GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

REGULAMENT

+89
Annmarie
Cristian N
Rigor Mortis
steffyanka
dall
VictorMilitaru
mastermind
ThugLife
myrk
Matrix
cris_is
Nicolescu gheorghe
florin2901
cerasela70
sharp00714
Virginia Popa
ely1
doorina
nandy007
daniela-elena
eledas
2na1961
carmendana
mercur
sckorpion111
Marius Apostol
adya
Nellika
GESF
Nigma
simy
vivi
Pingu
puricelu
Violoncella
criss
Blossom777
YoungEeIlJiMae
Krissunu
RALUCA
Lorenne
cartagina
imunteanu88
vuitivicem
anit05
elis27
Amrita
preotul1
ghost_ss
3u93n
veronica_franco
rareavis
TISENIE
mariland40
abica25
teorista
Margera
Casyano
Lolita
seaman65
Adriatica
Florin70
Domnica
GANDACEL
habibi77
Vespasyan
wind30s
tegeusa
ghost
daffy_
mrs nobody
Melodia
soryn
eu
shadow
teardrop
atat de simplu
Queensland
dragos
oli
Mandarax
mielusica
JeSsYkA
nycknic
parwous
Radu
Obi-Wan Kenobi
Nana_Duval
pitulicea
93 participanți

Pagina 15 din 21 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21  Urmatorul

In jos

REGULAMENT - Pagina 15 Empty REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Vin 25 Noi - 22:32

Rezumarea primului mesaj :

1. Toti cei care doresc  sa participe la discutiile de pe forum, trebuie sa stie sa scrie corect. Micile greseli  facute din graba, pot fi editate (corectate) in decurs de 1 minut de la postare.

2. Cei care isi deschid un cont pe acest forum, trebuie sa cunoasca  si sa patrunda intelesul cuvantului  FORUM si sa nu-l confunde cu un site de matrimoniale.

3. Membrii care doresc sa ia parte la discutii, inainte de a posta alte comentarii, sa treaca pe la topicul „Hai sa ne cunoastem” (in CU NOI LA TAIFAS) pentru o scurta prezentare, pentru a-si face intrarea pe forum intr-o formula cat mai politicoasa.

4. Membrii sunt rugati sa citeasca topicele de pe forum, (cel putin cele care ii intereseaza si in care doresc sa posteze) pentru a evita deschiderea de topice deja existente, sau postarea de mesaje „duplicat”.  

5. Nu se accepta copy/paste-uri de pe net mai mari de cateva randuri (maxim 5-6). Sintetizati textele pe care doriti sa le aduceti in discutie, nu le copiati doar de pe net. Nimeni nu are rabdare sa citeasca pagini intregi de articole, pe un forum.

6. Nu se permit obraznicii, injurii, jigniri, limbaj licentios.

7. Nu se admit pareri jignitoare despre membrii  forumului. Neintelegerile dintre membri, daca acestea exista, sa se rezolve in mesaje private.

8. Cei care doresc sa participe la discutii, trebuie sa stie sa accepte parerile celor din jur, fara a le considera un afront personal, in cazul in care acestea difera.

9. Nu se permite off-topicul excesiv.

10. Nu folositi citatele in mod excesiv. Nu se citeaza o postare daca se raspunde imediat dupa acea postare.  Citati doar postari mai vechi, pe care le readuceti in discutie.

11. Nu se permite postarea manelelor pe forum.  

12. E interzisa postarea la profil de linkuri spre alte forumuri sau bloguri. Pentru acest lucru profilul respectiv va primi ban definitiv si pe nick si pe ip.


13.  NU se accepta mesaje/postari care contin DOAR informatii copiate de pe net - inclusiv poze si videoclipuri, care nu includ si o parere proprie a celui care le-a postat.

Cei care nu vor respecta acest Regulament, vor fi exclusi pentru una sau mai multe zile, in functie de gravitatea faptelor savarsite. Very Happy  Evil

Regulamentul mai poate fi modificat si imbunatatit pe parcurs.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Sam 7 Ian - 15:38, editata de 6 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Ghelan Anca apreciază acest mesaj

Sus In jos


REGULAMENT - Pagina 15 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  Pingu Lun 2 Iul - 19:05

inca nu am citit regulamentul, deci nu pot emite o parere Very Happy
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 15 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Lun 2 Iul - 19:08

Fa-o! Sunt convinsa ca esti printre cei care inteleg regulile si necesitatea lor Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 15 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  Pingu Lun 2 Iul - 19:12

Cred ca m-am familiarizat cu ele fara sa le citesc. Wink

Hai ca am citit si am cateva lucruri de spus. Very Happy

1. Consider ca ar fi mult mai ok sa fie 5 minute pentru editare, ar fi mai rezonabil pentru cei care se misca mai greu sau observa putin mai tarziu.
2. Bann-ul pe IP este nul in ziua de azi mai ales pentru cei care au net de la RCS&RDS si au IP dinamic. Adica se schimba la fiecare logare sau daca ai router pe RDS il scoti din priza si cand il bagi inapoi ai deja alt IP. Razz
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 15 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Lun 2 Iul - 19:26

De-asta nu-mi pierd timpul cu BAN pe IP Very Happy Mai bine pe nick. Daca omul are chef sa-si faca 100 de nick-uri, sa le faca. Pe mine nu ma incurca cu nimic Very Happy

5 minute e cam mult pentru editare. In 5 minute o postare poate primi 5 raspunsuri....si in cele 5 minute cel care a scris-o poate s-o stearga la editare. Vor ramane 5 raspunsuri fara nici o noima Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 15 Empty aha ..nici o miscare fara ..sefu!

Mesaj  vivi Sam 21 Iul - 11:27

pitulicea a scris:Rog toti membrii sa spuna daca sunt de acord cu acest regulament sau nu.
Cei care nu sunt de acord, pot sa-si spuna parerea.

Pe cei care NU VOR SA ACCEPTE un regulament, nu vreau sa-i accept Smile

aha ..nici o miscare fara ..sefu!

vivi


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 15 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Sam 21 Iul - 11:29

Aparent, asa e Very Happy
Cand postezi, ai un Titlu al mesajului, unde nu e nevoie sa scrii ceva si un "corp" al mesajului. Acolo scrii mesajul tau, nu in titlu Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 15 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  simy Sam 21 Iul - 12:55

sunt de acord Wink ..regulamentul mi se pare f corect
simy
simy
2
2


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 15 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Sam 21 Iul - 14:08

Multumesc, simy si bun venit printre noi Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 15 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  simy Sam 21 Iul - 16:13

Multumesc si eu pt ca sunt printre voi
simy
simy
2
2


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 15 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  Nigma Sam 28 Iul - 16:04

Interesant regulamentul, in principiu sunt de acord dar...se mai poate lucra un pic la regulament la anumite puncte. Din punctul meu de vedere critica este mama progresului sau dusmanul fascismului si al comunismului..
Care puncte mi se par ciudate :
- punctul 6 : definitia limbajului licentios in viziunea administratorului acestu forum. Sunt tare curios ce inseamna limbaj licentios pt admin.
-punctul 7 : " Nu se admit pareri jignitoare despre membrii forumului." Mi se pare un pic puerila chestia asta. Ar trebuii reformulat punctul 7 fiindca a nu admite o parere jignitoare a cuiva despre altcineva deja suna a fascism.Ca sa explic : oricine are dreptul pe planeta pamant sa isi formeze orice parere despre oricine ca e interzisa expunerea prin cuvinte jignitoare este o chestie, dar sa nu accepti pareri jignitoare suna efectiv ca si cum eu emit o parerea ca esti "grasa" si tu care esti cat o cisterna clar ca ti se va parea o parere jignitoare pe cand din punctul meu de vedere este doar o realitate. Sa nu dam in paradoxuri americane ca nu poti spune unui negru ca e negru ca poate fi considerat un act de rasism pentru ca mi se pare o tampenie.

-Punctul 8 care consider eu ca e cam anulat de punctul 7...

In principiu regulamentul e ok.
Nigma
Nigma
1
1


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 15 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Sam 28 Iul - 16:42

Nu cred ca aici, pe forum, e nevoie sa-i spui unei femei grase: "Graso!" Nu cred ca e important cate kg are.
Spune-i simplu: "pitulicea", sau "elis27", sau "Queensland". Nu vad rostul jignirilor, deci regulile raman asa cum au fost scrise si gandite.
Cine vrea sa jigneasca, pentru ca considera asta un drept, s-o faca in alta parte Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 15 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  Nigma Sam 28 Iul - 16:48

Nu ma refeream la o formula de adresare stii bine, alta era ideea dar o lasam moarta ca e mai bine asa.
Nigma
Nigma
1
1


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 15 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  GESF Joi 2 Aug - 13:08

Durex! Very Happy
... Aaaa... Adica Dura Lex! gun
GESF
GESF
2
2


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 15 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  atat de simplu Dum 5 Aug - 22:13

Referitor la punctul 1, se pune si virgula? : Laughing De la un moderator as astepta si altceva( in afara faptului ca nu ar sti sa scrie corect pe un forum care asta cere).Si atunci ar urma intrebarea logica:pentru cine sunt regulile?Pentru cei care nu stiu sa le deosebeasca de incalcari? Wink
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 15 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Dum 5 Aug - 22:20

Da, buna intrebare.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 15 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 21 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum