GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca

4 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca - Pagina 2 Empty Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca

Mesaj  Pingu Vin 24 Ian - 16:28

Rezumarea primului mesaj :

Pentru a nu se pierde informatiile si pentru a nu face off-topic pe alte subiecte voi posta aici mersul acetui proiect.
Am sa fac si o scurta introducere. Cluj-Napoca impreuna cu toate comunele din apropiere sau strans intr-o asociatie metropoliteana pentru a atrage fonduri europene impreuna pe proiecte comune.
Un subiect care frige este legat transportul metropolitean din Cluj-Napoca si anume pe langa firmele private care opereaza la preturi mari si nu sunt foarte agreate de catre cetatenii comunelor se incearca intrarea si cu autobuzele Companiei de Trasport public Cluj-Napoca.
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos


Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca - Pagina 2 Empty Re: Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca

Mesaj  pitulicea Joi 30 Ian - 20:40

Deci nimic din ce ne-au promis, nu ne-au oferit. Oare de ce nu ma mir?
Ziceau ca pretul la abonament va fi mai mic... 50-60 lei... cand colo e 90...la fel ca Fany.
Ziceau ca o sa mearga pana in centru, cand colo ne lasa la marginea orasului.
Biletul ziceau ca va fi la fel ca in oras....ei bine, nu-i. O calatorie la noi e cat doua in oras.

Ce sa zic? Multumesc celor care ne conduc si am sa-i multumesc, in mod special, domnului Boc, cu prima ocazie.  Twisted Evil 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca - Pagina 2 Empty Re: Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca

Mesaj  Pingu Joi 30 Ian - 21:59

negocierile s-au purtat direct intre primarul vostru si directorul ctp ... si 90 de lei pe 2 linii ii cam cu 6 lei mai mult decat platec clujenii :d
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca - Pagina 2 Empty Re: Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca

Mesaj  pitulicea Vin 31 Ian - 8:22

Daca nu erau lichele, sa ne lase la marginea orasului, majoritatea dintre noi NU aveam nevoie de abonament pe doua linii Very Happy Dar si-au bagat mana pana la cot in buzunarele noastre. Ne obliga pe toti la DOUA abonamente, ca unul singur nu le aducea suficienti bani.
Toata lumea s-a plans ca cei de la Fany sunt niste hoti... Ei bine, hotii sunt astia de la CTP. Nesimtire ca a lor, mai rar.  Mad 
Si-n plus, le baga bete in roate celor de la Fany, ca sa nu mai poata merge nici ei pana in centru, pentru ca stiu ca lumea va prefera tot Fany  Twisted Evil  Joaca murdar, doar ca sa-i scoata din competitie.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca - Pagina 2 Empty Re: Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca

Mesaj  Pingu Vin 31 Ian - 18:36

Hehe, pai Fany a castigat licitatia pana in municipiul Cluj-Napoca, nu si in municipiu si atata timp cat ei dau in judecata CTP-ul mi se pare normal sa o ia peste nas. Very Happy
Fany opereaza acum pe ruta Baciu - Cluj Napoca pana in piata Mihai Viteazu, desi nu are voie. Tot ei parcheaza la intrarea pe pod desi le-a fost alocata statia de la Napoca, tot ei blocheaza strada Dragalina cand opreste cate 10 minute pentru Cetatea Fetei.
La fabrica de bere blocheaza statia si o banda de circulatie, deoarece imbarcarea e foarte greoaie.
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca - Pagina 2 Empty Re: Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca

Mesaj  pitulicea Vin 31 Ian - 22:41

Bine fac Very Happy Macar nu lasa calatorii la marginea orasului. Si cica vor merge in continuare pana in centru, chiar daca n-au voie.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca - Pagina 2 Empty Re: Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca

Mesaj  Pingu Sam 1 Feb - 10:41

O sa faca primaria bani din amenzile aplicate. Very Happy
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca - Pagina 2 Empty Re: Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca

Mesaj  pitulicea Sam 1 Feb - 10:48

Oricum primaria si cei din primarie fac bani din orice, iar noi, ca fraierii...platim.  Twisted Evil 
Daca ii pasa cuiva de noi, amaratii de platitori, nu se incheiau contractele care s-au incheiat... adica nu in conditiile astea dezavantajoase pentru noi.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca - Pagina 2 Empty Re: Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca

Mesaj  Pingu Sam 1 Feb - 11:02

Mie imi pare primarul vostru cam prostut deoarece o ruta din Floresti pana pe Bucium ii mai scurta decat o ruta Polus - Gheorgheni, Griogorescu - Marasti sau Manastur - Bulevardul Muncii nu vad de ce a negociat cu 90 de lei, cand Baciu si-a negociat pana in Mihai-Viteazu cu 84 de lei.
Io am incercat sa-i explic lui nenea ala de la CTP sa va duca pana undeva in centru si sa nu mai incarce linile de cartier care oricum sunt incarcate, iar un prim raspuns a fost pe langa subiect. Am revenit cu problema spunand de supra-aglomerare, iar raspunsul a fost ca se circula des din manastur deci sunt autobuze.
Asta ii director de muuulti ani, dar a facut mai nimic. Daca era la o companie de transport a unui oras mai sarac o baga deja in faliment mai mult ca sigur. Omul asta nu are logica elementara, nu are viziune.
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca - Pagina 2 Empty Re: Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca

Mesaj  pitulicea Sam 1 Feb - 11:04

Nici nu stii cat ma enervez cand trec pe la subiectul asta  Laughing Laughing Laughing 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca - Pagina 2 Empty Re: Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca

Mesaj  seaman65 Lun 3 Feb - 16:37

Totul are o logica: un comision ceva? In buzunarul unuia sau altuia...  Very Happy 
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca - Pagina 2 Empty Re: Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca

Mesaj  pitulicea Lun 3 Feb - 17:09

Normal ca asta e logica... in Romania Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca - Pagina 2 Empty Re: Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca

Mesaj  Pingu Vin 14 Feb - 14:31

De la 1 martie intra CTP si pe Floresti, iar elevii vor avea gratuit Floresti - Cluj + 2 linii in oras. Linia de Floresti va fi decontata de primaria Floresti, celelalte 2 de primaria Cluj-Napoca.
De asemenea, împreună cu directorul CTPCN, primăria Florești a hotărât acordarea de abonamente cu titlu gratuit pentru veteranii de război, văduvele de război, deținuții politici, refugiații și pentru 250 de persoane cu statut de deportați, la care se adaugă și o linie gratuită în Cluj-Napoca.
Pensionarii au 5 bilete dus-intors gratuite pe luna.

Am uitat. Very Happy
Pretul abonamentului este de 90 de lei + o linie in oras, iar pretul unui bilet este de 3 lei.
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca - Pagina 2 Empty Re: Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca

Mesaj  pitulicea Vin 14 Feb - 15:10

Asa...si eu (plus altii ca mine), platim dublu pe o distanta asa scurta, ca sa acoperim costurile celor care au gratuitati Very Happy

90 de lei pentru 10 km... mi se pare foarte mult.  
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca - Pagina 2 Empty Re: Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca

Mesaj  Pingu Vin 14 Feb - 15:38

Ii 90 de lei pentru 2 linii, asa a fost negociat pachetul sa fie foarte apropiat de de pretul din oras. In oras pretul unui abonament pe 2 linii ii 84 de lei.
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca - Pagina 2 Empty Re: Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca

Mesaj  pitulicea Vin 14 Feb - 17:50

Eu nu inteleg de ce au impartit o linie in doua....doar ca sa avem abonament pe doua linii Very Happy De ce n-au lasat o linie mai lunga, care oricum depasea ca si cost cele doua linii de oras, iar ca distanta nu o depasea?!?  Evil Very Happy 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca - Pagina 2 Empty Re: Zona metropolitana din jurul orasului Cluj-Napoca

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum