GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De prin lume adunate

+23
Pingu
habibi77
elis27
Queensland
Obi-Wan Kenobi
parwous
serpico
mrs nobody
tano carridi
iubaretu
seaman65
Demostene
fotohobby
Radu
atat de simplu
cara.mia26
aspidistra76
Mr Nobody
dragos
openmind72
kitty
snow
pitulicea
27 participanți

Pagina 16 din 16 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16

In jos

De prin lume adunate - Pagina 16 Empty De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 21:02

Rezumarea primului mesaj :

10.000 de chinezi vor fi castrati cu forta de guvern

Aceasta masura a oficialilor chinezi este un soi de pedeapsa pentru cei care au incalcat legile politicii demografice din sudul Chinei, unde planningul familial este foarte strict. Guvernul doreste prin acesta castrare fortata sa opreasca cuplurile sa aduca mai mult de un copil pe cap de familie. Astfel a fost pusa in aplicare, incepand cu 7 aprilie, campania de castrare in provincia sudica Guangdong, care va dura 20 de zile. 1.300 de indivizi, care au refuzat interventia abuziva, au fost deja arestati si acuzati ca s-au opus legilor statului.

Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Vin 11 Mar - 19:55, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 16 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Lun 15 Noi - 11:05

"Modul în care autoritățile de orice fel încearcă să-și mascheze neputința în combaterea pandemiei, acuzându-i în fel și chip pe nevaccinați, începe să amintească de persecuțiile religioase ale antichității târzii, ca să ne oprim doar la acestea.
Austria are 9 milioane de locuitori. Dintre ei, 6 milioane sunt pe deplin vaccinați, ceea ce înseamnă 80% din populația adultă. Cu toată majoritatea copleșitoare de vaccinați, în ultimele zile (10 – 14 noiembrie 2021) Austria a înregistrat un record absolut de îmbolnăviri, peste 11 000/zi. Să ne înțelegem, la începutul campaniei de vaccinare, cu zero vaccinați, Austria avea 1500 – 2000 de infectări/zi. Cu 6 milioane de vaccinați a ajuns la aproape 12 000 infectări/zi. Concluzia autorităților e că nu vaccinul, (care e eficient), ci nevaccinații sunt problema. Astfel încât a decis ca de azi, 15 noiembrie, nevaccinații să fie închiși în case.
Dar de ce în case? De ce nu direct în cuști, ca să fie mai sigur pentru sănătatea publică?..."
Varujan Vosganian

Mda, nevaccinatii sunt de vina. Vaccinurile sunt bune, eficiente si gratuite!
Stiu ca o sa ma contrazica iar eledas, ca lucruile nu-s deloc asa in Austria, dar de aici, din Romania, asa se vad Smile Dl Vosganian nu e singurul care vorbeste despre asta.

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Mier 17 Noi - 20:21

M-am uitat la filmuletul din link si efectiv am plans. Asta e ceea ce ne asteapta si pe noi. Multi inca nu constientizeaza. Multi inca mai cred ca e doar o teorie a conspiratiei si ca tot ce se intampla e pentru sanatatea noastra Sad Cat de orbi sunt unii oameni...
Asta e Australia de azi  Crying or Very sad

https://www.facebook.com/angelo.davidescu/videos/1493612891010353
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk Mier 17 Noi - 21:15

Hai, mai pitu, ca nu ajungem noi aici! Smile Asta nu inseamna ca noi suntem mai breji ca altii.

Acum daca ne punem si noi speranta in doctori si nu in Dumnezeu... Doctorul trateaza, Dumnezeu vindeca... Suntem in plina criza mondiala. O criza a noastra, a tuturor.
myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Mier 17 Noi - 21:18

Dar unde crezi ca ajungi? Chiar crezi ca ne vom mai intoarce la o viata normala? Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk Mier 17 Noi - 22:00

Personal, cred ca vom muri. Laughing Eu totusi cred... nu stiu ce intelegi prin viata normala... normal n-a fost niciodata. Laughing

Tinerii vor trece prin viata... prin criza, ca voda prin loboda... la fel ca noi. Laughing Noi ne-am desteptat, da' cam tarziu. scratch
myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Mier 17 Noi - 22:10

Suntem putini cei care s-au desteptat. Ma rog, eu n-am fost niciodata adormita Laughing Am vazut de la inceput ce se intampla. N-ar fi tarziu, dar lumea inca doarme.
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 16 din 16 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Sus

Permisiunile acestui forum: