GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De prin lume adunate

+25
SoulOfOcean
shadow
Pingu
habibi77
elis27
Queensland
Obi-Wan Kenobi
parwous
serpico
mrs nobody
tano carridi
iubaretu
seaman65
Demostene
fotohobby
Radu
atat de simplu
cara.mia26
aspidistra76
Mr Nobody
dragos
openmind72
kitty
snow
pitulicea
29 participanți

Pagina 16 din 22 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22  Urmatorul

In jos

De prin lume adunate - Pagina 16 Empty De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 21:02

Rezumarea primului mesaj :

10.000 de chinezi vor fi castrati cu forta de guvern

Aceasta masura a oficialilor chinezi este un soi de pedeapsa pentru cei care au incalcat legile politicii demografice din sudul Chinei, unde planningul familial este foarte strict. Guvernul doreste prin acesta castrare fortata sa opreasca cuplurile sa aduca mai mult de un copil pe cap de familie. Astfel a fost pusa in aplicare, incepand cu 7 aprilie, campania de castrare in provincia sudica Guangdong, care va dura 20 de zile. 1.300 de indivizi, care au refuzat interventia abuziva, au fost deja arestati si acuzati ca s-au opus legilor statului.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Vin 11 Mar - 19:55, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


De prin lume adunate - Pagina 16 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Lun 15 Noi - 11:05

"Modul în care autoritățile de orice fel încearcă să-și mascheze neputința în combaterea pandemiei, acuzându-i în fel și chip pe nevaccinați, începe să amintească de persecuțiile religioase ale antichității târzii, ca să ne oprim doar la acestea.
Austria are 9 milioane de locuitori. Dintre ei, 6 milioane sunt pe deplin vaccinați, ceea ce înseamnă 80% din populația adultă. Cu toată majoritatea copleșitoare de vaccinați, în ultimele zile (10 – 14 noiembrie 2021) Austria a înregistrat un record absolut de îmbolnăviri, peste 11 000/zi. Să ne înțelegem, la începutul campaniei de vaccinare, cu zero vaccinați, Austria avea 1500 – 2000 de infectări/zi. Cu 6 milioane de vaccinați a ajuns la aproape 12 000 infectări/zi. Concluzia autorităților e că nu vaccinul, (care e eficient), ci nevaccinații sunt problema. Astfel încât a decis ca de azi, 15 noiembrie, nevaccinații să fie închiși în case.
Dar de ce în case? De ce nu direct în cuști, ca să fie mai sigur pentru sănătatea publică?..."
Varujan Vosganian

Mda, nevaccinatii sunt de vina. Vaccinurile sunt bune, eficiente si gratuite!
Stiu ca o sa ma contrazica iar eledas, ca lucruile nu-s deloc asa in Austria, dar de aici, din Romania, asa se vad Smile Dl Vosganian nu e singurul care vorbeste despre asta.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 16 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mier 17 Noi - 20:21

M-am uitat la filmuletul din link si efectiv am plans. Asta e ceea ce ne asteapta si pe noi. Multi inca nu constientizeaza. Multi inca mai cred ca e doar o teorie a conspiratiei si ca tot ce se intampla e pentru sanatatea noastra Sad Cat de orbi sunt unii oameni...
Asta e Australia de azi  Crying or Very sad

https://www.facebook.com/angelo.davidescu/videos/1493612891010353
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 16 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  myrk Mier 17 Noi - 21:15

Hai, mai pitu, ca nu ajungem noi aici! Smile Asta nu inseamna ca noi suntem mai breji ca altii.

Acum daca ne punem si noi speranta in doctori si nu in Dumnezeu... Doctorul trateaza, Dumnezeu vindeca... Suntem in plina criza mondiala. O criza a noastra, a tuturor.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 16 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mier 17 Noi - 21:18

Dar unde crezi ca ajungi? Chiar crezi ca ne vom mai intoarce la o viata normala? Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 16 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  myrk Mier 17 Noi - 22:00

Personal, cred ca vom muri. Laughing Eu totusi cred... nu stiu ce intelegi prin viata normala... normal n-a fost niciodata. Laughing

Tinerii vor trece prin viata... prin criza, ca voda prin loboda... la fel ca noi. Laughing Noi ne-am desteptat, da' cam tarziu. scratch
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 16 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mier 17 Noi - 22:10

Suntem putini cei care s-au desteptat. Ma rog, eu n-am fost niciodata adormita Laughing Am vazut de la inceput ce se intampla. N-ar fi tarziu, dar lumea inca doarme.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 16 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mier 2 Feb - 8:56

Curtea Constituțională a Austriei (CCA) se pregătește să dea lovitura finală pandemiei, dar, probabil, și guvernului austriac.
Curtea Constituțională i-a trimis, pe 26 ianuarie 2022, un dosar cu întrebări ministrului sănătății din Austria.
În mare, este vorba acum oficial despre ceea ce "conspiraționiștii" toacă zilnic de doi ani încoace. Să fie Curtea Constituțională a Austriei o medievală neîncrezătoare in știință, o analfabetă funcțional, o șoșocară?
Până pe 18 februarie 2022, ministrul sănătății austriac trebuie să explice următoarele:
1. Decese cu korona sau de korona? CCA dorește să știe în câte cazuri de decese korona a fost cauza morții și în câte cazuri cei decedați aveau altă cauză a morții, dar un irelevant test pozitiv.
2. CCA vrea să știe ce documente și studii stau la baza obligativității purtării măștii. Din ce studii rezultă eficiența purtării sale.
3. CCA a calculat riscul de deces din cauza korona la 0,15%(!!!!!). De aceea, CCA întreabă care este este reducerea absolută și cea relativă a riscului de deces prin w@kkinare. CCA dorește informații precise referitoare la reducerea absolută a riscului după una, două, respectiv trei doze.
4. CCA vrea să știe exact în ce măsură w@kkinul scade riscurile de infectare, transmitere și îmbolnăvire (oficial se cam pune punct minciunii ordinare cu "pandemia new@kkinatilor")
5. CCA vrea să afle cât de mare este riscul de spitalizare după w@kkinare și după trecerea prin boală.
6. CCA vrea să se cunoască detaliat efectele secundare și decesele cauzate de w@kkin.
7.CCA vrea detalii legate de mortalitatea in creștere în Austria. În 2021 s-au înregistrat mult mai puține decese trecute la korona, cu toate acestea mortalitatea în Austria a crescut săptămânal.
Cosmin Dragoste

Ei, asa ar trebui sa procedeze si ai nostri, dar n-au niciun interes sa faca asta.
Minciunile incep sa iasa la iveala. Plandemia asta nu mai poate continua mult. Din fericire, nu toti oamenii sunt usor de prostit.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 16 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 3 Mar - 12:40

Sa-i uram pe rusi si sa-i iubim pe americani. Laughing Deci, rusii sunt capul rautatilor. Ce bine ar fi daca lumea ar intelege mai mult decat le vara in cap presa si televiziunile, adica propaganda. Nu, lumea nu intelege, asa cum nu a inteles nici u pLandemia.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 16 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  myrk Joi 3 Mar - 14:06

De fapt, am inceput sa nu-i suport pe americani. In spatele lor e, desigur, "elita" evreiasca. Pui banul, canta muzica. Minciuni, minciuni, si iar minciuni, si propaganda nesimtita. Evident ca pe timpul comunistilor nu-i puteam suferi pe rusi. Laughing Acu' s-a intors comunizmu' in America. De unde ar rezulta, cumva, ca in spatele hidoseniei asteia se afla altcineva, un spate puternic, cu bani (elita de mai sus). E o mascarada mondiala, totul. Totul se invarte in jurul banilor si obsesiei puterii- oameniii sunt tratati ca niste obiecte, consumabile, adica.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 16 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  eledas Joi 3 Mar - 15:11

Ca bine zici mirk!
O mare mascarada de unde populatia de rand are doar de suferit. Trebuiau ei sa zgarme undeva ca sa mai scape de armele invechite ca doar se altereaza nu???
Ca si nemtii de altfel. Doar nu-si inchipuie nimeni ca tot armamentul care il truímit acum la ucrainieni este ceva de ultima generatie! Invechite, trebuie inlocuite ca d'aia exista NATO! Ca sa prinda fraieri precum mister Robo al nostru/vostru care cumpara avioane batrane de la norvegieni. Aia bucurosi ca scapa de fier vechi, Robo bucuros...de paguba!
Acum empatizam cu actorul de la Kiev si pana mai deunazi ne "plangeam" ca ne-au luat Basarabia!
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 16 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 3 Mar - 15:39

Robo? Laughing Laughing
Eu nu empatizez deloc cu actorul de la Kiev. Mie mi-e mila doar de oamenii de rand, nevinovatii care sufera. Nici de refugiati nu prea mi-e mila. Mila mi-e de cei care n-au putut pleca, pentru ca nu si-au permis. Au ramas acasa sa infrunte nebunia altora.
Cica refugiatii care au ajuns in Ro, multi sunt mai instariti decat noi. S-a umplut Romania de bolizi de-ai ucrainienilor. Doar cei cu bani au fost lasati sa treaca la vama, dupa ce au platit spagi grase.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 16 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  myrk Joi 3 Mar - 15:44

O clipa mi s-a strans inima ca si tu il ridici in slavi pe actorasul evreu-presedinte-marioneta. Ce tupeu ar fi avut sa faca ce-a facut (si face) daca nu ar avea un spate puternic (are cativa miliardari evrei prieteni- el fiind milionar in euro)? Votat in proportie de 70% de o populatie prostita. Au tot bagat batul prin gard la rusi pana au reusit sa-l enerveze pe Putin. Al nostru robo si pnl a aprobat majorarea (ieri parca) cu 0,5% din pib procentul pentru aparare incepand de la anul.

Dar la tv e jale, n-ai ce sa vezi, pur si simplu tin televizorul (aproape) inchis. Si mi-e greata si de filmele americane (cu impuscaturi). Uite, la noi la tv au prezentat la A3 un joc video ca fiind imagini din razboi- la Marea Azov- iar a doua zi seara, in fata unor monitoare cu harti, aceiasi... aceleasi personaje disecau strategii militare- era tragic, dar te stricai de ras- ce convingatori erau! Laughing Pur si simplu nu mai au rusine- deloc! A doua zi seara prezentau iar imagini din jocul video ca fiind din teatrul de razboi! De ce aceasta mascarada? Si asta cam pe la toate posturile tv, daca nu la toate. De ce nu poti prezenta o stire impartial, corect, echidistant? Si cica cei care protesteaza contra imaginilor si politicii oficiale UE, sa fie cenzurati si interzisi- zice Ursula (eventual deportati si impuscati- cum se manifesta usereii pe retelele de comunicare). Laughing

Iaca filmuletul. Sa razi si tu. Mai erau si alte montaje, dar doar pe asta l-am gasit pe yt.





myrk
myrk
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 16 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Vin 4 Mar - 8:50

Da, mascarada in toata regula. Mai circula si poza aia cu fetita plangand langa mama ei moarta, care era imagine dintr-un film.  Laughing  Laughing
Ba mai mult, daca accesezi camerele live din Kiev (care filmeaza si transmit in timp real) sau alte orase bombardate, vezi ca acolo e liniste. Nimic din ce se povesteste la stiri Very Happy Chiar m-am uitat la niste camere de-astea care transmiteau din Kiev. Nimic  confused


Mesaj scris pe un grup de whatsapp cu voluntari pentru Ucraina, de o voluntara suparata Smile Si eu as fi in locul ei...
Din tot ce am vazut si citit pe Facebook, am ajuns la concluzia ca nu-i graba cu donatiile pentru refugiati. Voiam sa donez si eu, dar mai astept...


„Bă Adi, refugiații se pișă pe noi. Sunt zeci de voluntari care-i așteaptă. Trec pe lângă ei și nu-i interesează ajutorul. Au venit voluntari de pe la pensiuni, le-au gătit sarmale, acolo pe loc, Gulaș, le oferă apă, sucuri, cazare, transport...
Adi, unul din 30 se oprește să ia un pachet de provizii sau o farfurie de mâncare. La fel este și la Siret, la fel este și la Sighet. Dar, atenție, ășia care trec sunt cei care trec cu șpagă 600-700 de euro la vameșii ucraineni, care trec cu prioritate. Mai scapă și cazuri sociale, dar majoritatea sunt oamenii care tre cu șpagă, oameni de 30-35 de ani, care n-ar avea voie.
Ne răspund în zeflemeai «sunt cetățean portughez». Pe ochiul meu sunt mai degrabă rakeți. Treceau pe lângă noi  și pe lângă voluntari numai că nu ne scuipau. Îi așteptau merțanele mai încolo. I-am filmat, dar nu știu dacă se vor difuza vreodată imaginile astea.
Am fost și dincolo, ei bine acolo este DRAMĂ, Adi ESTE DRAMĂ! Mii de oameni obișnuiți stau în frig și așteaptă să se apropie de vamă. Dar nu se apropie. Ei au fost bucuroși de ajutoare. Ei nu au bani de șpagă la vameși, care cică a crescut de la 6-700 la 1.500 de euro. Vorbeam cu un vameș român: «Acum aș vrea să fiu vameș ucranean. M-aș umple de bani». Toți știu, dar nimeni nu spune nimic.
Și mă mai oftică ceva. În afară de presa română nu este niciun CNN, BBC sau pwla mea TV-urile mondialele. Alea sunt la granița cu Polonia. Acolo nu merge cu șpaga. Pe CNN și BBC cu-i interesează aspectele astea.
Azi, din ce am văzut eu, cu ochii mei, 80% au fost dubioși cei care au trecut  granița. Doar câteva zeci de familii au trecut curat. Restul pwlimii stau în frig și ninsoare dincolo de graniță, fără corturi, fără adăpost. Stau ca vitele.
Am văzut cum mulți care stătuseră la aproape un kilometru de graniță două zile fără să treacă, s-au întors la Cernăuți. Și-au băgat pwla. Nu vrei să știi cât de fig e noaptea, iar ășia care trec pe șpagă nici nu se uită la ceaiul cald. Îi așteaptă un coktail într-un merțan luxos ceva mai în colo, probabil și o pi#dă focoasă.
Corturile sunt pline, este adevărat, dar abia acum s-au umplut. Până ieri nu se apropia nimeni de ele. Apropo, La Sighet era, că a plecat enervat, un voluntar care a făcut un gulaș senzațional. Mi-a zis, „Luați, domnișoară, că termin cazanul și plec acasă. Altul nu mai fac...”
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 16 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  eledas Vin 4 Mar - 10:06

Eh! Pit toti stim ca la "omul sarac nici boii nu trag!"
Da se pare ca si-au facut propria retea de transpurt (la noi)
Pe celalalt forum am o "fata" din Tulcea care locuieste in Belgia la fi-sa si au in Bucuresti un apartament in care nu locuieste nimeni. Scria ca de ieri fica ei (a doua cea din Buc) a luat in Ap, gol o familie de refugiati. 5 persoane. Fam cu 2 copii si un bunic. Sunt curioasa ce va scrie mai departe, ca tare mandra era de fapta.
Cutremurator  ce scrie fatuca asta "portugheza"
Inca o data; daca nu-s bani, nimic nu e! (nici razbelul asta nu ar fi)
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 16 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  myrk Vin 4 Mar - 10:35

Pai doar nu pleaca aia saraci. Eu unde as pleca, fara bani? Niciunde. Apoi, de ce ai pleca din tara, daca rusii nu au ajuns aproape de granita? Sa se mute refugiatii din zonele de lupta in tara lor, in zonele pasnice. Deci multi (nu stiu daca-s multi) sunt cei care ori au ceva rude pe aici, ori tranziteaza tara, merg spre occident, au rude in strainatate sau profita de oportunitate ca se fuga in occident. Oricum cei care pleaca au ceva banuti, altfel... Mi-a spus un amic ca a vazut ceva masini scumpe din Ukr parcate in fata la hotel Belvedere. Si am inteles ca sunt colorati care fug din Ukr, nu stiu de unde au mai aparut si astia pe acolo. Tare bine ar fi ca ajutorul asta pentru refugiati sa fie asa, ca un bine facut permanent (si pentru romani), nu numai ca te sensibilizeaza acum trendul.

Acum ma gandeam ca avalansa asta de stiri panicardo-tampitesti de pe la tv poate fi si pe fondul cautarii avide de senzational si de rating si din prostia si incultura redactorilor, nu neaparat ca iti dicteaza cineva ce sa faci. Dar daca ai si directie... Laughing Lasa ca si cnn, bbc si altele nu-s mai breze, nici incoruptibilul occident.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 16 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 16 din 22 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum