GANDURI EFEMERE
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ligamentari

Pagina 63 din 63 Înapoi  1 ... 33 ... 61, 62, 63

In jos

Ligamentari - Pagina 63 Empty Ligamentari

Mesaj  Mr Nobody Mar 14 Sept - 13:17

Rezumarea primului mesaj :

Va propun un joc nou: Fiecare vers semnifica un anumit cuvant-definitie stilizata - iar ultimul, tot stilizat, cheia, dezlegarea, cuvantul compus din cele ascunse in versuri.
Obligatoriu, formula - din cate litere este compus fiecare cuvant- se scrie la sfarsit.

Exemplu(usor!):

magazie plutitoare            Cuvant din 4 litere
doua bucati coloana are    Cuvant din 3 litere
ii place mult la plimbare     Cuvant din 7 litere
4+3=7

Solutia: CALA + TOR = CALATOR
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4

Sus In jos

Ligamentari - Pagina 63 Empty Re: Ligamentari

Mesaj  pitulicea Mier 3 Mar - 10:20

Laughing Laughing Laughing E chiar dragut myrk. De fapt, amandoi sunteti draguti. Toti trei....si shadow, cum ne-a indus el in eroare, inversand definitiile Razz
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk Mier 3 Mar - 10:37

Hai ca am fost rautacios. Crying or Very sad Dar stim ca Florin e destept si invidia ne face sa-l faultam, uneori, ca in viata. Laughing Evident ca cei ticalosi faulteaza- dar aici pe forum mai si glumim. Nu as da la gioale in viata reala, desi... Mai bine studiez mai mult. Laughing

Si shadow e simpatic. Inainte sa ma injure, sa tina cont ca i-am dat un verde, din simpatie. Laughing

Si pitu a gasit raspunsul, frumos. Am sa-i dau un verde, mai incolo. Laughing
myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  shadow Joi 4 Mar - 21:50

Faptul ca am incurcat definitiile a fost o sansa pentru Pitu  ok  ,  altfel Florin gasea solutia din prima 👍 .

Mircea ca de obicei , mare domn Very Happy ... Laughing
shadow
shadow
6
6

Sus In jos

Mesaj  atat de simplu Sam 3 Apr - 18:38

shadow a scris:Sunt in trafic si am oprit anume dandu mi seama ca am gresit...
Mii de scuze, aseara eram pe jumatate adormit:
prima definitie si a doua trebuie schimbate intre ele ...
Scuze inca o data !
Acum citeam si eu. Evil
atat de simplu
atat de simplu
6
6

Sus In jos

Mesaj  shadow Lun 5 Apr - 23:09

Postarea cu pricina m a costat 650 de lei amenda și 90 de zile de suspendare a permisului Very Happy ... pana la urma s a redus la 30 dar a trebuit sa dau un examen scris : timp și alti bani pierduți Twisted Evil .

Eram la ieșirea din Bacău spre Roman la o benzinărie pe E85 , când i am scris lui Florin ca 50% e corect : am băut o cafea și am plecat mai departe .

Pe drum mirat oarecum ca Florin n a găsit soluția din prima realizez ca eu am greșit și ma pune sfantu’  Evil  sa opresc și sa postez mesajul cu pricina ...

Plec , nu fac mai mult de 5-6 km și sunt oprit pentru depășirea vitezei legale cu peste 50 km/ora What a Face ....

Dacă nu opream sa intru pe forum nu se întâmpla nimic , am stație pe mașina și se anunțase liber : “ băieții” tocmai ieșiseră de pe un drum secundar iar eu le am căzut plocon ...

Aici care mai de care sa mi ia capul pentru o formulare greșita  , pe drum poliția îmi ia carnetul și banii : cum sa mai am chef de discuții ?   Very Happy
Pana și Gabi a ales calea ușoară : s a alăturat cârcotașilor in loc sa facă o ligamentare  . rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
shadow
shadow
6
6

Sus In jos

Mesaj  Florin Popa Mar 6 Apr - 10:22

Sa nu-mi zici, shadow, ca eu sunt de vina pentru amenda pe care ai luat-o. Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 63 din 63 Înapoi  1 ... 33 ... 61, 62, 63

Sus

Permisiunile acestui forum: