GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sa cante muzica!

+9
raichu
ionutz72
Annmarie
dorina_s
myrk
CODRIN
atat de simplu
itina
shadow
13 participanți

Pagina 42 din 44 Înapoi  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44  Urmatorul

In jos

Sa cante muzica! - Pagina 42 Empty Sa cante muzica!

Mesaj  pitulicea Mar 22 Mai - 12:01

Rezumarea primului mesaj :

Let the music play [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu cred ca e cineva caruia sa nu-i placa muzica.
Nu cred ca e cineva care sa nu-si doreasca sa imparta cu altii melodiile pe care le asculta.
Nu cred ca e bine sa lipseasca de pe forum un astfel de topic.
Dar, cred ca trebuie sa avem ceva de spus despre melodiile pe care le postam.
NU POSTATI DOAR MELODII. Cuvintele voastre sunt la fel de importante ca muzica. yes
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Sa cante muzica! - Pagina 42 Empty Re: Sa cante muzica!

Mesaj  myrk Vin 28 Mai - 13:46

Hai sa vin eu cu oleaca de pasiune. Muzica asta noua (de gustibus) pare cam sclifosita. Probabil ca si compozitorii, ca si noi. Noi tineretul. Laughing

Noi astialanti Laughing oleaca mai batrani, sa ascultam muzica oleaca mai veche. Se vede ca Enrique are sange latin. Si noi la fel. Laughing

Superb arata. Si Nadia, si Nicole. Si Enrique, desigur. Ca orice tineri. Wink Si noi- pe-acolo. Laughing

Se pare ca scranteala asta sociala ne face sa uitam ca suntem oameni. Persoane, nu roboti. Wink Si nici vampiri energetici. Laughing

I love you

myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk Vin 28 Mai - 14:27

Imi place fata asta. I love you Intr-adevar, femeile stiu sa iubeasca "altfel". scratch

Cam asa se face muzica acum. Acasa. Laughing

myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Vin 28 Mai - 21:21

Faina muzica ne-ai pus day dreaming Da, Enrique e un frumos. love Si fetele Very Happy
Cum iubesc femeile? Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk Vin 28 Mai - 22:37

Mai usor. Laughing Adica mai simplu, pun mai multa pasiune decat barbatii. Barbatii sunt mai calculati, mai reci, se aprind mai greu. Dar si cand se aprind, nu mai scapi de ei. Laughing

Dar am impresia ca si femeile, si barbatii, se plictisesc la fel de repede. As putea afirma ca femeile mult mai repede. As afirma si n-as infirma. Laughing
myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Sam 29 Mai - 7:51

Asa iubesc femeile...ca in melodia asta "proaspata". O ascult prima data si ma recunosc in ea Very Happy
La fel se intreaba si gandurile mele. Si sunt convinsa ca el nu se gandeste la fel la mine. El e rece, calculat si se aprinde greu ca toti barbatii Very Happy  Laughing

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk Sam 29 Mai - 12:15

Mna. Nu pleaca din gandurile tale ca tot speri. Iar el ar trebui sa se aprinda- pana implineste 80 de ani. Laughing

Ma rog, nu toti suntem ca Ion Dichiseanu (trecut de curand la cele vesnice) care sa se insoare la 54 de ani cu o fetiscana de 19. Si care, apropo, are o fata adorabila, pe Ioana.

Acum, n-am vazut un barbat... un baiat de 19 ani sa se indragosteasca de o... fata de 54 de ani. Vezi, de aia ziceam ca femeile iubesc altfel. Laughing

Ma opresc aici... ca sa n-o luam razna. Complet. scratch Laughing
myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Sam 29 Mai - 13:38

Laughing Laughing Doamne, ce ganduri iti mai trec prin cap.
Mai sunt si baieti tineri care se indragostesc de femei de 54. Nu-ti mai amintesti de mielusica si de povestea ei de dragoste? Baiatul ei nu avea chiar 19 ani, dar era pe-acolo pe undeva Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Lun 31 Mai - 8:58

Prima melodie peste care am dat cand am deschis Youtube-ul, e asta. Nu prea ascult eu muzica frantuzeasca, dar am dat totusi click sa vad, sau mai degraba sa aud, despre ce e vorba Smile Suna oarecum ciudat vocea baiatului astuia. Hai ca merge... e ascultabila, totusi Very Happy Si e un exemplu de cum iubesc barbatii Razz

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Lun 31 Mai - 9:04

Am mai ascultat o melodie de-a baiatului. La a doua parca m-am mai obisnuit cu glasul lui si suna mai normal Laughing E buna putina diversitate Very Happy

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk Lun 31 Mai - 11:17

Acum si tu cu diversitatea. Laughing In muzica comerciala, se exacerbeaza cumva instinctul sexual- si mi-ar placea intr-o melodie sa se mearga nitel mai departe de aceasta tema. Unii reusesc, altii ba- compozitorii. In functie de nivelul atins. In esenta, da, barbatul iubeste sexual, femeia sentimental. In prima faza. Dupa aia... Laughing

Cred ca iubitul Mielusicai era virgin... in prima faza. Laughing
myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk Lun 31 Mai - 11:46

Oameni buni, da, mi se intampla uneori niste chestii incredibile. Pitu ma suspecteaza, dar sunt reale. Laughing

Sambata, in timp ce sortam cartofi pentru o portie de prajiti, doi copii in spatele blocului se jucau cu telefoanele mobile: unul punea muzica pe telefon- negativul, cum ar veni, iar celalalt statea drepti, frumos, in fatza lui si canta in limba engleza niste melodii moderne. Pur si simplu canta dumnezeieste: timbru, amplitudine, claritate, vibrato. Am ramas trasnit- am alergat la geam sa-i vad- erau doi copii, doi baieti ca la 10-12 ani. Pana am alergat eu la baie sa ma spal pe maini de pamant si pana am luat telefonul sa filmez, am prins doar finalul melodiei- vreo 20 de secunde. Copiii discutau- unde ai invatat ma sa canti asa? - Aa, pai eu eu noptile exersez continuu. Laughing Apoi m-au vazut la geam si n-au mai cantat nimic. Laughing

Copiii sunt un miracol! I love you

myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Mar 1 Iun - 10:28

myrk a scris:Cred ca iubitul Mielusicai era virgin... in prima faza. Laughing
Laughing Laughing Foarte tare asta. S-ar putea sa fie asa. Ar fi o buna explicatie Laughing

Da, unii copii au niste voci incredibile. Pe fetita asta pe care ai postat-o acum, nu pot s-o ascult. Am ascultat inceputul dar e un glascior care ma enerveaza. Nu-mi place deloc. Am oprit-o Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Mar 1 Iun - 16:48

Vin cu o melodie pentru noi....pentru copiii din noi  Smile
Frumoasa melodia. Urata umbrela aia Very Happy Am ajuns sa urasc curcubeul Sad

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk Mar 1 Iun - 20:19

Laughing Mna. Curcubeul e simbolul lui Dumnezeu. Ce-a fost si la ce s-a ajuns.

Referitor la clipul meu cu copila, mie imi place melodia. Am cautat o varianta cover cu copii. Mai era o varianta cu un baiat, dar am ales-o pe fetita. Ma rog, daca nu ti-a placut... sa fii sanatoasa! Laughing

Si eu am un timbru enervant. Cred ca m-ai scoate si pe mine din priza in secunda doi. Laughing
myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Mier 2 Iun - 12:25

Laughing  Tot ce se poate. Numai ca-s mici sansele sa te aud cantand.
Pana sa-mi canti tu, ii ascult cantand pe altii. Azi am dat peste piesa asta. O piesa noua. Imi plac versurile, dar si melodia. As vrea sa gandeasca si "iubi" al meu asa despre mine Very Happy  Laughing

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 42 din 44 Înapoi  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum