GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Satisfactia la locul de munca

4 participanți

In jos

Satisfactia la locul de munca Empty Satisfactia la locul de munca

Mesaj  pitulicea Vin 5 Feb - 21:44

Satisfactia in munca se traduce, in linii mari, prin realizarea idealurilor, obtinerea unor retributii banesti cel putin satisfacatoare, Very Happy dezvoltarea trasaturilor de personalitate, realizarea unor relatii umane benefice si conturarea statutului social.

Care sunt satisfactiile pe care ti le ofera slujba ta? Sau… care sunt insatisfactiile?
Hai sa vorbim despre ceea ce ne place, :cheers:sau, din contra, despre ceea ce detestam Evil la locul nostru de munca.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mar 22 Apr - 16:27, editata de 2 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Satisfactia la locul de munca Empty Re: Satisfactia la locul de munca

Mesaj  pitulicea Vin 5 Feb - 21:46

Satisfactia in munca se traduce, in linii mari, prin realizarea idealurilor, obtinerea unor retributii banesti cel putin satisfacatoare, dezvoltarea trasaturilor de personalitate, realizarea unor relatii umane benefice si conturarea statutului social
Idealuri? Nu cred ca am idealuri pe care sa mi le realizez la locul de munca.
Am o functie de conducere, sunt apreciata, am un salariu de care nu ma pot plange, dar pentru care pot fi, in schimb, invidiata... Idealuri mai inalte de-atata, n-am Very Happy
Intr-adevar, slujba pe care o am m-a ajutat sa-mi dezvolt anumite trasaturi de personalitate, m-a ajutat in realizarea unor relatii umane benefice, avand contact cu personalitati atat din viata culturala cat si din viata politica a tarii si mi-a conferit un statut social mai inalt decat aveam inainte.
Imi iubesc slujba si pot sa spun ca-mi ofera multe satisfactii.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Satisfactia la locul de munca Empty Re: Satisfactia la locul de munca

Mesaj  snow Sam 6 Feb - 16:51

Nu am incercat niciodata sa fac un ideal din profesie. Am preferat sa-l numesc hobby. Imi conduc propria afacere intr-un domeniu pentru care am tocit destule carti pentru a-i afla secretele si pe care trebuie sa-l actualizez in permanenta pentru a tine pasul cu noile tehnologii. Un domeniu dealtfel destul de profitabil astazi, care imi ofera zilnic noi provocari dar si satisfactii, relatii si -de ce sa nu o recunosc- bunastare.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Satisfactia la locul de munca Empty Re: Satisfactia la locul de munca

Mesaj  pitulicea Mar 9 Feb - 18:23

Pot sa intreb ce venituri ai? Very Happy
Stiu ca nu tine de topic, dar daca tot ai amintit de bunastare .... nu-i o intrebare prea deplasata Razz


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mar 22 Apr - 14:43, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Satisfactia la locul de munca Empty Re: Satisfactia la locul de munca

Mesaj  snow Mar 9 Feb - 19:40

Daca as putea, nu ar reprezenta o problema. Este vorba de dividentele de la sfarsit de an, care sunt in functie de activitatea prestata.
Peste an, ma pot doar imprumuta de la firma, cu exceptia catorva plusuri, acordate de altfel tuturor angajatilor. Sunt sume frumoase care multumesc pe toti. Alte venituri sunt chiar of-topic, intra nenea cu abacul si numara la bani marunti.
Nu ma plang de venituri, dar nu sunt vreun Jiji Bec, eu sunt multumit.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Satisfactia la locul de munca Empty Re: Satisfactia la locul de munca

Mesaj  pitulicea Mier 24 Feb - 20:23

S-au mai vazut si romani fericiti... a se vedea snow Very Happy
Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Satisfactia la locul de munca Empty Re: Satisfactia la locul de munca

Mesaj  Eleonore Vin 18 Feb - 18:00

Mda...cred ca si eu pot intra deocamdata in categoria romanilor fericiti. Imi fac munca cu o mare placere si niciodata nu sunt cu ochii pe ceas asteptand sa treaca cele 8, 10 ore de munca. In privinta banilor, nu ma pot plange pt ca imi acopera tata toate cheltuielile. Mai tarziu o sa vad ce o sa fie, depinde de sot, ori mai reduc eu din cheltuieli ori suporta el o parte...pana atunci poate imi creste si mie leafa Very Happy
Eleonore
Eleonore
4
4


Sus In jos

Satisfactia la locul de munca Empty Re: Satisfactia la locul de munca

Mesaj  pitulicea Mar 22 Apr - 17:53

La topicul acesta au comentat doar cei satisfacuti. Mi-ar placea sa-i citesc si pe ceilalti Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Satisfactia la locul de munca Empty Re: Satisfactia la locul de munca

Mesaj  dorina_s Vin 26 Iun - 14:58

Eu personal nu as accepta ca seful sa tipe la mine, sau daca as vedea ca situatia persista l-as lua departe si l-as intreba daca are ceva cu mine!daca niic asa situatia nu se redreseaza imi depun demisia!
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

Satisfactia la locul de munca Empty Re: Satisfactia la locul de munca

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum