GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Testul sexual-afectiv al culorilor

+24
DAMON01
RALUCA
danct36
mielusica
mastermind
aristeu
myrk
pauletz
Pingu
Violoncella
atat de simplu
manole
Obi-Wan Kenobi
ovidiu zangar
ionutz72
GESF
everest_ms
Nana_Duval
oli
Mandarax
tegeusa
Melodia
parwous
pitulicea
28 participanți

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

In jos

Testul sexual-afectiv al culorilor - Pagina 6 Empty Testul sexual-afectiv al culorilor

Mesaj  pitulicea Lun 11 Iul - 14:57

Rezumarea primului mesaj :

Culoarea preferata a unui barbat poate dezvalui anumite lucruri despre sexualitatea acestuia si ne poate ajuta in trasarea unui profil erotico-afectiv individual.


Barbatul Galben (Barbatul care prefera culoarea galben)

Barbatul Galben este barbatul care doreste ca partenera sa fie cea cu initiativa in dormitor. Are adeseori o atitudine pasiva in dormitor, lasandu-si partenera sa domine. Chiar daca gusta actul sexual ca atare, uneori demonstreaza ca nu stie sa se bucure la maxim de placerile si bucuriile pe care le pot aduce intimitatea sexuala alaturi de o persoana pe care o iubeste. Barbatul Galben are totodata tendinta de a-si tine in frau instinctele si dorintele sexuale.

Barbatul Maro – (Barbatul care prefera culoarea maro)

Barbatul Maro are o personalitate placuta si o naturalete a felului de a fi si de a se purta care il recomanda drept unul dintre partenerii de viata ideali. Pe plan sexual, este spontan si temperamental, imbinand latura fizica cu cea afectiva. Stie sa dea culoare actului sexual si este tipul de barbat alaturi de care nu vei cunoaste monotonia si plictisul sexual. Totodata, iti va demonstra afectiunea prin cine romantice, bai inspumate, gesturi, atingeri si imbratisari pasionale, care se prelungesc uneori pana dimineata…

Barbatul Verde – (Barbatul care prefera culoarea verde)

Poate ca barbatul Verde nu dispune de pasiunea clocotitoare a barbatului Rosu, insa este tipul iubitului copilaros, afectuos, sensibil, plin de cuvinte si vorbe frumoase, preocupat realmente de implinirea erotica si afectiva a partenerei. Dispune de o oarecare inocenta sexuala, fiind un barbat romantic si fidel. Este convins ca iubirea nu se poate naste din aventuri sexuale pasagere.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Lun 9 Ian - 15:12, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Testul sexual-afectiv al culorilor - Pagina 6 Empty Re: Testul sexual-afectiv al culorilor

Mesaj  pitulicea Vin 24 Iul - 13:05

Nu EU am dreptate, ca doar nu eu am realizat testul asta Laughing
Aoleo... nu mi-as dori un barbat mov/violet Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Testul sexual-afectiv al culorilor - Pagina 6 Empty Re: Testul sexual-afectiv al culorilor

Mesaj  mario368 Vin 24 Iul - 13:17

Eu am 3 culori preferate si aleg cu greu intre ele: verde , rosu ; albastru ....totusi daca as face o alegere cred ca verdele e prima .
mario368
mario368
4
4


Sus In jos

Testul sexual-afectiv al culorilor - Pagina 6 Empty Re: Testul sexual-afectiv al culorilor

Mesaj  pitulicea Vin 24 Iul - 13:27

Hai ca esti barbat de treaba, in cazul asta Razz E de bine ce scrie despre tine, dar sa ne spui tu daca ti se potriveste sau ba Very Happy

Al meu iubit prefera albastrul Very Happy I se potriveste perfect ce scrie acolo Laughing D'aia-s asa topita dupa el Embarassed
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Testul sexual-afectiv al culorilor - Pagina 6 Empty Re: Testul sexual-afectiv al culorilor

Mesaj  mario368 Vin 24 Iul - 13:34

Si daca imi placeau alte culori nu eram de treaba ???? Laughing

Am citit si cred ca mi se potriveste ce scrie la verde si albastru....rosu mai putin..... Laughing
mario368
mario368
4
4


Sus In jos

Testul sexual-afectiv al culorilor - Pagina 6 Empty Re: Testul sexual-afectiv al culorilor

Mesaj  pitulicea Vin 24 Iul - 13:54

Pai, sa nu-ti mai placa rosul de-acum Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Testul sexual-afectiv al culorilor - Pagina 6 Empty Re: Testul sexual-afectiv al culorilor

Mesaj  mario368 Vin 24 Iul - 14:28

Ba o sa-mi placa...e bun pentru deochi..... Laughing Laughing Laughing Laughing
mario368
mario368
4
4


Sus In jos

Testul sexual-afectiv al culorilor - Pagina 6 Empty Re: Testul sexual-afectiv al culorilor

Mesaj  sorin_gabriel Vin 24 Iul - 17:57

Pitu, multumesc de mail cu testul Sex culorilor Smile . Nu stiu ce fete de aici ar fi interesate de raspunsul meu, dar pentru mine aleg MARO Smile. hug
sorin_gabriel
sorin_gabriel
2
2


Sus In jos

Testul sexual-afectiv al culorilor - Pagina 6 Empty Re: Testul sexual-afectiv al culorilor

Mesaj  pitulicea Vin 24 Iul - 19:17

Laughing Laughing De unde alegi maroul? Dintre interpretarile testului, sa chiar e culoarea ta preferata?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Testul sexual-afectiv al culorilor - Pagina 6 Empty Re: Testul sexual-afectiv al culorilor

Mesaj  sorin_gabriel Vin 24 Iul - 20:51

Pitu, nu spun nimic, te las sa ghicesti Laughing
sorin_gabriel
sorin_gabriel
2
2


Sus In jos

Testul sexual-afectiv al culorilor - Pagina 6 Empty Re: Testul sexual-afectiv al culorilor

Mesaj  Wolff Joi 24 Sept - 20:47

Ador diversele nuante de albastru. Neutral
Wolff
Wolff
4
4


Sus In jos

Testul sexual-afectiv al culorilor - Pagina 6 Empty Re: Testul sexual-afectiv al culorilor

Mesaj  pitulicea Joi 24 Sept - 21:14

Si? Ti se potriveste descrierea? Very Happy (prima pagina a doua postare)
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Testul sexual-afectiv al culorilor - Pagina 6 Empty Re: Testul sexual-afectiv al culorilor

Mesaj  Andrei Bogdan Dum 3 Dec - 9:12

Prefer turcoaz de cand ma stiu Very Happy . Nu intamplator, la 3 ani m-am scaldat in lacul Ochiul Beiului, un lac sub forma de ochi, cu apa turcoaz si care nu ingheata niciodata
Andrei Bogdan
Andrei Bogdan
2
2


Sus In jos

Testul sexual-afectiv al culorilor - Pagina 6 Empty Re: Testul sexual-afectiv al culorilor

Mesaj  pitulicea Dum 3 Dec - 9:30

In cazul asta n-o sa aflam prea multe despre tine Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Testul sexual-afectiv al culorilor - Pagina 6 Empty Re: Testul sexual-afectiv al culorilor

Mesaj  Andrei Bogdan Dum 3 Dec - 9:44

Sunt o carte deschisa pentru toata lumea Smile
Andrei Bogdan
Andrei Bogdan
2
2


Sus In jos

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum