie a celui care le-a postat, VOR FI STERSE.
Nu vreau un forum plin de "gandurile altora". Ideea forumului a fost aceea de a ne spune gandurile... ale noastre... in proportie de 80%. Constat cu durere ca proportia e de 25%.

Cred ca sunteti de aceeasi parere cu mine, ca cele mai frumoase topice sunt cele unde stam la taclale, pentru ca acolo sunt gandurile noastre si cele de jocuri cu rime sau creatii personale. Smile Acolo suntem NOI.
Restul sunt lucruri pe care le gasim pe alte 100 de site-uri.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ANUNTURI - Pagina 4 Empty Re: ANUNTURI

Mesaj  Pingu Mier 13 Noi - 11:42

Acuma la piese ce doamne iarta-ma sa zic? Surprised 
Daca pun un vers, doua care ma reprezinta ii bine? Razz
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

ANUNTURI - Pagina 4 Empty Re: ANUNTURI

Mesaj  pitulicea Mier 13 Noi - 11:45

Versurile alea sunt tot gandurile altora....da' poti sa zici ca ti-a placut piesa pentru ca versurile respective te reprezinta. Adica sa spui ceva si de la tine, nu doar de la altii Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ANUNTURI - Pagina 4 Empty Re: ANUNTURI

Mesaj  atat de simplu Mier 13 Noi - 11:46

Exact, daca pun o piesa de pe you tube, trebuia sa comentez prestatia?Parca nu trebuie sa vorbim acolo, ci doar sa punem muzica. Laughing

Si la un banc ce sa zic?Poate imi vine doar a rade.Proportia e asta, Pitu, pentru ca sunt subiecte care presupun copy paste: dorinte efemere ( ca acolo trebuie puse poze), poezii ale anumitor autori, citatele (dar acolo se comenteaza, cel putin eu o fac...desi nu mereu in postarea cu citatul, pentru ca vreau sa stiu ce impact au cuvintele citate asupra celui ce citeste, fara a-l infulenta eu), epigrame, spune-i pe nume ( ca doar n-ao sa dau si solutia) etc. Exemplele ar mai putea continua.Daca se doreau doar ganduri, bine ar fi fost sa ne oprim doar la ganduri.

"influenta" si "n-o"...mi-a picat netul pana sa apuc sa corectez. Very Happy
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

ANUNTURI - Pagina 4 Empty Re: ANUNTURI

Mesaj  pitulicea Mier 13 Noi - 14:07

Parca nu trebuie sa vorbim acolo, ci doar sa punem muzica.
Cine-a facut regula asta? Surprised  Eu intotdeauna v-am incurajat sa vorbiti, despre muzica, fireste, nu sa va mutati cu saluturile si cafelele acolo.
Mi se pare aiurea sa tot pui muzica despre care nu ai NIMIC de zis. Nu vad de ce am muta youtube-ul pe forum confused  Pui o melodie pentru ca vrei s-o imparti cu altii si sa le spui ca iti place, ca-ti plac versurile, ca-ti place interpretul, ca NU-ti place, ca te irita, ca asculti pentru ca.....etc etc. Sunt atatea lucruri de spus...

E drept ca la bancuri nu ai prea multe de spus....e destul sa razi si e clar Very Happy
La poezii ale autorilor... daca n-ai nimic de comentat despre poezia aia, inseamna ca nu te-a impresionat. Daca nu te-a impresionat, las-o pe site-ul de unde ai luat-o. Evil  De ce sa pui o poezie despre care nu ai nimic de spus, dar la care altii gasesc ceva de comentat?
La citate, la fel. Pui un citat si-ti spui parerea legata de el. Pentru ca de-asta il pui... sa-l discuti impreuna cu altii, nu? Pai atunci discuta si tu, nu astepta s-o faca doar altii Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ANUNTURI - Pagina 4 Empty Re: ANUNTURI

Mesaj  atat de simplu Mier 13 Noi - 14:12

Oarecum de acord.Eu muzica nu prea pun, deci nu ma deranjeaza Laughing , bancuri pun cand si cand...Dar la citate nu-mi place sa comentez din prima.  No No Am si explicat de ce.La muzica, ce-ar fi daca intri acolo si dai de cuvinte in loc de piese pe care sa le asculti? Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

ANUNTURI - Pagina 4 Empty Re: ANUNTURI

Mesaj  pitulicea Mier 13 Noi - 14:14

E normal sa dai de cuvinte pe un forum. Forumul e un loc de discutii Smile Lumea l-a transformat in altceva... din lene si comoditate.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ANUNTURI - Pagina 4 Empty Re: ANUNTURI

Mesaj  atat de simplu Mier 13 Noi - 14:23

Bine,Pitu! Laughing Dar tie cine-ti va sterge postarile care nu corespund? Laughing Eu asa tineam minte, ca la muzica au fost discutii pe tema comentarilor, e posibil sa ma insel.Sau e posibil sa confund cu alt topic. Neutral La citate, nu-s de acord... ca acolo, oricum, se comenteaza.Nu cred sa fi ramas citat necomentat.Sau nu stiu sa fi pus eu un citat pe care sa nu-l fi comentat la un moment dat...dar nu din prima (ca nu-mi place). Very Happy 
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

ANUNTURI - Pagina 4 Empty Re: ANUNTURI

Mesaj  pitulicea Mier 13 Noi - 14:25

La citate, cred ca shadow e singurul care comenteaza citatele pe care le pune. Restul le pun sa fie acolo... daca intra cineva sa faca comentarii POATE mai zic si ei ceva, daca nu, ii lasa pe altii. Smile Vorbesc la modul general.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ANUNTURI - Pagina 4 Empty Re: ANUNTURI

Mesaj  atat de simplu Mier 13 Noi - 14:29

Adica eu nu-mi comentez citatele? Suspect Poate mi-o fi scapat vreunul, dar eu stiam ca ma implic in topicul asta.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

ANUNTURI - Pagina 4 Empty Re: ANUNTURI

Mesaj  Woo Woo Mier 13 Noi - 14:31

Eu nu comentez citatele pentru ca nu-mi plac. Mi se pare inutil sa comentezi un citat. Laughing E ca si cum ai incerca sa mai adaugi o roata la o caruta care are deja patru roti. Very Happy
Woo Woo
Woo Woo
3
3


Sus In jos

ANUNTURI - Pagina 4 Empty Re: ANUNTURI

Mesaj  parwous Mier 14 Ian - 22:10

Daca cineva este interesat de un articol sau mai multe ( sau niciunul Laughing ) sa imi lase un PM pentru pret si alte detalii . Am scos taraba-n drum. Very Happy

De vanzare urmatoarele :

1. Samsung Glaxy Core Plus g350
2.Procesor Intel Pentium 4, 3.2.Ghz
3. 6 difuzoare, diametrul de 8cm ( 4 difuzoare, 8 cm, 20w, 4ohm / 2 difuzoare, 8 cm, 20w, 8ohm. )
4. Placi Vinyl muzica romaneasca/straina.
5. Placa video GeForce 7300GT 256MB 128-Bit GDDR2 PCI Express

parwous
parwous
4
4


Sus In jos

ANUNTURI - Pagina 4 Empty Re: ANUNTURI

Mesaj  Vizitator Mar 27 Ian - 15:01

Pentru cei carora le apar reclame pe Google Chrome, urmeaza pasii ->

STERGE COOKIE_URILE DIN BROWSER
Google Chrome
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete


STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Google Chrome
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
Selecteaza Tools (Instrumente), apoi (Clear browsing data) (Stergeti datele de navigare);
In caseta de dialog care apare:
Din lista derulanta, selecteaza datele pe care doresti sa le stergi; selecteaza „the beginning of time" („de la început") pentru a sterge toate datele;
Bifeaza caseta de selectare -> Empty the cache (Goliti memoria cache).
Acum, clic pe Clear browsing data (Stergeti datele de navigare).

Pentru Google Chrome foloseste add-ons-ul Adblock Plus de aici
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Si ai terminat cu reclamele!
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ANUNTURI - Pagina 4 Empty Re: ANUNTURI

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum