GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ca la noi, la nimenea

+7
habibi77
mrs nobody
kitty
Mr Nobody
zuza_cea_cu_inima_rosie
snow
pitulicea
11 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Ca la noi, la nimenea - Pagina 2 Empty Ca la noi, la nimenea

Mesaj  pitulicea Lun 12 Iul - 20:02

Rezumarea primului mesaj :

Tot mai multi oameni, cu precadere batrani, incep sa fure mancare din supermarketuri pe motiv ca "mor de foame".
Printre cei care recurg la acest gest se regasesc cu precadere pensionarii, potrivit reprezentantilor magazinelor comerciale. Batranii prinsi spun ca au recurs la acest gest pentru ca nu au ce manca.
Cat despre alimente, conservele, mezelurile si uleiul sunt printre produsele cele mai "cautate" de romanii. Fie ca le mananca
direct in magazin, fie le ascund in posete sau haine. O alta metoda des utilizata este furtul la cantar, in magazinele ce le ofera clientilor posibilitatea sa cantareasca singuri produsele
„Conservele, mezelurile si uleiul de floarea-soarelui sunt alimentele care se fura cel mai des. Hotii spun ca stiu ca vor fi prinsi, pentru ca sunt camere de supraveghere si avem paza, dar risca, pentru ca le este foame. Am observat ca batranii au inceput sa fure mai ales alimente. Ei spun ca fac acest lucru de nevoie, deoarece pensia nu le mai ajunge si pentru mancare", a declarat Ionela Gherghi, jurist al societatii Smart Expo din Voluntari, judetul Ilfov.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Lun 4 Apr - 11:08, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ca la noi, la nimenea - Pagina 2 Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  pitulicea Sam 28 Aug - 23:05

Stii ca n-am simtul umorului Very Happy si nici cu ce sa te platesc. Chiar trebuie sa afle tot forumul asta? Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea - Pagina 2 Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  snow Sam 28 Aug - 23:12

Laughing Laughing
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea - Pagina 2 Empty Elvetienii despre Cluj-Napoca: "Saracie ca in Africa de Sud"

Mesaj  pitulicea Mier 15 Sept - 16:21

Presa elvetiana venita in Romania pentru meciul CFR Cluj - FC Basel descrie Cluj-Napoca: Deseuri, cocioabe si caini morti...saracie ca in Africa de Sud.
Trimisul cotidianului elvetian Blick la Cluj-Napoca pentru meciul CFR Cluj - FC Basel, programat astzi in Liga Campionilor descrie orasul ca fiind unul al contrastelor, cu zone in care saracia este comparabila cu cea din unele suburbii ale oraselor din Africa de Sud, citeaza MEDIAFAX.
"Drumul este denivelat. Sunt gropi mari cat cazile de baie. Soferul trebuie sa fie mereu atent, sa nu rupa masina. Pe mijlocul strazii plina de gauri, un om merge alaturi de o vaca. Putin mai incolo, se vand alimente langa covoare. Bine ati venit la Cluj, al patrulea oras al Romaniei ca marime, aflat exact la jumatatea drumului dintre Budapesta si Bucuresti, locul in care FC Basel isi incepe a treia aventura in Liga Campionilor".
Cluj, orasul contrastelor: Oameni foarte bogati versus someri, alcoolici si dependenti de droguri


Chiar asa sa fie? Rolling Eyes Pe unde naiba a umblat trimisul asta???
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea - Pagina 2 Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  Mr Nobody Mier 15 Sept - 16:32

De unde ziceai ca esti? Very Happy
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea - Pagina 2 Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  pitulicea Mier 15 Sept - 16:44

Din Africa de Sud Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea - Pagina 2 Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  snow Joi 16 Sept - 8:57

Preşedintele Consiliului Judeţean Timiş, Constantin Ostaficiuc, consideră că „acvariul” din centrul Timişoarei este o monstruozitate şi sugerează Consiliului Local Timişoara să facă toate demersurile pentru ca această construcţie să dispară, chiar dacă pentru asta afacerea ar trebui cumpărată de la actualii proprietari.

Ostaficiuc a reamintit că, iniţial, acel proiect a fost prezentat de proprietarii pasajului de sub Piaţa Operei drept o acoperire a intrării, pentru ca aceasta să fie protejată de ploaie, însă, pe parcurs, s-a tranformat în cu totul altceva.

„Nu am fost de acord cu prezenţa acvariului în centru. Am spus de la început că nu are ce căuta acolo. Prima autorizaţie s-a dat pentru un acces şi atât. De acolo, extensia de s-a creat o monstruozitate, e puţin spus ce este, în centrul oraşului şi nimeni nu face nimic. Nu merge nicio activitate comercială. Este o pată pe centrul oraşului. Acolo s-ar putea face şi o casă, până la urma urmei”, a spus Ostaficiuc.


Ca la noi, la nimenea - Pagina 2 News2009080411035691123
Doar la noi se poate petrece asa ceva. Nici nu mai conteaza orasul pana la urma.
Atunci cand s-a construit, cand s-au dat avizele de constructie, nu au vazut ca e urat?
Acum vor sa-l cumpere si sa-l demoleze pe bani publici pentru ca "....acolo s-ar putea face si o casa, pana la urma urmei". Un adevarat scandal pe tema asta, multe interese si multa hotie.
Dar,...ne mai miram?



snow
snow
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea - Pagina 2 Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  pitulicea Joi 16 Sept - 9:07

Acvariu? Si unde-s pestii? Rolling Eyes

Apropo de ce postasem eu ieri...... In drum spre casa, pentru ca tocmai inchisesera drumul spre stadionul CFR, i-am povestit la sora-mea despre comparatia facuta de trimisul elvetian, intre Cluj si orasele sarace din Africa de Sud, la care ea a exclamat:
"E nebun???? Clujul arata jalnic? Ia sa mearga in Timisoara, sa vedem ce mai are apoi de spus?" Laughing
Saraca sora-mea.... a ramas marcata de orasul acela urat, care este Timisoara. Very Happy Si-i mai umblata decat mine.....a vazut multe locuri si orase.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea - Pagina 2 Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  snow Joi 16 Sept - 9:10

No, acum te inteleg si pe tine Wink
Sa vezi ce frumos arata Bucurestiul toamna Laughing
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea - Pagina 2 Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  pitulicea Joi 16 Sept - 9:18

Pentru mine, singurul oras frumos, e Clujul I love you
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea - Pagina 2 Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  snow Joi 16 Sept - 9:27

Ca resedinta.
Dar e bine sa mai vezi si tara, cunosti locuri noi, oameni, senzatii tari. Wink
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea - Pagina 2 Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  pitulicea Joi 16 Sept - 9:29

Acum, ca stiu conduce La volan o sa merg sa-mi cunosc tara. Incep cu Croatia Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea - Pagina 2 Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  Mr Nobody Joi 16 Sept - 10:34

pitulicea_de_stepa a scris:Pentru mine, singurul oras frumos, e Clujul I love you

Ai o parere ciudata despre notiunea de frumos, daca este sa ma iau dupa ziaristul elvetian! Very Happy
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea - Pagina 2 Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  kitty Joi 16 Sept - 10:40

Ziaristul elvetian s-o fi dus dupa o fata frumoasa....cu fuste multe .... ca imi vine greu sa cred ca s-a luat dupa indicatoare Razz
kitty
kitty
4
4


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea - Pagina 2 Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  Mr Nobody Joi 16 Sept - 10:42

Poate ai dreptate, oricum au mai confundat bucurestiul cu budapesta. O fi vreun oras in vecini al carui nume incepe cu C? Very Happy
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea - Pagina 2 Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  pitulicea Joi 16 Sept - 11:14

Laughing Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ca la noi, la nimenea - Pagina 2 Empty Re: Ca la noi, la nimenea

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum