GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

REGULAMENT

+89
Annmarie
Cristian N
Rigor Mortis
steffyanka
dall
VictorMilitaru
mastermind
ThugLife
myrk
Matrix
cris_is
Nicolescu gheorghe
florin2901
cerasela70
sharp00714
Virginia Popa
ely1
doorina
nandy007
daniela-elena
eledas
2na1961
carmendana
mercur
sckorpion111
Marius Apostol
adya
Nellika
GESF
Nigma
simy
vivi
Pingu
puricelu
Violoncella
criss
Blossom777
YoungEeIlJiMae
Krissunu
RALUCA
Lorenne
cartagina
imunteanu88
vuitivicem
anit05
elis27
Amrita
preotul1
ghost_ss
3u93n
veronica_franco
rareavis
TISENIE
mariland40
abica25
teorista
Margera
Casyano
Lolita
seaman65
Adriatica
Florin70
Domnica
GANDACEL
habibi77
Vespasyan
wind30s
tegeusa
ghost
daffy_
mrs nobody
Melodia
soryn
eu
shadow
teardrop
atat de simplu
Queensland
dragos
oli
Mandarax
mielusica
JeSsYkA
nycknic
parwous
Radu
Obi-Wan Kenobi
Nana_Duval
pitulicea
93 participanți

Pagina 4 din 21 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Urmatorul

In jos

REGULAMENT - Pagina 4 Empty REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Vin 25 Noi - 22:32

Rezumarea primului mesaj :

1. Toti cei care doresc  sa participe la discutiile de pe forum, trebuie sa stie sa scrie corect. Micile greseli  facute din graba, pot fi editate (corectate) in decurs de 1 minut de la postare.

2. Cei care isi deschid un cont pe acest forum, trebuie sa cunoasca  si sa patrunda intelesul cuvantului  FORUM si sa nu-l confunde cu un site de matrimoniale.

3. Membrii care doresc sa ia parte la discutii, inainte de a posta alte comentarii, sa treaca pe la topicul „Hai sa ne cunoastem” (in CU NOI LA TAIFAS) pentru o scurta prezentare, pentru a-si face intrarea pe forum intr-o formula cat mai politicoasa.

4. Membrii sunt rugati sa citeasca topicele de pe forum, (cel putin cele care ii intereseaza si in care doresc sa posteze) pentru a evita deschiderea de topice deja existente, sau postarea de mesaje „duplicat”.  

5. Nu se accepta copy/paste-uri de pe net mai mari de cateva randuri (maxim 5-6). Sintetizati textele pe care doriti sa le aduceti in discutie, nu le copiati doar de pe net. Nimeni nu are rabdare sa citeasca pagini intregi de articole, pe un forum.

6. Nu se permit obraznicii, injurii, jigniri, limbaj licentios.

7. Nu se admit pareri jignitoare despre membrii  forumului. Neintelegerile dintre membri, daca acestea exista, sa se rezolve in mesaje private.

8. Cei care doresc sa participe la discutii, trebuie sa stie sa accepte parerile celor din jur, fara a le considera un afront personal, in cazul in care acestea difera.

9. Nu se permite off-topicul excesiv.

10. Nu folositi citatele in mod excesiv. Nu se citeaza o postare daca se raspunde imediat dupa acea postare.  Citati doar postari mai vechi, pe care le readuceti in discutie.

11. Nu se permite postarea manelelor pe forum.  

12. E interzisa postarea la profil de linkuri spre alte forumuri sau bloguri. Pentru acest lucru profilul respectiv va primi ban definitiv si pe nick si pe ip.


13.  NU se accepta mesaje/postari care contin DOAR informatii copiate de pe net - inclusiv poze si videoclipuri, care nu includ si o parere proprie a celui care le-a postat.

Cei care nu vor respecta acest Regulament, vor fi exclusi pentru una sau mai multe zile, in functie de gravitatea faptelor savarsite. Very Happy  Evil

Regulamentul mai poate fi modificat si imbunatatit pe parcurs.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Sam 7 Ian - 15:38, editata de 6 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Ghelan Anca apreciază acest mesaj

Sus In jos


REGULAMENT - Pagina 4 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  shadow Sam 26 Noi - 17:01

pitulicea a scris:
DA, ma intereseaza si vizitatorii. Un forum fara vizitatori, nu e un forum bine cotat. Degeaba scriem noi la nesfarsit, daca nu ne citeste nimeni.

Stai putin ca nu te mai inteleg !...eu nu scriu pentru vizitatori ci de dragul conversatiei fie ea si in contradictoriu doar sa nu fac monolog - abia atunci as considera ca scriu degeaba Smile .
Cu ce ma incalzeste ca este ''un forum bine cotat'' ?!...de catre cine ?! - adevarata placere este sa ai cu cine vorbi , sa te simti acasa nu pe post de invitat si cineva sa-ti masoare fiecare imbucatura si sorbitura din pahar atragandu-ti atentia ca ai dat cateva faramituri pe jos .
Orice topic deschid vad imediat REGULAMENT ...suntem vreo suta de membri care scriem , din acestia jumatate foarte rar , crezi ca este nevoie sa ne aduci aminte de reguli la fiecare pas care-l facem ?...eu deja vad numai roshu Neutral ...
Off-topicul se poate gestiona usor - sterge\muta fara prea multe discutii si n-are sa dispara vreodata intrucat uneori chiar nu te poti opri cand te ia valul ... Pitu , tu chiar incerci sa scapi de unii dintre noi si vrei sa parem niste neadaptati ? Suspect scratch


shadow
shadow
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 4 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  atat de simplu Sam 26 Noi - 17:05

Macar de faceai un regulament albastru,Pitu! Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 4 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  Melodia Sam 26 Noi - 17:07

ups?! intru pe forum destul de rar in ultimul timp...si azi...chiar am o surpriza Very Happy
"cele zece porunci" imi sar in ochi...peste tot!
nu stiu daca era neaparat cazul sa faci asta pitu!
majoritatea aveam aceste reguli "in sange"...fara sa fie impuse....incercand sa le impui...deja suna a porunci...ori...unii dintre noi nu reactioneaza bn la porunci...
din pacate nu pot fi de acord cu ele...chiar daca le-am respectat tacit...una e sa faci ceva din bun simt,si alta e sa te simti ingradit.
daca nu am voie sa mai postez...regret...sper sa mi se dea voie sa va citesc...pe unii dintre voi...
Melodia
Melodia
4
4


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 4 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Sam 26 Noi - 17:09

Shadow....esti liber sa scrii pe un chat, acolo unde replicile ti se sterg dupa cateva minute, daca vrei doar sa-ti descarci sufletul.

La orice topic deschzi, in urmatoarea saptamana, vei vedea Regulament. Dupa o saptamana, consider ca au vazut toti cei care trebuiau sa vada si va ramane numai topicul de la IMPORTANT.
Poti sa nu mai vezi incepand de acum. Nu te obliga nimeni sa intri pe forum confused Esti ca un copil vesnic nemultumit.

Off-topicul se poate gestiona usor - sterge/muta... cand o face altul. La cat off-topic se face, ar trebui sa stau numai pe forum sa sterg/mut.
Ai fost si tu admin pe un forum cu 5 membri. Stiu ca faceai fata. Si eu am facut pana acum... Asa ca nu-mi mai spune tu mie cum e sa gestionezi un forum.


Melodia, se pare ca nu ai citit si discutiile noastre, unde explicam de ce si pentru ce e nevoie de regulamentul acesta.
Fiecare face cum crede de cuviinta.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mar 5 Iun - 11:50, editata de 2 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 4 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  Melodia Sam 26 Noi - 17:16

n-am citit inca pitu...asta ma straduiesc acum sa fac.
insa modul cum ne intampini ne face sa ne simtim ca niste musafiri nepoftiti...aici,unde ne simteam ca in familie.
nu stiu daca e tocmai metoda cea mai potrivita...dar ...e "casa" ta...si tu dictezi....daca imi interzici sa postez,pt ca nu am "aderat"nu am alta solutie...decat sa stau deoparte Very Happy
Melodia
Melodia
4
4


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 4 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  atat de simplu Sam 26 Noi - 17:18

Avem regulament albastru. Laughing Acum parca nu-mi mai vine sa-l citesc de fiecare data. Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 4 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  teardrop Sam 26 Noi - 17:18

Yeeei, "Regulamentul" e albastru!!!!! cheers cheers cheers
Sper sa nu degenereze si situatia tot spre culoarea asta... Neutral
Io zic sa stam putin, sa ne linistim, sper sa fie doar o furtuna intr-un pahar cu apa... Smile
teardrop
teardrop
4
4


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 4 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Sam 26 Noi - 17:26

Daca te referi la faptul ca am trimis Regulamentul si in mesaj privat, atunci relax... am trimis tuturor membrilor. Mi-ar fi luat prea mult timp sa-i exclud din lista destinatarilor pe cei care nu mai au nevoie de reguli scrise.
Nu stiu de ce, tocmai ei se agita mai tare...

Pe Radu l-am apreciat intotdeauna pentru ca niciodata nu s-a simtit deranjat de niste reguli pe care, oricum le respecta, prin natura firii lui. El n-a comentat niciodata, pentru ca a inteles necesitatea lor, pentru bunul mers al lucrurilor.

Melo, daca tie iti place sa citesti jignirile unora la adresa ta, mie nu-mi place sa-i citesc atunci cand te jignesc pe tine sau pe oricare alt membru de pe forum. Daca tu vrei sa fii jignita si-a doua oara, ok... dar roaga-l pe cel care te jigneste s-o faca in privat Smile
Vreau sa intram pe forum si sa ne simtim "prieteni". Nu vreau certuri, atmosfera tensionata, nu vreau sa obosesc citind toti analfabetii, etc. etc.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 4 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  shadow Sam 26 Noi - 17:32


Pentru ''analfabeti'' si cei care jicnesc premeditat nu era nevoie de atat tambalau Very Happy ...adminul are uneltele necesare ''corectiei'' .
Probabil sunt un vesnic nemultumit ...dar pierzi din vedere un amanunt : cand scriem pe forum ( hai sa ma raportez doar la mine , cand scriu ) fiecare aducem o pata de culoare...sa-i spui mai apoi ''nu-ti convine regulamentul ,pleaca de pe forumul meu '' este ... - nu gasesc termenul Smile ...
Cinci membri , patru ,trei nu conteaza cati am fost , n-am considerat forumul ca fiind numai si numai al meu , nu aveam cum ...asta ne deosebeste dar iti respect punctul de vedere si n-am sa mai comentez nimic ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 4 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  teardrop Sam 26 Noi - 17:33

Sad
teardrop
teardrop
4
4


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 4 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  Melodia Sam 26 Noi - 17:38

nu trebuie sa fii acida pitu!nu simt nevoia sa fiu jignita,si nici ironizata,cu atat mai putin detest sa fiu luata la "misto"
in privat nu vorbesc de regula,iar cei ce vor sa ma jigneasca o pot face oriunde...nu de replica duc lipsa Very Happy
toti trebuie sa ne adaptam la niste reguli...asta se numeste civilizatie,insa daac sunt impuse si-ti sar in ochi pretutindeni devine deja deranjant.
"analfabetii " am stiu dintotdeauna sa-i izolam...de aceea simt ca regulile nu sunt facute pentru ei...ci e o alta fata a ta,tiranica, care impune...si taie.
avem nevoie de lider...nu de stapan...e doar parerea mea...si simt nevoia sa mi-o exprim!
Melodia
Melodia
4
4


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 4 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Sam 26 Noi - 17:56

Chiar v-am incurajat sa va spuneti parerea aici.
Melo, ideea e ca nu-i nevoie de jigniri pe forum, nu ca n-am avea replica la ele. Daca stam si ne dam replica unii altora si ne jignim la infinit, unde am ajunge?

Shadow...nu e vorba ca nu va convine regulamentul...ci ca nu va convine ca exista unul.
Greseala mea e ca nu l-am facut de la inceput. Pe orice forum exista un regulament. Omul, cand se inregistreaza, trebuie sa fie de acord cu acele reguli. Daca ar fi fost inainte de a va inregistra, nu v-ar fi deranjat pe nici unul din voi. Daca l-am pus acum....gata, sariti toti in sus, desi sunteti constienti ca nu va impun nimic.

Nu consider ca forumul e numai al meu si stiu ca fara voi, forumul acesta n-ar insemna nimic. Nu sunt tiranica. Din contra....vreau sa fiu corecta si atunci cand voi elimina pe cineva pe buna dreptate, sa inteleaga de ce a fost eliminat.

Ia ganditi-va... pe cine am eliminat pana acum?
Pe Mister si pe dorian80 (sau cum naiba l-o fi chemand). Cu care din ei am gresit?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 4 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Sam 26 Noi - 18:20

Ca sa inchei discutia asta...
Am convingerea ferma, ca oricare dintre voi, cei care v-ati aratat mai afectati de „schimbare”, daca ati fi vazut regulamentul acesta in momentul in care v-ati facut contul, ati fi spus: „Da, sunt reguli de bun simt, pot face asta!” Acum, dintr-o data, regulile acelea va incomodeaza si vi se par greu de indurat (o adevarata tiranie).
V-am cerut parerea asupra regulilor care vi se par „nedrepte”, nu asupra necesitatii unui regulament.

Regulamentul RAMANE! Dar, asa cum spuneam, poate fi modificat si imbunatatit cu ajutorul vostru.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 4 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  Melodia Sam 26 Noi - 18:50

semnez cu sange adeziunea Very Happy sunt de acord cu regulile..le-am respectat si fara sa fie impuse...le voi respecta si de aici inainte din respect pt cei ce posteaza aici...si din respect pt mine ca persoana.
ideea a fost ca ne-am simtit bagati in cusca toti...alaturi de infractori Evil
sunt convinsa,ca,daca ne straduim putin,si trecem peste orgolii...(ma refer la toti,inclusiv la pitu)totul va fi ca inainte Wink
ATENTIONARE PENTRU CEI NOI!...DACA NOI AM SEMNAT...VOI TREBUIE SA SEMNATI SI LA INTRARE SI LA IESIRE Evil
Melodia
Melodia
4
4


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 4 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Sam 26 Noi - 18:54

Laughing Laughing Asa, acuma sperie-i tu.

Merci, Melo. big hug Sunt convinsa ca pe voi, cei vechi, care ati ramas de-a lungul timpului, n-o sa va afecteze cu nimic regulamentul asta nici de acum in colo, asa cum nu v-a afectat nici pana acum, cand nu exista Wink

Asa cum ai spus, e vorba mai mult de orgolii... si nu de al meu, crede-ma.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 4 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 21 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum