GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Radiestezia

+11
imunteanu88
Amrita
Mr Nobody
atat de simplu
sahara
vikiterra88
firfiric
pitulicea
LiquidSilk
snow
habibi77
15 participanți

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Radiestezia - Pagina 3 Empty Re: Radiestezia

Mesaj  habibi77 Joi 4 Feb - 12:55

Rezumarea primului mesaj :

ati auzit de radiestezie?
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Radiestezia - Pagina 3 Empty RADIESTEZIA

Mesaj  firfiric Lun 31 Mai - 9:38

RADIESTEZIA-Radiestezia este o metoda de investigare si analiza energetica in traducere libera perceptia radiatiilor. Radiestezia poate fi: fizica, spirituala, psihica. Ea functioneaza pe baza undelor emise de un obiect catre receptor- instrumente de masurare radiestezice: nuiaua de alun pentru gasirea izvoarelor de apa. Tinand in mana dreapta o nuia de alun in forma de Y putem afla prin vibratia ei unde se afla o sursa de apa. Pendulul este o greutate atarnata de un fir.

Ansa-Ansa este un indicator din sarma sau otel, argint, care deriva din creanga de alun, utilizat la aflarea unui raspuns sau directii; bagheta magica. Radiatiile telurice sunt oscilatii in forma de brize de natura electromagnetica. Pendulul-Amplifica si face vizibile miscari foarte slabe ale mainii in care este tinut.

Pendulul trebuie ales in functie de zodia dumneavoastra pentru a avea o compatibilitate maxima.

Astfel, pentru zodiile de foc recomandam un pendul din cristale de stanca.

Pendulele din cristal de stanca sunt de altfel cele mai bune, atat pentru incepatori cat si pentru avansati, ele rezonand foarte bine cu persoana care le foloseste.

Pentru zodiile de apa un pendul din ametist.

Pentru zodiile de pamant este indicat un pendul din bachelita.

Pentru zodiile de aer poate fi folosit un pendul din orice material.

Pentru cei nascuti sub semnul Soarelui este indicata folosirea unui pendul din aur iar pentru cei nascuti sub semnul Lunii le recomandam utilizarea unui pendul din argint.

Pendulul poate raspunde prompt unei intrebari mentale si precise, poate ajuta la gasirea unei persoane pierdute sau a unui obiect, la gasirea zacamintelor de petrol.

firfiric
1
1


Sus In jos

Radiestezia - Pagina 3 Empty RADIESTEZIA

Mesaj  vikiterra88 Dum 3 Oct - 0:25

habibi77 a scris:Silk fiecare crede ce vrea....dar merita sa incerci.
Snow , ce ai incercat tu cred ca se numeste ....spiritism Laughing

Radiestezia presupune confectionarea unui pendul dintr-un lantisor si o bila, sau chiar o verigheta. faci o conventie cu subconstientul ( de ex.: raspuns pozitiv se invarte in sensul acelor de ceasornic, raspuns negativ se invarte invers)apoi, dupa ce ai intrat intr-o stare de relaxare pui o intrebare ....care trebuie MUSAI sa fie simpla ( adica la care sa se poata raspunde cu da sau nu ) ....si astepti Laughing


am uitat sa mentionez ca pendulul se va tine in mana dreapta intre degetul mare si aratator Laughing Laughing Laughing

CE ATI UITAT VOI.............UN MIC AMANUNT..............VRE-O CATIVA ANI DE STUDIU PE DOMENIU......NEIMPORTANT ,CRED !
vikiterra88
vikiterra88
1
1


Sus In jos

Radiestezia - Pagina 3 Empty Re: Radiestezia

Mesaj  habibi77 Dum 3 Oct - 9:52

Vreo 18 sunt suficienti? thinking
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Radiestezia - Pagina 3 Empty RADIESTEZIA

Mesaj  vikiterra88 Dum 3 Oct - 12:04

habibi77 a scris:Vreo 18 sunt suficienti? thinking
AR FI TREBUIT SA AI CU TOTUL ALT LIMBAJ SI INTELEGERE............CREDE-MA !
vikiterra88
vikiterra88
1
1


Sus In jos

Radiestezia - Pagina 3 Empty Re: Radiestezia

Mesaj  pitulicea Dum 3 Oct - 14:15

vikiterra88 a scris: AR FI TREBUIT SA AI CU TOTUL ALT LIMBAJ SI INTELEGERE............CREDE-MA !
Fa-ne o demonstratie Wink Sa-ti vedem limbajul Razz Razz Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Radiestezia - Pagina 3 Empty Re: Radiestezia

Mesaj  habibi77 Lun 4 Oct - 11:04

vikiterra88 a scris:
habibi77 a scris:Vreo 18 sunt suficienti? thinking
AR FI TREBUIT SA AI CU TOTUL ALT LIMBAJ SI INTELEGERE............CREDE-MA !

Imi cer scuze ca n-am studii superioare si nici capacitatea de a intelege (care probabil deriva din lipsa studiilor ). Limbajul academic nu ma caracterizeaza din urmatoarele motive:
1. atunci cand vreau sa transmit o informatie o fac in asa fel incat sa priceapa toata lumea.
2. unele informatii tind a fi respinse tocmai datorita modului in care sunt prezentate.

In ceea ce priveste capacitatea mea de sinteza si /sau analiza......nu-i nimeni obligat sa fie de acord cu ce spun, dar daca tot ma judeci poate iti faci timp sa si argumentezi.
Wink
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Radiestezia - Pagina 3 Empty Re: Radiestezia

Mesaj  pitulicea Lun 4 Oct - 11:07

Habi, eu sunt multumita ca vorbesti pe intelesul meu Smile
Cand e ceva prea greoi, refuz din start sa citesc.....
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Radiestezia - Pagina 3 Empty Re: Radiestezia

Mesaj  habibi77 Lun 4 Oct - 11:14

Pitu, sunt convinsa ca tu ai intelege chiar daca as folosi alt limbaj, dar ai dreptate, sunt persoane care decat sa citeasca cu DEX-ul in brate mai bine nu mai citesc.

Mie nu mi-e rusine sa recunosc ca sunt lucruri pe care nu le stiu, iar atunci cand nu stiu nu mi-e rusine sa intreb.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Radiestezia - Pagina 3 Empty Re: Radiestezia

Mesaj  pitulicea Lun 4 Oct - 11:28

Te inseli.....la capitolul asta...paranormal si stiinte oculte, chiar trebuie sa citesc cu dex-ul in mana Laughing Sunt multi termeni pe care nu-i cunosc.
N-am citit aproape deloc in domeniul asta, asa ca nu am limbajul necesar.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Radiestezia - Pagina 3 Empty Re: Radiestezia

Mesaj  habibi77 Lun 4 Oct - 11:32

Asta nu-i o rusine Smile

Si eu citesc anumite lucrari cu dex-ul langa mine Smile si nu mi-e rusine s-o recunosc. Acesta este modul in care eu incerc sa-mi depasesc conditia, modul in care ma autoeduc.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Radiestezia - Pagina 3 Empty Re: Radiestezia

Mesaj  vikiterra88 Mar 5 Oct - 10:00

habibi77 a scris:
vikiterra88 a scris:
AR FI TREBUIT SA AI CU TOTUL ALT LIMBAJ SI INTELEGERE............CREDE-MA !

Imi cer scuze ca n-am studii superioare si nici capacitatea de a intelege (care probabil deriva din lipsa studiilor ). Limbajul academic nu ma caracterizeaza din urmatoarele motive:
1. atunci cand vreau sa transmit o informatie o fac in asa fel incat sa priceapa toata lumea.
2. unele informatii tind a fi respinse tocmai datorita modului in care sunt prezentate.

In ceea ce priveste capacitatea mea de sinteza si /sau analiza......nu-i nimeni obligat sa fie de acord cu ce spun, dar daca tot ma judeci poate iti faci timp sa si argumentezi.
Wink
NU A INTREBAT NIMENI DE STUDII SUPERIOARE....VORBEAM DE RADIESTEZIE....VOI HABAR NU AVETI CE ESTE ACEEA......VORBITI DISCUTII !18 ANI...........DESPRE CE VORBITI ?
vikiterra88
vikiterra88
1
1


Sus In jos

Radiestezia - Pagina 3 Empty Re: Radiestezia

Mesaj  pitulicea Mar 5 Oct - 10:03

Eu habar n-am ce e. Asteptam sa ma lumineze cei care stiu.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Radiestezia - Pagina 3 Empty Re: Radiestezia

Mesaj  pitulicea Mar 5 Oct - 10:09

Asta e o tactica care se practica pe net si in special pe forumuri….
“Voi sunteti prosti, nu stiti nimic!
Eu sunt destept, stiu totul, dar nu vreau sa va spun si voua.”
Very Happy
E usor sa-i critici pe altii fara a demonstra ca esti cu ceva mai bun decat ei. Asta poate te ridica in proprii tai ochi….. dar numai atat Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Radiestezia - Pagina 3 Empty Re: Radiestezia

Mesaj  habibi77 Mar 5 Oct - 10:10

vikiterra88 a scris:
NU A INTREBAT NIMENI DE STUDII SUPERIOARE....VORBEAM DE RADIESTEZIE....VOI HABAR NU AVETI CE ESTE ACEEA......VORBITI DISCUTII !18 ANI...........DESPRE CE VORBITI ?


Daca n-am habar ce-i aia poate imi spui tu, sunt numai urechi......pardon, ochi.. Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Radiestezia - Pagina 3 Empty Re: Radiestezia

Mesaj  vikiterra88 Mar 5 Oct - 10:19

pitulicea_de_stepa a scris:Asta e o tactica care se practica pe net si in special pe forumuri….
“Voi sunteti prosti, nu stiti nimic!
Eu sunt destept, stiu totul, dar nu vreau sa va spun si voua.”
Very Happy
E usor sa-i critici pe altii fara a demonstra ca esti cu ceva mai bun decat ei. Asta poate te ridica in proprii tai ochi….. dar numai atat Very Happy
GASESTI PE GOOGLE INFORMATII ! TE-AM LUMINAT ?
vikiterra88
vikiterra88
1
1


Sus In jos

Radiestezia - Pagina 3 Empty Re: Radiestezia

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum