Sa cante muzica!

Pagina 27 din 29 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Urmatorul

In jos

Sa cante muzica! - Pagina 27 Empty Sa cante muzica!

Mesaj  pitulicea la data de Mar 22 Mai - 12:01

Rezumarea primului mesaj :

Let the music play [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu cred ca e cineva caruia sa nu-i placa muzica.
Nu cred ca e cineva care sa nu-si doreasca sa imparta cu altii melodiile pe care le asculta.
Nu cred ca e bine sa lipseasca de pe forum un astfel de topic.
Dar, cred ca trebuie sa avem ceva de spus despre melodiile pe care le postam.
NU POSTATI DOAR MELODII. Cuvintele voastre sunt la fel de importante ca muzica. yes
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Sa cante muzica! - Pagina 27 Empty Re: Sa cante muzica!

Mesaj  pitulicea la data de Mar 18 Feb - 10:51

Imi plac clipurile astea gen poveste day dreaming Mai mult ma uit la imagine decat ascult muzica. Cred ca nu m-am maturizat. Inca-s fascinata de basme love

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  shadow la data de Mier 19 Feb - 10:08

Acum am reusit sa ascult melodia lui Cohen , cea postata anterior de Pitu  : super versuri , pentru cine apreciaza poezia melancolica si ... trista  Smile

E o discutie cu sinele , despre tineretea trecuta cand nu pretuia viata si pe cei din jur  , desi sufletul ii spunea mereu ca ceva nu este bine ... acum se vede un cersetor , se intreaba daca a trait gresit si il bantuie ganduri sinucigase ... cred , textul e complicat  Rolling Eyes  ...

''...Acum îngerul are o vioară
Diavolul are o harpă
Fiecare suflet este ca un fleac
Fiecare minte este ca un rechin
Am spart fiecare fereastră
Dar casa, casa e întunecată
Îmi pasă, dar foarte puțin
Ce se întâmplă cu sufletul ?...''

Am uitat de cate ori am reascultat-o  ... Pitu , nu mai posta astfel de melodii  !  Razz

... Inca-s fascinata de basme  
Multi suntem , nu de mult vizionam ''Cenusareasa'' in format desen animat Very Happy Laughing
shadow
shadow
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mier 19 Feb - 10:23

Eu prefer melodiile vesele, dar, din cand in cand, merge si ceva trist Smile Incerc sa nu ma concentrez pe text si sa nu inteleg ce zice, mai ales daca-i in alte limbi Very Happy Cu cele in romana e n pic mai greu.
Da, textul lui Cohen e cam complicat... asa cum complicate sunt gandurile si trairile omului modern. Viata e frumoasa cand te multumesti sa o traiesti simplu Smile Cu cat o complici mai mult, cu atat nu-i mai vezi rostul. Rostul exista, il simtim zi de zi, dar refuzam sa-l intelegem pentru ca speram sa fie altul... unul inaccesibil noua!
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Joi 20 Feb - 13:10

Ziceam ca-mi plac povestile? Laughing  Asta numi place, dar ma distreaza Laughing Un fel de Cenusareasa masculina.

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 21 Feb - 9:15

Azi s-a nimerit sa ascult melodia asta. Interesanta oarecum. Mai interesanta decat restul melodiilor ce s-au scurs pe youtube de cand i-am dat drumul.

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mar 25 Feb - 9:35

Am descoperit o melodie tare faina Dance Dance  Faina si muzica, faine si imaginile. O lume ca de poveste. Si ce bine seamana cu "povestile" romanesti Smile

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mier 26 Feb - 9:17

Mi-am inceput ziua cu Paula Seling day dreaming Frumoasa melodia. Optimista. Intr-adevar, cerul e sus. Sa nu privim in jos I love you

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 28 Feb - 8:52

Sa trecem si pe la muzica in dimineata asta Smile  L-am nimerit pe James Blunt pe Youtube si cum imi place de ani si ani, imi fac dimineata mai frumoasa ascultandu-l.

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  shadow la data de Vin 28 Feb - 9:57

Da , '' nimeni nu doarme pe mijlocul patului cand are pe cineva alaturi ''  Laughing , faina melodia  .

Eu ii ascult pe Theodorakis si Parios , intr-un concert mai vechi , ambii acum nu mai sunt tineri ...
shadow
shadow
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 28 Feb - 10:03

Si de ce nu i-ai pus sa-i ascultam si noi, egoistule? Razz Stii ca sunt iubitori de muzica greceasca pe aici Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  shadow la data de Vin 28 Feb - 10:07

Nu-ti place Theodorakis , d-aia Very Happy ... ultima data ai spus ca ''latra'' Suspect  ... cand dau peste un artist grec mai ''modern'' dar si pe gustul meu am sa postez Laughing  .
shadow
shadow
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 28 Feb - 10:36

Laughing Laughing Laughing Ce memorie ai.
Daca tot ai zis de muzica greceasca si mi-ai amintit... hai sa ascult pentru a mia oara una din melodiile mele preferate. day dreaming two heart O melodie pentru sufletul meu... cu cuvinte pentru sufletul meu.

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 28 Feb - 11:00

Si-un Nikos Vertis, ca fara el o auditie de muzica greceasca nu-i completa Wink two heart

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 2 Mar - 8:23

Mi-e somn si-as tot dormi. Dar nu e timpul nici locul potrivit, asa ca dau drumul la muzica sa-mi pun sangele si sufletul in micare Very Happy
Am dat peste o melodie noua si cum imi place sa ascult tot ce apare nou, am dat click pe ea. Nu suna rau Smile Imi place...

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mar 3 Mar - 8:37

Uitasem de Alanis Morissette. Iata ca a aparut din nou pe "piata". Faina melodia ok Imi place... cu cat o ascult mai mult, imi place mai tare. E viata (trista) pe care o ducem... o viata plina de surogate.

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 27 din 29 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum