GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De prin lume adunate

+25
SoulOfOcean
shadow
Pingu
habibi77
elis27
Queensland
Obi-Wan Kenobi
parwous
serpico
mrs nobody
tano carridi
iubaretu
seaman65
Demostene
fotohobby
Radu
atat de simplu
cara.mia26
aspidistra76
Mr Nobody
dragos
openmind72
kitty
snow
pitulicea
29 participanți

Pagina 20 din 22 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Urmatorul

In jos

De prin lume adunate - Pagina 20 Empty De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 21:02

Rezumarea primului mesaj :

10.000 de chinezi vor fi castrati cu forta de guvern

Aceasta masura a oficialilor chinezi este un soi de pedeapsa pentru cei care au incalcat legile politicii demografice din sudul Chinei, unde planningul familial este foarte strict. Guvernul doreste prin acesta castrare fortata sa opreasca cuplurile sa aduca mai mult de un copil pe cap de familie. Astfel a fost pusa in aplicare, incepand cu 7 aprilie, campania de castrare in provincia sudica Guangdong, care va dura 20 de zile. 1.300 de indivizi, care au refuzat interventia abuziva, au fost deja arestati si acuzati ca s-au opus legilor statului.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Vin 11 Mar - 19:55, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


De prin lume adunate - Pagina 20 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Vin 11 Mar - 20:54

Eu cred ca scapam Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 20 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mar 15 Mar - 9:40

Consiliul Europei și-a modificat rezoluția 2361 și nu se mai opune vaccinării obligatorii. UE a anunțat „legislație” pentru certificatele UE obligatorii Covid 19 începând cu 1 iulie 2022, care va suprima toate libertățile dacă nu aveți certificatul Covid QR. Dacă se formează majoritatea statelor membre, se va introduce vaccinarea forțată. În timp ce ne distrăm cu Ucraina...

Marea Resetare merge inainte. Crying or Very sad Crying or Very sad
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 20 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  myrk Mar 15 Mar - 11:59

Si vor fi cenzurate si stirile false. La puscherie cu dezinformatorii si putinistii! Laughing Si forumurile amendate si inchise. Informatii corecte doar de la Gadea, Tudor, Mindruta si Caramitru jr + Arafat, CNA si Comisii. Si teve. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 20 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mar 15 Mar - 12:27

Eu voi fi in puscherie in curand, la ce fel de stiri si informatii imprastiu Laughing Laughing Ba mai si declar ca il iubesc pe Putin Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 20 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  myrk Mar 15 Mar - 13:45

Mie mi-a scris doftorul cardiolog pe scrisoarea medicala sa ma vaccinez antigripal si anticovid. scratch
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 20 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mar 15 Mar - 14:21

Pai daca devine obligatoriu Very Happy Da' presa se face ca ploua si nu da statisticile privind mortalitatea in randul celor vaccinati. Si-i mare. Foarte mare. Nu mai vorbim de cei cu boli grave...
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 20 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  eledas Joi 17 Mar - 11:45

Hai sa mai pun si eu un pic paie pe foc!
Va las AICI un link interesant! Ce nu intelege sau nu vor sa inteleaga sau chiar ii doare'n 14 pe mai marii occidentali.
Parerea mea chiar nu ii intereseaza de populatie. De ex. la noi s-a scumpit gazul cu 400% O familie cu 2-3 copii intr-un ap. de stat cu incalzire pe gaz ajunge la ruina in actualele conditii. Fara sa mai luam in calcul scumpirea alimentelor datorata de scumpirea combustibilului s.a.m.d.
Hai sa treaca azi ca maine ...mai vedem cum facem! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 20 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 17 Mar - 11:52

Chiar ii doare in 14 pe mai mari de noi. Populatia e doar pleava. Nu conteaza ce-o sa faca si pe unde o spulbera vantul Sad
O sa citesc mai tarziu articolul, cand o sa ma pot concentra pe lucruri serioase. Acum am de lucru la birou Neutral
Am ajuns si eu la concluzia ca traim azi si maine mai vedem ce facem. Nu se mai poate schimba nimic din faza in care s-a ajuns. Crying or Very sad
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 20 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  myrk Joi 17 Mar - 12:38

Pai totul e dirijat politic. Cine nu se supune trendului, e eliminat. Iar populatia e la un nivel de indobitocire (e un cuvant dur, dar e realitate) incat nu poate reactiona moral, intelectual, rational. Nici elite nu avem. De aceea isi permit sa faca ce vor. Putinile voci care mai striga vor fi cenzurate, dupa aia- trai, neneaca. Laughing Sclavie. De fapt, se vrea (re)instaurarea sclaviei. Cam asta e. E simplu- cine vede. Cine nu, sa traiasca in globul de cristal. Laughing

Totul depinde de noi. Orice se poate schimba. Nu poate face nimeni nimic, nu-ti poate face nimic daca tu nu vrei. Dar manipularea a ajuns la un nivel incredibil. Nu poti omori 7-8 miliarde de constiinte. Doar prin manipulare, benevol, adica. De bunavoie si nesilit(e) de nimeni.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 20 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  eledas Vin 18 Mar - 9:32

Da cam asta se vrea reinstaurarea sclaviei moderne. Nu-ti dau destul cat sa traiesti prea bine dar destul cat sa nu mori!
La Resita la fosta uzina CSR cumparata de rusi dupa "revolutie" 6000 de oameni nu isi mai primesc salariul din cauza restrictiilor impuse Rusiei!
Acu' sa-mi spuna si mie acele presoane pro ukrainiene, ce vina au oamenii astia??? Ce face Guvernul pentru ei si familiile lor fara posibilitate de plata a facturilor, fara posibilitatede a cumpara hrana zilnica probabil fara un ban in buzunar? Vai saracii ukrainieni!!!
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 20 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  myrk Vin 18 Mar - 11:36

Mna. Trendul e dictat de undeva de sus. Si p-aia nu-i intereseaza de oameni, sunt inumani, neempatici (vezi si masurile irationale din "pandemie"). Si pe timpul comunistilor cand venea un ordin de sus, la noi in tara se facea exces de zel- doar stiti ce s-a intamplat pe la noi prin inchisorile comuniste si prin atitudinea de fiecare zi a "slugoilor" comunisti (vezi prin functii publice sau la tv). In alte tari foste comuniste nu s-au intamplat ororile de la noi. Acum e un alt tip de comunism, inversat. Ce, credeti ca gena s-a schimbat? Avem aceeasi atitudine de slugi, sa-i pupam in cur pe americani acum. Exces de zel. Nu vezi un om rational in functii publice (si oile sunt prostite pentru ca nu acces la educatie de calitate, si nici bun simt nu au). Se mai striga pe ici pe colo pe internet, dar slabe voci. De aia tema "mea" "centrala" e aia de a-ti face minima datorie in patratica ta, fara a fi afectat de propaganda si gata in orice moment a spune adevarul. Altfel, degeaba traiesti pe pamant. Ma rog, cu arivismul nu te joci. Laughing Dar n-ar putea face nimic ticalosii daca noi am avea permanent o minima atitudine. Totul e manipulare- nu poti sa omori 7-8 miliarde de oameni. Dar de frica, omul face ce i se dicteaza in subconstient (prin propaganda). Si de murit oricum moare intr-o zi. Manipularea se bazeaza pe instinctul de conservare si prin frica de moarte. Si prin mascarea lupului in blana de oaie. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 20 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  myrk Vin 18 Mar - 14:05

Azi a aparut Ciuca in direct la tv. L-am ascultat cateva secunde, apoi am inchis televizorul. Se pare ca nu scapam de razboi.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 20 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Sam 19 Mar - 20:05

Deci, mizeriile pandemice care erau numite drept teorii are conspiratiei de catre credulii si fricosii societatii, sunt de fapt adevaruri. Procesul Nuremberg II merge inainte.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 20 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mar 22 Mar - 11:11

De ce am eu mai multa incredere in Putin decat in Zelensky? Pai, uite de ce. Se vede si in filmul asta...

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 20 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 24 Mar - 10:41

Deci, am fost o conspirationista si-o naiva cand am refuzat cu indarjire vaccinul experimental Smile Poate am gresit, poate nu. Eu zic ca nu.

Potrivit site-ului" The Expose", guvernul britanic a publicat date care confirmă că cei complet vaccinați au acum de 3,2 ori mai multe șanse de a muri de covid-19 decât cei nevaccinati.  Cifrele guvernului Regatului Unit arată, de asemenea, că cei complet vaccinați reprezintă acum 9 din 10 decese cauzate de covid-19.  BBC nu pare să fi raportat aceste cifre.
– Dr. Vernon Coleman
https://vernoncoleman.org/articles/scary-stuff-you-might-have-missed?fbclid=IwAR2ChWZ8qDlFHZelLWlGcKgk_u-k_mtvmxTd76yDZfersTo8CoL5N5UgfYs
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 20 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 22 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum