GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Esti o "nevasta disperata"?

+7
elis27
Miryam
tegeusa
Tizona
Nana_Duval
oli
pitulicea
11 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Esti o "nevasta disperata"? - Pagina 3 Empty Esti o "nevasta disperata"?

Mesaj  pitulicea Lun 16 Mai - 10:16

Rezumarea primului mesaj :

Te inseala. Ce faci?

a) Ii fac o scena de zile mari: plang cu lacrimi de crocodil, ma prefac ca vreau sa-mi iau bagajele si sa plec si astept sa cada in genunchi si sa-mi ceara iertare
b) Ii platesc cu aceeasi moneda
c) Ii atrag atentia ca la a doua abatere risca sa ma piarda definitiv

Vecina de vis-à-vis ii face ochi dulci. Cum reactionezi?

a) Ii bat frumusel la usa si ii pun in vedere faptul ca, daca mai continua asa, o sa-mi fac peruca din parul ei
b) Ii strecor o scrisoare pe sub usa, scrisa de "un binevoitor" in care ii explic ca barbatul pe care a pus ochii este casatorit si ca, oricum, nu merita efortul
c) O invit la o cafea si ii explic cu calm ca nu are nicio sansa in fata mea

Care crezi ca este cel mai mare defect al tau in relatia pe care o ai cu el?

a) sunt geloasa
b) sunt posesiva
c) imi pierd repede calmul atunci cand discutam in contradictoriu

Ai fi in stare sa-i faci un copil doar pentru a-l pastra langa tine?

a) Cu certitudine, nu! De ce sa risc?
b) Probabil ca da. Oricum, m-ar tenta ideea de a avea un copil de la barbatul pe care il iubesc
c) Depinde. Daca as avea o certitudine cat de mica in ceea ce priveste viitorul nostru impreuna, cred ca mi-as asuma riscul

Daca el ti-ar cere sa-ti schimbi jobul doar pentru ca nu-i place de noul tau coleg, ai accepta?

a) In nicun caz! Nu vreau sa depind de el financiar si cu atat mai putin nu vreau sa decida el in locul meu!
b) Daca mi-ar garanta ca ma ajuta sa-mi gasesc alt job mai bun, de ce nu?
c) Daca afirmatia lui este intemeiata si acel coleg devine agasant prin insistentele lui, probabil ca as face-o

Mama lui il suna in fiecare zi. Ce parere ai?

a) am banuit eu ca are ceva impotriva mea si acum am confirmarea: il suna doar ca sa ma vorbeasca de rau!
b) ma deranjeaza putin acesta intimitate exagerata dintre ei doi dar in fond e mama lui
c) si asa o vede destul de rar, macar la telefon sa discute cu ea

O prietena buna vrea sa divorteze de sotul ei. Ce o sfatuiesti?

a) foarte bine! Sa-i de o lectie nenorocitului! In tot acest timp n-a invatat sa o respecte si sa o pretuiasca asa cum trebuie?!
b) sa se gandeasca de doua ori inainte sa actioneze. O astfel de hotarare nu trebuie luata brusc sau la suparare
c) Evit sa comentez. In fond este decizia ei!

Afli ca nu se abtine sa le impartaseasca si pritenilor mare parte din aventurile voastre in pat. Cum reactionezi?

a) fac o criza de nervi, desigur! Nu vreau ca prietenii lui sa creada ca sunt cine stie ce prostituata!
b) Il amenint ca, la randul meu, o sa le povestesc prietenelor mele despre performantele lui slabe in pat
c) Ii explic cu calm ca asa ceva nu se face nici macar la betie. Mizez pe faptul ca va intelege


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Lun 9 Ian - 11:50, editata de 3 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Esti o "nevasta disperata"? - Pagina 3 Empty Re: Esti o "nevasta disperata"?

Mesaj  abica25 Sam 15 Sept - 16:10

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].....raspunsul lui Pingu de nota 10!
abica25
abica25
2
2


Sus In jos

Esti o "nevasta disperata"? - Pagina 3 Empty Re: Esti o "nevasta disperata"?

Mesaj  pitulicea Sam 15 Sept - 16:11

Si mie mi-a placut. A fost tare "simpatica" Very Happy D'aia i-am si dat un verde Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Esti o "nevasta disperata"? - Pagina 3 Empty Re: Esti o "nevasta disperata"?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum