GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Despre nesimtire

+11
Micuta Vrajitoare
mielusica
shadow
fotohobby
pitulicea
bursuc
snow
lynn
kitty
Radu
habibi77
15 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Despre nesimtire - Pagina 2 Empty Despre nesimtire

Mesaj  habibi77 Mar 2 Mar - 13:47

Rezumarea primului mesaj :

Eu zilnic intru in contact cu foarte multa lume, oameni normali, cu bun simt, si oameni care n-au auzit de cei 7 ani de acasa. La prima ora a diminetii se gaseste cate unu' sa-ti strice ziua. In microbuz se pot intampla multe. De exemplu: nimeresti langa unu care tot drumul vorbeste la telefon, una care sparge seminte langa tine, una care n-are loc doar pe scaunul ei si te lipeste de geam, unu din spate care te impinge cu genunchii in coaste....si exemple sunt destule.

Intr-o seara in linistea din microbuz se trezeste unu' zicand: " ba, care te-ai descaltat ? ca pute a picioare" Laughing
De atunci, de fiecare data cand soferul nu este in toane bune, il intreb: "imi dai voia sa ma descaltz?" si ii trece supararea instantaneu. Very Happy

Care sunt nemultumirile voastre?
habibi77
habibi77
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos


Despre nesimtire - Pagina 2 Empty Re: Despre nesimtire

Mesaj  fotohobby Mar 19 Oct - 10:32

Imi place sa cred ca nu sunt un nesimtit, si totusi nu am fost batut niciodata, indiferent cat de mica ar fi fost bataita. Am trait insa si traiesc intr-o continua "teroare". Una foarte sanatoasa, as spune.
P.S. Prin teroare nu am vrut sa inteleg nici educarea copiilor cu ghilotina!Razz

fotohobby
5
5


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Despre nesimtire - Pagina 2 Empty Re: Despre nesimtire

Mesaj  bursuc Mar 19 Oct - 23:08

singura teroare sanatoasa wine smile
bursuc
bursuc
1
1


Sus In jos

Despre nesimtire - Pagina 2 Empty Re: Despre nesimtire

Mesaj  shadow Vin 18 Noi - 18:37

''In vino veritas '' au zis latinii si timp de doua milenii tot au cautat adevarul in vin altii si altii ...l-o fi gasit ? scratch
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Despre nesimtire - Pagina 2 Empty Re: Despre nesimtire

Mesaj  mielusica Dum 20 Noi - 0:12

Inca-l mai cauta Very Happy
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Despre nesimtire - Pagina 2 Empty Re: Despre nesimtire

Mesaj  Micuta Vrajitoare Vin 17 Feb - 10:25

Despre nesimtire? Ma enerveaza cei care ma sicaneaza in trafic. Ce parere aveti de acei barbati care sicaneaza soferitele in trafic doar pentru ca sunt femei? Mi se pare nesimtire curata sa fortezi o soferita sa se dea la o parte, doar pentru ca e femeie, pentru a trece domnul.
Micuta Vrajitoare
Micuta Vrajitoare
1
1


Sus In jos

Despre nesimtire - Pagina 2 Empty Re: Despre nesimtire

Mesaj  ionutz72 Vin 17 Feb - 10:59

sicaneaza-l si tu cu semnul curiozitatii lol! ...opreste masina ca si cum s-ar fi stricat ...baga-i si avariile sa vedem ce mai face
ionutz72
ionutz72
4
4


Sus In jos

Despre nesimtire - Pagina 2 Empty Re: Despre nesimtire

Mesaj  Micuta Vrajitoare Vin 17 Feb - 12:18

Daca fac asta sigur am sa intarzii, mai bine nu-i bag in seama desi mi-e foarte greu.
Micuta Vrajitoare
Micuta Vrajitoare
1
1


Sus In jos

Despre nesimtire - Pagina 2 Empty Re: Despre nesimtire

Mesaj  fata_cu_sosete_de_diamant Vin 17 Feb - 19:18

In dictionarul meu prorpriu, -pentru ca nu-i asa, ne traim viata raportandu-ne la suma experientelor avute-nesimtit e cel caruia nu ii pasa de faptul ca fiecare dintre cei din jur are aceleasi drepturi si mai ales aceleasi libertati ca si el. E individul care da muzica la maxim, sau vorbeste tare la telefon in public, care nu se ridica sa ofere locul in mijloacele de transport sau care te loveste pe strada pentru ca s-a grabit.

E cel care poate trece pe langa un om cazut fara sa se aplece si sa vada despre ce e vorba, concluzionand simplu: e beat!"

In momentul in care vom arata ca stim macar un lucru elementar - sa mergem pe strada, vom face un urias pas inainte. Nu mai vorbesc de soferit, campat undeva sau shopping.

Nesimtirea? Uneori e sininima cu nepasarea. Alteori cu ignoranta. Insa e o plaga. Cum o eradicam, ehei...asta e treaba grea...

fata_cu_sosete_de_diamant
2
2


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Despre nesimtire - Pagina 2 Empty Re: Despre nesimtire

Mesaj  habibi77 Sam 18 Feb - 15:23

La ce proportii are fenomenul cred ca este imposibil de eradicat!
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Despre nesimtire - Pagina 2 Empty Re: Despre nesimtire

Mesaj  ionutz72 Dum 19 Feb - 11:04

eu zic sa ne luam un ac...sa vedem cat de nesimtiti pot fi altii la contactul cu ...realitatea Very Happy
ionutz72
ionutz72
4
4


Sus In jos

Despre nesimtire - Pagina 2 Empty Re: Despre nesimtire

Mesaj  seaman65 Lun 16 Apr - 17:27

Eu spun ca exista doua fete ale monedei. Unele femei uita ca nu sunt singure pe sosea si merg incet pe banda a doua, sau merg pe doua benzi deodata, parcheaza pe doua locuri deodata. Conform legii, banda a doua este pentru vehicule care se deplaseaza cu viteza mai mare decet cele de pe banda I. Atata timp cat cineva ignora legea cu buna stiinta si nu da doi bani pe cei din jur, eu de ce-as face-o. De ce sa-mi pese mie de nesimtitul care ocupa doua locuri de parcare, de cel care vrea sa faca la dreapta de pe banda a doua sau la stabga direct de pe banda I? Nu mi se pare ca timpul meu este mai putin pretios ca al altora si daca altii vor sa fie respectati, trebuie ei intai sa invete sa respecte regulile, in primul rand pentru a-i respecta pe altii si in al doilea rand pentru a se respecta pe ei insisi. In felul asta si altii-i vor respecta pe ei.
Ma indoiesc ca cineva sta sa-si piarda timpul sa sicaneze o soferita in trafic pentru ca-i femeie. Cred ca mai degraba o sicaneaza pentru ca la randul ei incurca circulatia si pentru mine cea mai frumoasa "injuratura" in cazul asta este "La cratita!".

Mergeam odata cu un prieten, eu la volan si in fata noastra o incurca-lume. Am ajuns impreuna la semafor, noi in stanga, colegul a coborat fereastra si a rugat-o sa coboare si ea geamul si i-a spus calm, fara urma de zambet, suparare sau altceva: "esti o catastrofa".  Laughing
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Despre nesimtire - Pagina 2 Empty Re: Despre nesimtire

Mesaj  AlexIulia Mier 27 Mar - 12:45

Il contrazic pe Seaman.In urma cu trei saptamani am avut un incident straniu.Veneam de la Sibiu si la intrarea in Bucuresti am incetinit, imediat ce s-a terminat autostrada. Pana atunci am mers cu viteza destul de mare. Cum am incetinit, o masina din spate mi-a semnalizat de doua ori din faruri. Am trecut pe prima banda dar se pare ca nu atat de repede pe cat si-ar fi dorit baietzii din spatele meu. La toate semafoarele unde am prins rosu au scuipat pe masina mea, au incercat sa deschida usa, m-au injurat. In mers au incercat sa ma impinga in bordura, ce sa va spun! M-am speriat. Ce-i mai ciudat, desi mai erau cateva masini la ora aia tarzie, nimeni nu mi-a sarit in ajutor. Aveau numere de Bulgaria. l-am sunat pe tata. Tata a sunat un prieten care sta in zona. Din fericire, aproape de Cotroceni m-au lasat in pace. A venit prietenul tatalui meu la cateva minute dupa ce am scapat de ei, a venit si tata. M-a certat, desigur. Cica trebuia sa sun la 112.

AlexIulia
2
2


Sus In jos

Despre nesimtire - Pagina 2 Empty Re: Despre nesimtire

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum