GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

teoria conspiratiei

+8
itina
habibi77
Asgard
Davidova
shadow
seaman65
Nana_Duval
daffy_
12 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

teoria conspiratiei - Pagina 3 Empty teoria conspiratiei

Mesaj  daffy_ Dum 17 Iul - 15:12

Rezumarea primului mesaj :

teoria conspiratiei nu se aplica la romani..suntem atat de inversunati in goana noastra dupa bani,glorie,faima si functii incat nu trebuie sa ne saboteze altii din afara..ne sabotam singuri !!
cel mai graitor exemplu in acest caz este un banc:
"in iad Sfantul Petru in inspectie pe la cazane.la primul cazan vede 4 draci de paza,camere de supraveghere si pe insusi cerber.Sfantul Petru sa gandeste ca e buna paza si trece mai departe.tot asa pana la un cazan din fundul iadului unde nu era niciun paznic.infuriat il convoaca pe seful dracilor :-pai bine ma aghiuta !! cum se face ca aici nu pazeste nimeni ?aghiuta zambeste si spune sovaielnic: - pai Petru nu te supara dar aici fierb romanii si daca scoate unul capu un pic afara si incearca sa evadeze il trag ceilalti inapoi!!"

intelegeti ce vreti din acest banc dar eu am sa dau exemple din viata reala,cazuri reale de pe scena politica in urma carora am suferit cu totii ca popor.
pe parcursul vietii mele ,scurta dar tumultoasa,am avut indoielnica placere de a cunoaste personal tot felul de personaje si caractere dubioase din politica romana.
primul politician pe care l-am intalnit a fost presedintele meu si al intregii natii Traian Basescu.aspira la fotoliul de primar general al capitalei in acea perioada si prima victima politica a fost Petre Roman.in lupta din interiorul partidului atunci prin santaj,mita si instaurarea unui regim de teroare a fost inlaturat Petre Roman.

la o frageda varsta am avut placerea sa cunosc unul dintre oamenii importanti (ca functie) in stat.Mircea Criste,cel ce a ocupat fotoliul procurorului general al Romaniei.
un ardelean simplu,onest dar influentabil.reforma inceputa in justitie atunci a fost inceputa pe principiile acestui om si principiile lui Victor Ciorbea.din nefericire nu au avut ocazia unui al doilea mandat sa duca la bun sfarsit reforma,aparatul informativ impartit intre psd si Vadim facand bine treaba si populatia ajungand sa urasca un regim care privit in retrospectiva a fost un regim de sfinti si ingeri in comparatie cu ceea ce a urmat.

pe Vadim l-am cunoscut din greseala cu ocazia alegerilor din 2000.stiam ca cere bani pentru un loc in parlament dar era o practica des intalnita in fiecare partid.reampartirea voturilor si alte magarii.
in 2000 Vadim era presedintele Romaniei dar a fost furat.si iata cum a revenit Ion Iliescu in prim plan (nume de cod "bunicutza").stim cu totii scandalul urmat.Vadim a dat afara multi deputati din partidul propriu printre care si autorii cartii "Vadim intre presedentie si nebunie",respectiv Sever Mesca(fost diplomat de cariera,ofiter informativ)si inca un deputat(imi scapa numele dar am volumul si voi spune).acesti doi deputati erau in comisia pentru agricultura,si-au infintat un partid propriu si au obtinut 3 % din electorat.nu suficient sa intre in parlament dar suficient pentru o intelegere banoasa cu cei de la psd ulterior.

tradarile si mismasurile din politica romaneasca merg mana in mana cu profitul si devalizarea avutului national.
padurile au ajuns la cei de la udmr(miliarde de euro),regiile autonome au fost vandute pe nimic dar cu niste comisioane considerabile.Adrian Nastase are o avere considerabila(estimata de catre cercurile lor informative la peste 1 miliard euro,dupa cercul informativ al excrocilor ar fi undeva la 1.8 miliarde euro dar pare exagerat)

ideea este ca de la Petre Roman incoace din 1990 si pana in 2011 toti cei care s-au perindat pe la putere nu au facut decat sa jefuiasca si sa treaca cu vederea alte lucruri..
noi am intrat din greseala in nato si in ue..greseala si bunavointa strainilor..nu pentru merite deosebite,nu pentru asa zisa valoare strategica,nu neaparat pentru a-i oftica pe rusi(desi este una dintre variante)

Antonie Iorgovan a scris constitutia,Ion Iliescu a fost un visator care nu a stiut sa opreasca jaful,Emil Constantinescu un alt visator,singurul pragmatic a fost presedintele meu Basescu dar pragmatismul sau s-a axat pe ideea ca daca tot nu poate sa opreasca jaful si coruptia macar sa fie el cel ce fura cel mai mult si in mod organizat !!

Dragi romani !!! noi nu suntem victimele unor conspiratii internationale !! noi ne furam singuri caciula !!
astept pareri Smile
daffy_
daffy_
4
4


Sus In jos


teoria conspiratiei - Pagina 3 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  pitulicea Lun 1 Noi - 10:59

Tristul adevar e ca gripa asta numita covid, s-ar putea trata cu antivirale, daca s-ar vrea Smile De ce nu se vrea? De ce nu se gasesc medicamente in farmacii? Sa nu mai vorbim ca nici in spitale nu sunt... Dar hai sa zicem ca acolo nu sunt, pentru ca e o proasta organizare in spitale, dar EU vreau sa-mi cumpar medicamente cu banii mei din farmacie. NU gasesc. E "criza". Trebuie sa-mi fac rost la negru de Arbidol, cu 100 Euro. Un medicament cu care multi s-au tratat si dupa care, cunoscutii mei au zis ca s-au simtit mult mai bine inca din a doua zi de administrare. Pai si atunci, daca rezolva o problema, de ce nu il folosim ca solutie la acea problema? De ce insistam sa vaccinam cu forta oamenii, desi multi vaccinati au ajuns in spitale, multi au murit, iar foarte multi sun in continuare infectati sau purtatori de virus?!? Cu Favipiravirul la fel.
DA, exista virusul acesta, NU il neg, dar exista si tratamente pe care NU NI SE PERMITE sa le folosim. Asta e conspiratia de fapt.
Intr-o lume normala, in care guvernul si medicii ar vrea intr-adevar sa fim sanatosi, nu s-ar intampla asta. De ce ne lasa sa murim?

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 3 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  myrk Lun 1 Noi - 12:31

Se gasesc antivirale in spitale. Doar in spitale.

Chestia e ca poti sa mori si vaccinat. Si cu tratament. Unele organisme nu raspund la tratament.

Biserica in principiu nu braveaza, doar recomanda prudenta. Ceea ce si medicina ar trebui sa faca (si nu face, si nu face multe alte chestii pe care ar fi obligata sa le faca; deci ar fi vorba ori de conspiratie, ori de prostie si incompetenta, ori de toate la un loc, ori totul e ok si merge ca pe "roate" Laughing ).

Eu in principiu nu merg pe extreme. Fiecare e liber sa aleaga daca se vaccineaza sau nu (ma rog, obligativitatea actului medical nu poate fi pusa in discutie, iar daca se vrea obligativitate, sa-si asume cineva consecintele actului medical obligatoriu), iar in spitale sa gasesti un minim protocol si medicamente (bani se incaseaza de la populatie, da? De ce in celelalte tari europene se poate, iar la noi se moare la greu in spitale?- suntem pe primul loc in Europa la mortalitate, si nu numai la decese de guvid.)
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 3 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  pitulicea Mier 3 Noi - 13:42

Tot despre conspiratie Smile

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 3 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  pitulicea Mier 10 Noi - 18:46

M-am uitat la filmul asta si m-am ingrozit, cu toate ca nu stiu foarte bine engleza Neutral  Nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi daca ceea ce se arata aici ar fi adevarat Crying or Very sad  Am multi oameni dragi care s-au vaccinat.
L-am postat aici, desi pare mai mult o conspiratie decat o teorie a conspiratiei Sad


pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 3 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  atat de simplu Mier 10 Noi - 21:14

Sincer, nu stiu de unde gasesti astfel de filmulete. Nu stiu daca e bine sau nu sa te vaccinezi. Dar nu ar trebui sa fie fiecare liber sa aleaga?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 3 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  pitulicea Mier 10 Noi - 21:34

Pai si nu e liber fiecare sa aleaga? E liber. Dar nu ar trebui sa aleaga in cunostinta de cauza? Nu ar trebui sa stim exact ce contin acele vaccinuri si care e de fapt scopul lor?  Ca sanatatea populatiei nu e, in niciun caz Smile
Toti mortii aceia care au murit imediat dupa vaccinare, nu dau de gandit celor care ar trebui sa gandeasca inainte de a recurge la un act medical care e inca in faza experimentala?
Ma uitam acum la emisiunea de stiri a Iosefinei Pascal. Ingrozitor ce se intampla. Eu nu ma uit la stirile Tv. Nu de acolo afli adevarul.


https://www.facebook.com/NewsRomania11/videos/358948422674354
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 3 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  pitulicea Mier 10 Noi - 21:38

Si tot despre "teoria conspiratiei"... sau, mai exact, ce se intampla in Australia. Asta va urma si la noi, pentru ca nu e doar o teorie. Din pacate Sad E viitorul sumbru care ne asteapta.
https://www.facebook.com/GeorgeAlexander1961/videos/732717244355188
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 3 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  atat de simplu Dum 28 Noi - 3:06

Eu habar nu am cu ce medicamente se trateaza covidul. Pentru cineva care nu crede in el, mi se pare putin ciudat sa stie si medicatia eficienta. Nu te interesezi doar de amorul artei de ceva despre care ai suspiciuni ca ar exista.

Sa nu existe confuzii, ma refeream la o postare anterioara. Eu cred in covid.

Ma rog, in existenta lui. Very Happy E greu sa te faci inteles la ora 3.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 3 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  myrk Dum 28 Noi - 20:17

Laughing Laughing Mai, Gabi, mai! Am inteles tot! Laughing Eu cred ca te poti face inteles bine, la ora 3. Uneori. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 3 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  pitulicea Joi 2 Dec - 18:26

Interesant filmul asta. Tot o teorie a conspiratiei. Interesant si faptul ca expertul chimist a murit dupa cea realizat filmarea si a aratat lumii descoperirea lui. Coincidenta, desigur.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 3 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  pitulicea Vin 3 Dec - 12:51

Despre moartea chimistului... Neutral

https://seemorerocks.is/german-whistleblower-dr-andreas-noack-was-murdered/?fbclid=IwAR1Ig-nDRAz4lfGRT2KJk_wzy9yZX-cENQPadfB5GzZyKnRZK7qMDkdZrRI
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 3 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  pitulicea Lun 10 Ian - 18:45

Care va sa zica, conspirationistii viseaza cipuri in vaccinuri Laughing  Cata imaginatie la ei. Very Happy

"Conferință de presă în care un reporter din sală îl întreabă pe CEO-ul de la Pfizer cum va controla dacă toata lumea de pe glob va lua pastiluța anticovid care va opri pandemia.
Și Bourla, CEO-ul de la Pfizer, îi răspunde senin ca FDA tocmai a aprobat prima pastila electronică din lume, adică una care are un MICROCIP biologic care, odată dizolvată în stomac, începe să emită un semnal receptionat de "'antene"' , deci se va ști dacă ai înghițit-o sau nu. Daca MICROCIPUL este in pastila anticovid, crede cineva ca nu este si in vaccinuri ? Asa se explica de ce in Israel incep sa renunte la GREEN PASS-ul digital pentru ca monitorizeaza populatia via 5G , si stiu exact cine sunt vaccinati si cine nu;De ce este nevoie sa se stie exact cine a luat "'doctoria"' anticovid, fie ca este vorba de vaccin fie ca este vorba de pastile ? De ce sa fie monitorizati prin antenele 5G?" Iulian Urban

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 3 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  pitulicea Joi 17 Mar - 10:53

Inca o bucatica din "teoria conspiratiei" se pune in practica. Incet, latul se strange. Incet, dar pe repede inainte Crying or Very sad  Crying or Very sad  Urmam si noi...

Ucraina tocmai a anunțat în tăcere că este prima țară care implementează „Marea resetare” a WEF prin crearea unei aplicații de credit social care combină venitul de bază universal (UBI), o identitate digitală și un pașaport vaccinal, toate în aplicația lor Diia. Deci aceasta devine rapid o bătălie Rusia vs NWO. Interesantă turnura! Covid și-a urmat cursul; restricțiile sunt ridicate pentru a ne oferi un fals sentiment de revenire la normalitate. Războiul din Ucraina este un alt pas în procesul a ceea ce urmează, cinic. Orașe inteligente, green pass, venit minim garantat, https://mariupolrada.gov.ua/en/news/vid-smart-zupinok-do-novogo-osvitlennja-mariupol-na-shljahu-do-smart-city?fbclid=IwAR1jXmZMtBe704qsj8eNlsWBY1EVW0CPmnQdo0V6tJmlJmKmqEfsPYrKf9Q
Iată site-ul oficial care arată creditul universal și cardurile bazate pe un permis de vaccinare verde:

https://www.kmu.gov.ua/en/news/sogodni-oficijnij-start-proektu-yepidtrimka-yak-podati-zayavku-na-otrimannya-1000-grn-u-zastosunku-diya?fbclid=IwAR2gmB3mZT9rUw4cs7b6qkOVxOcuddc4OLIjORTdhnJQrpG996HiPVuY340
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 3 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  Florin Popa Vin 18 Mar - 13:18

Oare de aceea s-a renuntat si la noi la toate restrictiile, pentru ca suntem monitorizati via 5G? Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 3 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  pitulicea Mar 22 Mar - 15:07

S-a renuntat ca sa se poata implementa noua ordine mondiala, despre care voi ziceti ca-i o teorie a conspiratiei Very Happy  Zicand (gandind) asta, ati ajutat la implementarea ei. Sper sa va aduca fericire, voua, celor care ati ajutat la resetarea lumii. Mie in mod clar n-o sa-mi aduca fericire. Eu altfel vreau sa traiesc. Eu nu m-am nascut ca sa fiu sclav Sad si nici "robot".
teoria conspiratiei - Pagina 3 27629510
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 3 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare
» TIMPUL

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum