GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Body-paintingul, arta picturii pe corp

+14
myrk
itina
Queensland
Violoncella
Obi-Wan Kenobi
seaman65
RALUCA
oli
mrs nobody
harakiri
iubaretu
aspidistra76
cara.mia26
pitulicea
18 participanți

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Empty Body-paintingul, arta picturii pe corp

Mesaj  pitulicea Lun 30 Aug - 12:27

Rezumarea primului mesaj :

"Body paintingul este o forma de arta aparuta cu mii de ani in urma. Decorarea corpului datează inca din antichitate.
Practica originală a picturii corporale avea, printre motivele esenţiale, exprimarea identităţii triburilor. În aceleaşi vremuri, pictarea corpului, mai ales a feţei, a avut rol şi în lupte, chipurile fiind vopsite cât mai urât pentru a-i intimida pe adversari. Nu în ultimul rând, body-paintingul a avut un rol erotic, fiind utilizat, la anumite civilizaţii antice, ca o metodă de atragere a partenerului.

Body-paintingul a devenit extrem de cautat in ultima vreme fiind catalogat drept o arta moderna, devenind chiar un trend, iar in urma cu numai vreo cinci ani era vazut drept o extravaganta. Pictura pe corp se realizeaza cu vopseluri care tin pana la primul dus, iar in mod extrem, de la cateva zile, pana la cateva luni si poate lua ca timp de creatie de la cateva minute pana la cateva ore. Exista stiluri si teme diferite, de la modele tribale, la flori, zodii, animale, ori pur si simplu propriile creatii."


Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Bodypa10


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Joi 10 Noi - 18:26, editata de 4 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Empty Re: Body-paintingul, arta picturii pe corp

Mesaj  pitulicea Lun 21 Oct - 18:00

Cum vi se pare? Very Happy Mie putin sinistra Smile

Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Liz_bl10
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Empty Re: Body-paintingul, arta picturii pe corp

Mesaj  Queensland Lun 21 Oct - 19:22

Modeala e mai sinistra ca pictura Very Happy affraid 
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Empty Re: Body-paintingul, arta picturii pe corp

Mesaj  pitulicea Lun 21 Oct - 19:36

Laughing Laughing Eu nu-s convinsa ca-i femeie. Nici daca se intoarce cu fata n-o cred Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Empty Re: Body-paintingul, arta picturii pe corp

Mesaj  Queensland Lun 21 Oct - 19:45

In precedenta e cu fata si e la fel de nasoala Laughing cu toata echiparea feminina...
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Empty Re: Body-paintingul, arta picturii pe corp

Mesaj  pitulicea Lun 21 Oct - 19:51

Aaaaa... e aceeasi? Laughing Laughing  Nici n-am bagat de seama.
No bine, modelul e urat, dar e ornamentat frumos Wink Mie imi plac ambele picturi.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Empty Re: Body-paintingul, arta picturii pe corp

Mesaj  pitulicea Sam 9 Noi - 22:44

Aceeasi modeala ...cu un alt model. Cu maruntaiele la vedere Laughing 

Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Doll110
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Empty Re: Body-paintingul, arta picturii pe corp

Mesaj  itina Dum 10 Noi - 9:57

Rolling Eyes pale 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Empty Re: Body-paintingul, arta picturii pe corp

Mesaj  pitulicea Dum 10 Noi - 10:01

Mie-mi place cum se descoase pe alocuri Laughing Laughing Ii fuge firul, ca la ciorap. Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Empty Re: Body-paintingul, arta picturii pe corp

Mesaj  itina Dum 10 Noi - 10:03

Imaginatie, de! Very Happy 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Empty Re: Body-paintingul, arta picturii pe corp

Mesaj  myrk Dum 10 Noi - 14:08

Eu ma gandeam ca am mai evoluat din antichitate... sau de la mentalul tribal! Laughing Pur si simplu (mai ales pur Laughing ) astia n-au ce face si pierd timpul! Very Happy Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Empty Re: Body-paintingul, arta picturii pe corp

Mesaj  pitulicea Dum 10 Noi - 14:20

La cine te referi? Rolling Eyes  La cei care picteaza pe trupuri?
E o modalitate de exprimare...artistica... la fel ca multe altele. Mie imi place confused 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Empty Re: Body-paintingul, arta picturii pe corp

Mesaj  myrk Dum 10 Noi - 14:25

Da, Pitu... Si arta asta... uneori imi pare ca unii o iau razna... confused Asta e doar parerea mea... confused Stiu ca sunt extrem de talentati... dar nu-i vad rostul! confused 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Empty Re: Body-paintingul, arta picturii pe corp

Mesaj  pitulicea Dum 10 Noi - 14:54

E multa creativitate pe langa talent. Eu ii vad rostul Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Empty Re: Body-paintingul, arta picturii pe corp

Mesaj  myrk Dum 10 Noi - 14:59

Da? Bine... Smile 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Empty Re: Body-paintingul, arta picturii pe corp

Mesaj  pitulicea Joi 12 Iun - 15:29

M-am tot uitat si m-am tot uitat pana mi-am dat seama in ce pozitie sta omul asta pictat  Laughing 
Nici din pictura nu inteleg prea mult.  Neutral 


Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Museum-anatomy-body-painting-13
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Body-paintingul, arta picturii pe corp - Pagina 5 Empty Re: Body-paintingul, arta picturii pe corp

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum