GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

SERIALE

+33
Pingu
shadow
YepurasAlexandra
Asgard
Mandarax
Adriatica
wind30s
JeSsYkA
habibi77
Obi-Wan Kenobi
Nicole
teardrop
fotohobby
atat de simplu
Nana_Duval
mrs nobody
eugenpopescu88
tegeusa
snow
Monica777
serpico
Demostene
Tizona
seaman65
Violoncella
oli
lynn
pitulicea
moonstone
GESF
Luna
Radu
HAUU_HAUU
37 participanți

Pagina 9 din 14 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Urmatorul

In jos

SERIALE - Pagina 9 Empty SERIALE

Mesaj  HAUU_HAUU Dum 22 Aug - 11:00

Rezumarea primului mesaj :

ce seriale ati vazut/vizionat in prezent , care v-au placut sau care v-au impresionat?
idei , pls Very Happy
HAUU_HAUU
HAUU_HAUU
2
2


Sus In jos


SERIALE - Pagina 9 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Pingu Joi 11 Oct - 22:34

Banuiesc ca banuiesti bine. Laughing
Acuma o sa urmeze Vampire Diaries. La asta am 3 sezoane cu cate 24 de episoade, parca. Razz
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

SERIALE - Pagina 9 Empty Re: SERIALE

Mesaj  seaman65 Vin 12 Oct - 8:01

Cauta si tu ceva mai bun. Laughing
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 9 Empty Re: SERIALE

Mesaj  pitulicea Vin 12 Oct - 9:59

Pingule, ma dezamagesti Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 9 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Tizona Joi 18 Oct - 21:00

Seriale pe care le recomand oamenilor "seriosi" - Breaking Bad, care e cam scurtut, dar e .. interesant - un profesor de liceu afla ca are cancer si intra in panica, se gandeste ca nu are ce sa lase familiei dupa moartea lui si incepe, printr-un concurs de imprejurari, sa produca metamfetamine.
The wire - un megaserial, quasinecunoscut, dar extrem de interesant, despre viata din Baltimore, droguri, politicieni si politisti corupti.. despre viata reala, cu alte cuvinte, nici un efect special si nici un sf. In film joaca oameni obisnuiti din Baltimore dar si actori mai putin cunoscuti, dar exceptionali. Are 4 serii a cate 23 de episoade fiecare, fiecare episod avand o durata de circa o ora. Seriile au legatura intre ele, trebuie urmarit cap-coada, dar merita timpul. E unul din cele mai bune seriale pe care le-am vazut eu.

As mai recomanda si Dexter, al carui fan pe viata sunt.. dar nu toata lumea agreeaza astfel de idee de film. (a inceput seria noua si sufar ca inca nu il pot vedea.. )
Tizona
Tizona
4
4


Sus In jos

SERIALE - Pagina 9 Empty Re: SERIALE

Mesaj  seaman65 Joi 18 Oct - 21:15

Ai incercat pe vplay.ro? Sezonul 7 are deja 3 episoade acolo.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 9 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Tizona Joi 18 Oct - 21:18

Nu am inca net ca la oamenii normali, am doar pe telefon. Nici clipurile pe youtube nu se incarca. Cand o sa am.. recuperez eu.

Si "Suits" e misto. E smart si amuzant. Plus ca are actori frumosi. E la al doilea sezon.
Tizona
Tizona
4
4


Sus In jos

SERIALE - Pagina 9 Empty Re: SERIALE

Mesaj  seaman65 Vin 19 Oct - 8:09

Da' serialele astea unde le vezi?
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 9 Empty Re: SERIALE

Mesaj  oli Mier 21 Noi - 22:44

Cel mai vizionat serial

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
oli
oli
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 9 Empty Re: SERIALE

Mesaj  shadow Vin 30 Noi - 10:03

Ieri am dat din intamplare pe net de cateva comentarii despre serialul turcesc ''Suleyman Magnificul '' , comentarii ce nu laudau filmul ca si realizare artistica cat faceau analogie cu faptele reale din istorie ... nu-mi plac telenovelele dar iubesc istoria si sub acest impuls am dat sa vad primul episod ...doua ore de film care mi-au starnit curiozitatea despre modul de viatza a conducatorilor otomani si a anturajului acestora ... nici n-am stiut cand s-a facut ora 23 Very Happy
Interesanta productie , cum am precizat , din punct de vedere istoric ...abia astept sa mai ''pierd'' alte doua ore - atat are un episod ...pe tv am inteles ca a ajuns deja la episodul nr 25 .
Am retinut si un citat Very Happy ...merg sa-l pun la locul lui Laughing ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 9 Empty Re: SERIALE

Mesaj  pitulicea Vin 30 Noi - 10:11

Serialul asta face furori Very Happy Toate babetele se uita la el si-s incantate Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 9 Empty Re: SERIALE

Mesaj  shadow Vin 30 Noi - 10:24

Soliman a fost unul dintre cei mai eruditi si mai puternici conducatori turci ...Stefan cel Mare a fost nevoit sa i se inchine iar mai tarziu , dupa moartea sa , cand Petru Rares a indraznit sa i se opuna a pustiit Moldova , lund tezaurul acesteia aflat in cetatea Sucevei - atunci a fost luata si sabia lui Stefan , aflata si astazi la Istambul ...
''Babetele'' au motivele lor sa urmareasca serialul , eu pe ale mele Cool .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 9 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Florin2013 Vin 1 Feb - 20:31

-Smash - comedie, drama, musical - Este vorba despre pregatirile unui unui musical cu scene din viata lui Marilyn Monroe. Daca il cautati,
(smash online subtitrat) gasiti unul dintre cele mai bune locuri (dupa mine) in care se pot urmari filme online subtitrate.

-Arrow- (2012) actiune, te face curios.

-2 Broke Girls- comedie .

-Once Upon a Time- aventura, drama, mister povestile altfel cum le stim noi.

-Body Of Proof- crima. Corpul uman dezvaluie dramele unui personaj principal feminin ( draguta si hotarata)

-Gossip Girl- secretele si dramele bogatasilor din Upper East, New York . Ceva in genul Pretty Little Liars

-Haven- crima, drama, fantezie . Un oras locuit de oameni cu puteri ciudate care sunt ajutati de o agenta FBI

-Lost Girl – fantezie, horror, un succubus renegat care duce o lupta pentru a-i ajuta pe cei slabi , totodata care isi cauta originile.

-Revolution- (2012) actiune, fantezie. Pamantul asa cum il stim se transforma o data cu disparitia ciudata a electricitatii. Reactile oamenilor in acest caz si modul in care se lupta pentru supravietuire.
Florin2013
Florin2013
2
2


Sus In jos

SERIALE - Pagina 9 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Violoncella Sam 2 Feb - 8:44

Din toate astea l-as incerca pe 'Haven'.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

SERIALE - Pagina 9 Empty Re: SERIALE

Mesaj  pitulicea Sam 2 Feb - 9:16

Eu pe 2 Broke Girls. Smile La cate-o comedie faina mai rezist sa ma uit, macar cateva episoade (3-4)
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 9 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Demostene Joi 7 Feb - 12:19

Ce mi-a placut pana acum:
House MD
Un medic rebel antisocial care se specializează în medicina de diagnostic face tot ce este nevoie pentru a rezolva cazurile misterioase care vin in drumul său cu ajutorul echipei sale de medici și inteligența lui. 2004- 2012 Nota 8,6/10 din IMDb
Band of Brothers
Povestea companiei Easy a Armatei SUA divizia 101 Aeropurtate, in misiunea lor din al doilea război mondial in Europa la operațiunea Overlord, in Ziua V-J. 2001 Nota 9.6/10 IMDb Excelent. L-am vizionat la recomandarea unui user din acest forum
Alcatraz
În 1963, toți deținuții și gardienii dispar misterios din Alcatraz. În ziua de azi, ei reapar și o agenție secretă are sarcina de a-i recaptura. 2012 Nota 7,1/10 IMDb
Din curiozitate m-am uitat putin la Sulleyman, parerea mea: nu merita sa-ti pierzi timpul decat daca vrei sa-ti speli creierul.
Demostene
Demostene
3
3


Sus In jos

SERIALE - Pagina 9 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 14 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum