GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Aniversari pe portativ

+7
simona
ionutz72
cris_is
atat de simplu
sharp00714
myrk
pitulicea
11 participanți

Pagina 31 din 51 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 41 ... 51  Urmatorul

In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 31 Empty Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Joi 10 Iul - 8:52

Rezumarea primului mesaj :

Zilnic aniversam sau comemoram personalitati din lumea muzicii. Unii mai cunoscuti, altii mai putin cunoscuti.
Prin intermediul acestui topic m-am gandit sa le spunem in gand un LA MULTI ANI! celor care isi aniverseaza ziua de nastere Festivity sau sa aducem un pios omagiu celor care au fost, ne-au incantat si au trecut in nefiinta. Think of me
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Aniversari pe portativ  - Pagina 31 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Mar 30 Iun - 10:38

Carlos Santanna s-a nascut la 20 iulie. Mie asa imi arata Wikipedia Laughing Laughing Mai asteapta cateva zile si re-posteaza-l Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 31 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Vin 3 Iul - 10:10

Laura Ann Branigan (n. 3 iulie 1957 – 26 august 2004) a fost o cântăreață, compozitoare și actriță americană. Ea este cunoscută în special pentru hitul din 1982 certificat cu platină, "Gloria" și pentru single-urile de Top 10 "Self Control" și "Solitaire" și alte hituri clasate în US Top 40. Pe lângă muzica sa, ea a mai fost cunoscută pentru vocea sa alto puternică și aspră întinsă pe patru octave.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 31 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Sam 11 Iul - 9:48

La 11 iulie 1931 - S-a născut Tab Hunter (Arthur Gelien), actor şi cântăreţ american.

Nu-mi spune nimic numele lui Smile  S-a manifestat prea devreme, probabil... cu toate ca am ascultat multa muzica veche.
Am ales o melodie draguta din repertoriul lui. In cazul in care nu ati auzit de nici voi de e el, puteti sa-l ascultati acum. Smile


pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 31 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Sam 11 Iul - 10:01

Inca un aniversat din acele timpuri....stravechi Wink  

La 11 iulie 1931 - S-a născut Thurston Harris, cântăreţ şi saxofonist american.

Trageti cu urechea ca vom avea in curand un nou concurs cu melodii vechi Razz

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 31 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Sam 11 Iul - 10:05

Mai facem cativa pasi in timp si mai dam de o aniversare. Smile  Alt gen de muzica, alt ritm... mai modern, dar nu suficient Wink Oricum, dupa gustul meu, suna bine melodia asta  Dance

Tot la 11 iulie, in 1951 - S-a născut Bonnie Pointer, vocalistă americană (The Pointer Sisters).

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 31 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Dum 12 Iul - 10:15

La 12 iulie 1952 - S-a născut Liz Mitchell, cântăreaţă jamaicană (Boney M).

Muzica copilariei mele Smile  Ohooo, ce de Boney M am ascultat eu pe vremuri si ce mult mi-au placut. La fel de mult imi plac si astazi Smile Nu simt deloc ca s-ar fi demodat, asa cum simt despre alte melodii sau interpreti.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 31 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  simona Vin 31 Iul - 19:03

Eu iubeam si inca mai iubesc melodiile lui Madalina Manole.Pacat insa pentru acest sfarsit tragic.

simona
1
1


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 31 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Mier 12 Aug - 9:59

Mark Knopfler (n. 12 august 1949, Glasgow, Scoția) este un solist, chitarist, compozitor și producator muzical britanic.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 31 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Vin 14 Aug - 8:16

Sarah Brightman (n. 14 august 1960, Berkhamsted, Hertfordshire, Regatul Unit) este o cântăreață de crossover clasic, compozitoare, actriță și dansatoare de origine engleză.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 31 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Mar 18 Aug - 10:09

Patrick Swayze (n. 18 august 1952, Houston, Texas - d. 14 septembrie 2009, Los Angeles, SUA) a fost un actor american de film și dansator. A devenit celebru datorită interpretărilor sale din filmele Dirty Dancing (1987), pentru care a scris și compus cântecul She's Like the Wind, durul din Road House (1989), Ghost - Fantoma (1990), Point Break - La limita extremă(1991). A devenit faimos și pentru serialul de televiziune Nord și Sud.

Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 31 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Vin 21 Aug - 12:15

Serj Tankian ( n. 21 august 1967 Beirut, Liban) este un cântăreț armean, solistul trupei System of a Down. Pe perioada vieții sale muzicale, el a lansat cinci albume cu trupa System of a Down, unul cu Arto Tunçboyacıyan și un album solo Elect the Dead. El a fost numit al 26-lea cel mai bun vocalist al heavy metalului din toate timpurile.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 31 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Vin 21 Aug - 14:48

Superba melodia lui Mark Knopfler, superba si cea interpretata de Sarah Brightman ok Ai ales bine melodiile.
Pe Patrick il prefer ca actor. Smile Nu stiu de ce ma enerveaza melodia asta a lui...
Serj, o fi avand el voce buna, dar nu se prea impaca cu urechea mea Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 31 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Dum 23 Aug - 10:02

La 23 august 1949 - S-a născut Rick Springfield, cântăreţ, chitarist şi compozitor australian.

Nu i-am ascultat demult melodiile Smile  Ma bucur ca mi-am reamintit de el...

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 31 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Lun 24 Aug - 12:39

Jean-Michel André Jarre (n. 24 august 1948) este un compozitor și instrumentist (claviaturi, teremin ș.a.) francez, considerat unul dintre pionierii muzicii electronice. Este cunoscut pentru concertele în aer liber cu spectatori în număr record, în care sunt folosite efecte laser și artificii, unde spectacolul vizual profită de peisajele și de arhitectura din împrejurimi. Se estimează că Jarre a vândut 80 de milioane de albume și discuri single
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 31 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Lun 24 Aug - 22:07

Nu-l mai ascultasem de-o vesnicie. Chiar a meritat ok
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 31 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 31 din 51 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 41 ... 51  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum