GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Profetii

+10
freda white
itina
atat de simplu
Woo Woo
myrk
shadow
seaman65
pitulicea
dersky
habibi77
14 participanți

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Profetii - Pagina 4 Empty Profetii

Mesaj  habibi77 Sam 4 Dec - 18:34

Rezumarea primului mesaj :

Profeţiile de la Celestine, au fost descoperite într-un manuscris scris în limba aramaică, la Templele Celestine (Templele Cereşti) din Peru. Limba aramaică este limba în care a fost scrisă o parte din Vechiul Testament.

Manuscrisul datează cam din anul 600 Î.Hr. şi prezice transformări uriaşe în societatea omenească. Este vorba despre o renaştere a conştiinţei, care nu e de natură religioasă, dar e spirituală.

http://www.scribd.com/doc/27438119/Profetiile-de-La-Celestine-Sinteza
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Profetii - Pagina 4 Empty Re: Profetii

Mesaj  itina Dum 30 Mar - 18:09

Profetiile sunt intotdeauna interpretabile.
itina
itina
6
6


Sus In jos

Profetii - Pagina 4 Empty Re: Profetii

Mesaj  wioletta Dum 30 Mar - 22:35

Unele da, altele nu. am vb ieri cu un profet arab, cu facultate la Timisoara. Mi-a prezis urmatoarele:

a. ca ma imbat in seara asta
b. ca maine va fi luni
c. ca vom avea cu totii o viata fericita, dar nu e sigur
d. ca nu e sigur deloc



wioletta


Sus In jos

Profetii - Pagina 4 Empty Re: Profetii

Mesaj  mastermind Dum 30 Mar - 22:37

cel putin o varianta e corecta..deci ...e valabil acel profet  Very Happy 

mastermind
4
4


Sus In jos

Profetii - Pagina 4 Empty Re: Profetii

Mesaj  Vizitator Dum 30 Mar - 22:41

Wiolettule, poate omul are chef de discutii serioase, avem destul topice amuzante, te rog sa-ti spui parerea pe-acolo.  Mad 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Profetii - Pagina 4 Empty Re: Profetii

Mesaj  sharp00714 Dum 30 Mar - 22:58

Very Happy Smile)))
sharp00714
sharp00714
4
4


Sus In jos

Profetii - Pagina 4 Empty continuare - minunile dumnezeiesti - cartea Daniel

Mesaj  paul_br Mar 1 Apr - 14:54

deci, minunile dumnezeiesti vor pana intr-acolo de vor invia mortii , asa ca nu trebuie sa ne minunam de altele mici . evenimentele sunt in curs de implinire "" verset 10 cap. 12 - multi vor fi curatiti, albiti, si lamuriti; cei rai vor face raul, si nici unul din cei rai nu va intelege , dar cei priceputi vor intelege '''' == e bine sa amintesc ca Daniel a scris despre ISUS inainte de nasterea sa cu vreo 800 de ani tot ce va patimi pana la inviere . toate aceste evenimente sunt scrise in istorie si sunt tone de informatii . inchei comentariul cu o mica povestioara : in timpul unei inundatii un om urca pe casa si se ruga de acolo la D_zeu sa-l scape , vine un alt om cu barca - hai urca ! , = nu , astept ajutorul Domnului ... apa crestea si el se ruga de pe acoperisul casei , apare un elicopter si ii arunca o scara , el nu - astepta ajutorul Domnului , ...apa a crescut si s-a innecat . La 'judecata' ii spune lui D_zeu , de ce m-ai lasat Doamne sa mor ? = Ba ti-am trimis ajutor pe cel cu barca , pe cei cu elicopterul ... P.S. stiu ca vor fi comentarii rautacioase , dar nu ma supar ( de vor fi intrebari sau subiecte de dezvoltat , voi raspunde cu cel mai mare drag )
paul_br
paul_br
2
2


Sus In jos

Profetii - Pagina 4 Empty Re: Profetii

Mesaj  mastermind Mar 1 Apr - 15:30

Paul ai dreptate in tot ceea ce spui..si nici nu vad un motiv pentru care ar putea sa apara comentarii rautacioase la cele scrise de tine.ateii ...sunt rugati sa viziteze alte topicuri si sa se abtina de la comentarii  Very Happy 

mastermind
4
4


Sus In jos

Profetii - Pagina 4 Empty ' nu va ramane piatra peste piatra '

Mesaj  paul_br Joi 3 Apr - 20:14

salutare , din tot ce am frunzarit pe aici am gasit o profetie spusa de Isus , - nu va ramane piatra peste piatra - ... e vorba de templu . As vrea sa spun ce s-a intamplat atunci - roma cerea mai multi bani , imperiul roman s-a divizat in doua conform profetiei lui Daniel ( statuia din visul lui Nebucadnetar -picioarele din fier-) soldatii romani nu si-au mai primit soldele demult si atunci au inceput sa jefuiasca poporul iudeu . Templul era ornat cu foarte mult aur si accidental a luat foc( sunt multe versiuni ), din aurul topit soldatii isi luau soldele , apoi au inceput sa disloce constructia piatra cu piatra colectand aurul ramas printre rosturi , au ajuns si la temelia templului si au cernut pana si pamantul dupa aurul topit . Deci profetia s-a implinit !
paul_br
paul_br
2
2


Sus In jos

Profetii - Pagina 4 Empty propun ...

Mesaj  paul_br Joi 10 Apr - 20:35

propun o profetie din biblie (la alegere, dar sa se tina cont si de sarbatorile Pascale ) sau nostradamus ... Desi despre nostradamus se spune ca tot ce a scris in catrene el a " citit" dintr-un ceaun plin cu cenusa si plumb topit
paul_br
paul_br
2
2


Sus In jos

Profetii - Pagina 4 Empty Re: Profetii

Mesaj  paul_br Vin 16 Ian - 20:38

am revenit cu cateva precizari : nimeni nu va vinde sau va cumpara fara numarul sau numele fiarei - atentie la cardul de sanatate si sigur se va ajunge la cip implantat , vor cadea capitale mari - atacuri teroriste , etc. , vor fi cutremure de ordinul minutelor si nu secunde , mai nou circula deja informatii ca ISUS a invatat (arta invierii de la zamolxis).. = si in biblie scrie : imi vor aduce vorbe de hulă , EBOLA face deja ravagii , si sunt multe semne ale apocalipsei
paul_br
paul_br
2
2


Sus In jos

Profetii - Pagina 4 Empty Re: Profetii

Mesaj  pitulicea Vin 16 Ian - 23:35

Eu nu prea inteleg ce spui tu aici Rolling Eyes Parca ai vorbi codificat.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Profetii - Pagina 4 Empty Re: Profetii

Mesaj  paul_br Dum 18 Ian - 21:15

astea-s evenimentele actuale unele , si altele viitoare
paul_br
paul_br
2
2


Sus In jos

Profetii - Pagina 4 Empty Re: Profetii

Mesaj  pitulicea Dum 18 Ian - 21:52

Aha. Cum eu nu-s la curent cu evenimentele, e normal sa nu inteleg Smile
Am auzit ceva franturi pe la radio, despre popi, carduri de sanatate si cipuri satanice Laughing

Asa...si cine a facut profetia asta?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Profetii - Pagina 4 Empty Re: Profetii

Mesaj  myrk Lun 19 Ian - 1:30

666 se considera a fi un numar cu o semnificatie malefica. Despre acest numar s-a profetit in Apocalipsa (care inseamna Descoperire) si este una din cartile canonice din Biblie (de fapt Cartea este o suma de carti). Parerea mea este ca nu-i intamplatoare aceasta asociere de cifre pe codurile de bare, cipurile, cardurile si celelalte. De fapt este o mura-n gura- adica faptul ca nu se ascund cele mai bune intentii in spatele acestei asa-zise asocieri de cifre. Intr-un final, se vrea distrugerea libertatii individuale a fiecarui om si controlul lui total (vezi cipurile la animale, atacurile teroriste si necesitatea legii big brother etc). Ceea ce contravine libertatii lasate de bunul Dumnezeu.

Asta cred eu. Da, stiu, si praful de pusca a fost creat in scopuri benefice si pentru progresul omenirii.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Profetii - Pagina 4 Empty Re: Profetii

Mesaj  pitulicea Lun 19 Ian - 9:42

Si de ce lasam sa ni se inatample toate astea? Rolling Eyes Vor sa ne puna si noua cipuri?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Profetii - Pagina 4 Empty Re: Profetii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum