GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

MUZICA SI TIMPUL

5 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

MUZICA SI TIMPUL - Pagina 2 Empty MUZICA SI TIMPUL

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Dum 5 Aug - 21:40

Rezumarea primului mesaj :

Ma gandeam sa fac un topic, un gen de my music, dar ar fi insemnat sa postez doar eu si nu ar fi avut farmec. Ar fi aceeasi muzica ce s-a postat peste tot prin muzica.
Asa ca m-am gandit sa fie liber la discutii pentru toata lumea, sa va aduceti aminte, cand si in ce conditii ati auzit prima data, o melodie, un interpret, ce amintiri va leaga de o melodie.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos


MUZICA SI TIMPUL - Pagina 2 Empty Re: MUZICA SI TIMPUL

Mesaj  pitulicea Mier 29 Ian - 8:39

ok  Am citit amintirea ta, pe fundalul melodiei... Nostalgie, tristete, zambete si lacrimi. Frumoasa si trista ca majoritatea povestilor de iubire. Cele mai multe se termina inainte de a-ti fi dorit sa se intample asta.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

MUZICA SI TIMPUL - Pagina 2 Empty Re: MUZICA SI TIMPUL

Mesaj  myrk Mier 29 Ian - 15:23

Da, dar te desteapta si te face desteapta!  Smile 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

MUZICA SI TIMPUL - Pagina 2 Empty Re: MUZICA SI TIMPUL

Mesaj  pitulicea Mier 29 Ian - 15:34

Pe mine nu  Laughing 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

MUZICA SI TIMPUL - Pagina 2 Empty Re: MUZICA SI TIMPUL

Mesaj  myrk Mier 29 Ian - 15:39

Iaca asta n-o cred!  Smile Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

MUZICA SI TIMPUL - Pagina 2 Empty Re: MUZICA SI TIMPUL

Mesaj  pitulicea Mier 29 Ian - 15:42

Eu nu ma prea invat minte.  confused 
Trebuie sa-mi adun amintirile, sa-mi fac ordine in ganduri si sa mai scriu cate ceva la topicul asta Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

MUZICA SI TIMPUL - Pagina 2 Empty Re: MUZICA SI TIMPUL

Mesaj  atat de simplu Sam 1 Feb - 23:21



Piesa asta imi trezeste niste amintiri pe care le credeam ( sau le voiam) uitate.Eram prin anul 5, faceam un chef si m-am adus in camera mea de camin sa aduc Doors (casete...pe vremea aia).Si nu m-am dus singura, ci cu cel cu care aveam sa petrec cei mai frumosi 7 ani din viata mea.Dar au trecut de mult.Nu pot povesti mai multe.  Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

MUZICA SI TIMPUL - Pagina 2 Empty Re: MUZICA SI TIMPUL

Mesaj  atat de simplu Vin 2 Mar - 11:45

Acum va pun o piesa care mi-a placut si-mi place. Prin anul 5 am fost la un chef. La cheful asta era si o colega diagnosticata cu schizofrenie, fata de treaba, dar destul de nebuna... la propriu si la figurat. Laughing Laughing Ori fata ma stia cuminte, nu stiu de unde si pana unde. Very Happy S-a pus piesa asta la chef, oamenii dansau cate doi, eu nu: cum sa dansez piesa asta in doi? Laughing Aida (ca asa o chema pe fata), a venit dupa dans la mine si mi-a spus: " nu te credeam asa nebuna!" Asta m-a uns pe suflet. Laughing In sensul ca eram buna prietena si n-o puteam lasa singura in calea bolii. Cool


Deci, Zombie sa fie! Aplauze banana crazy
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

MUZICA SI TIMPUL - Pagina 2 Empty Re: MUZICA SI TIMPUL

Mesaj  atat de simplu Vin 2 Mar - 11:51

Vad ca toate amintirile mele pretioase sunt legate de anul 5. Laughing Stiu si de ce. Very Happy
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

MUZICA SI TIMPUL - Pagina 2 Empty Re: MUZICA SI TIMPUL

Mesaj  pitulicea Vin 2 Mar - 11:59

Laughing Laughing  Foarte bine m-am distrat de ultima ta amintire. Esti o nebuna figura si sanatoasa Laughing
De penultima amintire nu m-am distrat Rolling Eyes Din contra... m-a rascolit oarecum dureros.
Si eu banuiesc de ce sunt legate amintirile pretioase de anul 5 Razz Dragostea face minuni. Laughing

Am ascultat toate melodiile si am recitit toate postarile de la inceputul topicului pana azi. Frumos topic... Mi-am amintit astfel si de Obi, recitind crampeie din viata lui Sad  
Acum ca am redeschis topicul, sper sa curga melodiile si povestile legate de ele Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

MUZICA SI TIMPUL - Pagina 2 Empty Re: MUZICA SI TIMPUL

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum