GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum dormi in cuplu?

+6
Tizona
daffy_
snow
dragos
Eleonore
pitulicea
10 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Cum dormi in cuplu?  - Pagina 2 Empty Cum dormi in cuplu?

Mesaj  pitulicea Lun 3 Ian - 15:00

Rezumarea primului mesaj :

Cu pasarea in brate

Aceasta este pozitia preferata a majoritatea cuplurilor in care ambii parteneri sunt la a doua casnicie (sau ambii au avut relatii de foarte lunga durata).
Experienta si intelepciunea pe care au castigat-o din a iubi si pe urma a pierde persoana iubita fac ca partenerii care dorm astfel sa fie de cele mai multe ori neobisnuit de recunoscatori pentru noul partener pe care l-au castigat, vrand sa doarma noapte dupa noapte in bratele celui de langa ei, pentru a se simti astfel ocrotit si sigur de iubirea celuilalt.

Gemenii


Cei care dorm astfel se descopera si se reinventeaza constant. Incearca tot felul de lucruri noi impreuna: mancare, cariere, mod de viata, locuri in care sa traiasca.
Acest sir nesfarsit de transformari ar putea sa-i dezorienteze daca nu ar exista aceasta constanta in viata lor: conexiunea pe care o creaza in fiecare noapte prin aceasta pozitie, cei doi semanand foarte mult unul cu celalalt si sincronizandu-se foarte bine.

Pe muchie de pat

La prima vedere ar putea parea o pozitie la care un cuplu recurge atunci cand sunt certati. Pare o pozitie plina de ura, de ani de neintelegeri sau dupa o disputa. In realitate, pozitia este o expresie eleganta a modului in care doi oameni sunt de acord ca in intimitatea in doi ai nevoie de absolut confort propriu.
Ambii parteneri sunt de acord ca atunci cand vine vorba de un somn linistit, fiecare trebuie sa-ti pastreze jumatatea de pat. Este o dovada de incredere in celalalt, un cuplu cu viziuni moderne despre ceea ce inseamna viata in doi.

Contrast

Este pozitia unui cuplu in care partenerii au personalitati total opuse. Din afara, relatia celor doi poate parea una sortita despartirii. De fapt, exact ceea ce ii face diferiti, ii uneste pe cei doi, completandu-se si ajutandu-se reciproc, impreuna formand fiinta perfecta.
Exista mai multe pozitii asemanatoare acesteia, dar care inseamna acelasi lucru: unul dintre parteneri pe burta, celalalt pe spate; unul cu capul in dreapta, celalalt in stanga.

Contopirea

Este pozitia cuplului cu adevarat indragostit. Devotiunea unuia fata de celalalt este de netagaduit. De cele mai multe ori este vorba despre cuplurile care sunt destinate unul altuia, care se inteleg bine de la prima intalnire, iar cei doi tind sa doarma in acest fel chiar si din prima noapte impreuna.
De cele mai multe ori dupa relatii cu persoane nepotrivite, cei doi se gasesc cand se asteapta cel mai putin, iar relatia lor ii surprinde pe toti cei din jur.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Dum 8 Ian - 18:56, editata de 3 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Cum dormi in cuplu?  - Pagina 2 Empty Re: Cum dormi in cuplu?

Mesaj  atat de simplu Dum 8 Ian - 21:33

N-am spus asta.Nu tin evidenta zilelor. Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Cum dormi in cuplu?  - Pagina 2 Empty Re: Cum dormi in cuplu?

Mesaj  Nana_Duval Dum 8 Ian - 21:34

Eu dorm la margine, orice-ar fi! Laughing
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Cum dormi in cuplu?  - Pagina 2 Empty Re: Cum dormi in cuplu?

Mesaj  pitulicea Dum 8 Ian - 21:37

Eu, cand dorm cu iubi, dorm "la perete" Very Happy Cand dorm singura, dorm in tot patul Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Cum dormi in cuplu?  - Pagina 2 Empty Re: Cum dormi in cuplu?

Mesaj  atat de simplu Dum 8 Ian - 21:39

Deocamdata si eu dorm in tot patul...cu sau fara pijama, depinde de starea vremii. Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Cum dormi in cuplu?  - Pagina 2 Empty Re: Cum dormi in cuplu?

Mesaj  pitulicea Lun 9 Ian - 22:00

Contrast
Este pozitia unui cuplu in care partenerii au personalitati total opuse. Din afara, relatia celor doi poate parea una sortita despartirii. De fapt, exact ceea ce ii face diferiti, ii uneste pe cei doi, completandu-se si ajutandu-se reciproc, impreuna formand fiinta perfecta.
Exista mai multe pozitii asemanatoare acesteia, dar care inseamna acelasi lucru: unul dintre parteneri pe burta, celalalt pe spate; unul cu capul in dreapta, celalalt in stanga.
In cuplul actual, dormim in "pozitia" asta. Dar daca as schimba cuplul, EU, tot in pozitia asta as dormi Very Happy
Adica...eu, langa toti barbatii cu care m-as culca, as deveni fiinta perfecta? Very Happy Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Cum dormi in cuplu?  - Pagina 2 Empty Re: Cum dormi in cuplu?

Mesaj  pufulete09 Mier 11 Apr - 10:34

cu pasarea in brate .....dar singura Smile
pufulete09
pufulete09
2
2


Sus In jos

Cum dormi in cuplu?  - Pagina 2 Empty Re: Cum dormi in cuplu?

Mesaj  pitulicea Mier 11 Apr - 10:37

Laughing Macar te odihnesti Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Cum dormi in cuplu?  - Pagina 2 Empty Re: Cum dormi in cuplu?

Mesaj  pufulete09 Mier 11 Apr - 10:43

da , sa stii ca asta da....cu conditia sa nu am ceva de socotit Very Happy , ca daca da s-a terminat cu somnul...
pufulete09
pufulete09
2
2


Sus In jos

Cum dormi in cuplu?  - Pagina 2 Empty Re: Cum dormi in cuplu?

Mesaj  pitulicea Mier 11 Apr - 10:49

Papusile de hartie
Nu pot trai separati si au nevoie sa fie in permanenta in contact unul cu altul. Daca sunt nevoiti sa stea despartiti mai mult de zece ore, incep sa fie nervosi, sa se irite repede, sa nu mai aiba rabdare, dar o simpla strangere de mana ii face sa redevina plini de viata si bucurosi. Dar aceasta dependenta tinde sa treaca destul de repede, iar iubirea lor tumultuoasa de la inceput sa nu faca loc unei relatii stabile.
Clar. Asta mi se potriveste Very Happy Inainte eram in dubiu, acum am certitudini Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Cum dormi in cuplu?  - Pagina 2 Empty Re: Cum dormi in cuplu?

Mesaj  casp Mier 6 Ian - 15:05

eh, din pacate, nu pot sa dau un raspuns.. decat ca dorm cu ochii inchisi, cand o fac Smile de unul singur, nu am de unde sa stiu pozitia, pentru ca... dorm Smile
casp
casp
3
3


Sus In jos

Cum dormi in cuplu?  - Pagina 2 Empty Re: Cum dormi in cuplu?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum