GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

MUZICA IERNII

+11
Vica
shadow
Annmarie
myrk
Florin Popa
atat de simplu
raichu
Indra
itina
Obi-Wan Kenobi
pitulicea
15 participanți

Pagina 14 din 15 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Urmatorul

In jos

MUZICA IERNII  - Pagina 14 Empty MUZICA IERNII

Mesaj  pitulicea Lun 30 Noi - 19:38

Rezumarea primului mesaj :

Fiecare anotimp are melodiile lui. Nici  iarna nu se lasa mai prejos. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Zapada e sursa de inspiratie pentru multi cantautori.  De asemenea, sarbatorile de iarna, cu toate bucuriile pe care le aduc ele. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Tot iarna avem colindele, atat de curate si de inaltatoare.

Hai sa adunam aici cele mai frumoase melodii de iarna, insotite de gandurile pe care ni le inspira Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


MUZICA IERNII  - Pagina 14 Empty Re: MUZICA IERNII

Mesaj  pitulicea Vin 12 Noi - 8:56

Inca nu-i chiar iarna, iar Mosul e departe. Dar pentru ca melodia e proaspat aparuta "pe unde", o postez aici, la colectia de melodii bune de ascultat in timp ce impodobesti bradul Razz

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

MUZICA IERNII  - Pagina 14 Empty Re: MUZICA IERNII

Mesaj  pitulicea Joi 25 Noi - 18:44

In asteptarea Craciunului, Leona Lewis a scos o melodie noua Smile Asa e frumos Craciunul, impreuna cu cei pe care ii iubesti I love you

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

MUZICA IERNII  - Pagina 14 Empty Re: MUZICA IERNII

Mesaj  pitulicea Joi 9 Dec - 9:01

Inca o  melodie noua de sezon. Dance Cand ma uit la clipurile astea, aproape ca ma bucura iarna Laughing

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

MUZICA IERNII  - Pagina 14 Empty Re: MUZICA IERNII

Mesaj  pitulicea Sam 11 Dec - 19:45

Daca tot e post si au inceput colindele, sa vin si cu un colind de suflet, intr-o interpretare exceptionala. two heart

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

MUZICA IERNII  - Pagina 14 Empty Re: MUZICA IERNII

Mesaj  pitulicea Sam 11 Dec - 20:20

Si inca o colinda, una cald iesita "de la tipar" Laughing
Aceasta e manastirea sufletului meu si maicutele mele dragi big hug Maicutele: Marta, Irina, Teofana, Iustiniana, Serafima, Fanuria, Paraschiva, Antonia (de la stanga la dreapta) Smile  

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

MUZICA IERNII  - Pagina 14 Empty Re: MUZICA IERNII

Mesaj  pitulicea Mar 14 Dec - 9:35

Inca o colinda moderna. Sa nu uitam ce inseamna de fapt Craciunul Smile

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

MUZICA IERNII  - Pagina 14 Empty Re: MUZICA IERNII

Mesaj  myrk Mar 14 Dec - 10:19

pitulicea a scris:Si inca o colinda, una cald iesita "de la tipar" Laughing
Aceasta e manastirea sufletului meu si maicutele mele dragi big hug Maicutele: Marta, Irina, Teofana, Iustiniana, Serafima, Fanuria, Paraschiva, Antonia (de la stanga la dreapta) Smile  

Frumos. Ai uitat-o pe maicuta Nicoleta. Laughing [E mai la dreapta ( e de dreapta). Laughing ]

Colindele aste moderne is prea languroase. Laughing Craciunul inseamna de fapt Sacrul. Sacrul unit cu profanul.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

MUZICA IERNII  - Pagina 14 Empty Re: MUZICA IERNII

Mesaj  pitulicea Mar 14 Dec - 10:24

Eu inca nu-s maicuta. Nici macar sora nu sunt inca. Desi, maica stareta imi spune "sora Nicoleta" Laughing
Mie imi plac si colindele moderne. Unele dintre ele. Macar mai amintesc despre Nasterea Pruncului Sfant. Altfel lumea se roaga doar la Mos Craciun Very Happy
Uite inca o colinda pe care am ascultat-o ieri si mi-a placut. E ritmata si chiar te face sa te bucuri de Nasterea Domnului. I love you


pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

MUZICA IERNII  - Pagina 14 Empty Re: MUZICA IERNII

Mesaj  pitulicea Joi 16 Dec - 12:25

Inca o interpretare a melodiei The Little Drummer Boy. Angel

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

MUZICA IERNII  - Pagina 14 Empty Re: MUZICA IERNII

Mesaj  pitulicea Lun 5 Dec - 9:51

E iarna! Deschidem usa acestui topic si dam drumul la muzica. Azi vi l-am adus pe Chris Rea Smile O melodie buna de ascultat in timp ce privesti zapada cum cade. In lipsa zapezii, ascultam doar melodia Rolling Eyes

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

MUZICA IERNII  - Pagina 14 Empty Re: MUZICA IERNII

Mesaj  pitulicea Mar 6 Dec - 10:34

Inca o melodie vesela de iarna Dance  O melodie care pe mine ma face sa-mi doresc sa vina mai repede Craciunul.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

MUZICA IERNII  - Pagina 14 Empty Re: MUZICA IERNII

Mesaj  pitulicea Mier 7 Dec - 10:05

Trec si azi pe aici Smile Cu cat se apropie Craciunul, cu atat vreau sa intru mai mult in atmosfera lui.
Azi o piesa mai lenta, mai de dragoste I love you

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

MUZICA IERNII  - Pagina 14 Empty Re: MUZICA IERNII

Mesaj  pitulicea Joi 8 Dec - 9:46

Iarna, ne aduce impreuna... zice fata asta Smile Pe noi nu ne aduce impreuna, cel putin nu la topicul acesta Laughing Vad ca sunt singura care trece pe aici.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

MUZICA IERNII  - Pagina 14 Empty Re: MUZICA IERNII

Mesaj  pitulicea Mar 13 Dec - 10:25

Cred ca-i frumos sa ajungi sa canti impreuna cu fiul tau de Craciun Angel Frumos baiat are Banica.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

MUZICA IERNII  - Pagina 14 Empty Re: MUZICA IERNII

Mesaj  pitulicea Mar 20 Dec - 9:23

Inca putin si vine vacanta... inca putin si vine Craciunul. Sa ne bucuram si sa ne veselim Dance Dance

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

MUZICA IERNII  - Pagina 14 Empty Re: MUZICA IERNII

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 15 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum