GANDURI EFEMERE
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

"Must have" Gadgets

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

"Must have" Gadgets Empty "Must have" Gadgets

Mesaj  LiquidSilk Joi 28 Ian - 8:53

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LiquidSilk
LiquidSilk
2
2

Sus In jos

"Must have" Gadgets Empty Re: "Must have" Gadgets

Mesaj  pitulicea Dum 31 Ian - 10:02

Frumoasa jucaria asta. Rolling Eyes
9,7 inch fata de 14,1 cat are laptopul meu. Pana la 700 g, fata de 2500 g al meu si 1,2 cm grosime fata de 3 cm al meu. Unde mai pui ca bateria tine pana la 10 ore, iar a mea se descarca dupa o ora. Trebuie sa umblu tot cu alimentatorul dupa mine.
Ia sa-i spun mamei sa-mi trimita unul din USA, daca-i numai 500 $. Very Happy Asa mic si dragals cum e, cred ca nici cat as sta pe wc, nu m-as mai da jos de pe internet cheers
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Radu Lun 1 Mar - 19:37

Nu prea isi merita banii Razz . De ce?
Simplu:

1. Suporta maxim 64 Gb, insa la un pret de peste 800 $

2. Avand in vedere ca producatorul sustine ca bateria tine 10 ore, inseamna ca rezista aproximativ 7-8 ore.

3. Este prea scump pentru ceea ce stie

Cu banii dati pe cea mai ieftina varianta de IPad cumperi un laptop ce stie de 2 ori mai multe. (mai putin autonomia bateriei...)

Ultima editare efectuata de catre Radu in Lun 1 Mar - 19:46, editata de 1 ori
Radu
Radu
5
5

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Lun 1 Mar - 19:40

De ce zici ca nu-i merita? Argumenteaza Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Radu Lun 1 Mar - 19:48

Am argumentat mai sus Razz
Radu
Radu
5
5

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Lun 1 Mar - 20:17

Atunci raman la laptopul meu.... Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Radu Lun 1 Mar - 20:22

Asa sa faci Laughing
Radu
Radu
5
5

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Lun 1 Mar - 20:52

Scriu cu markerul pe el...GADGET Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  habibi77 Lun 1 Mar - 21:11

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
habibi77
habibi77
6
6

Sus In jos

"Must have" Gadgets Empty Line Phone

Mesaj  pitulicea Vin 11 Mar - 19:45

Line Phone: Probabil cel mai frumos gadget din lume
Acest gadget chinezesc a reusit sa surprinda pe absolut toata lumea, intr-o perioada in care, pe cei de la Apple nu reuseste nimeni sa-i detroneze.
Line Phone este un concept realizat de o firma chinezeasca ce doreste sa se impuna pe piata telecom si care are ambitia ca in 5 ani sa devina unul dintre principalii jucatori de pe piata gadgeturilor de profil.
In 2010, Line Phone a castigat medalia de aur la un festival dedicat designului pentru produse si servicii digitale, potrivit Yuppy.ro.

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Vin 11 Mar - 19:46

Tare de tot "jucaria" asta Smile
Trecem pe chinezarii? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  GESF Vin 18 Mar - 12:23

Eu refuz sa gândesc sau sa accept terminologia "must have". Mi se rupe de ele. N-au decât sa faca ochelari cu ecran tactil, sa reactioneze la fâlfâit de gene în cod Morse si sa afiseze gândurile interlocutorului direct pe retina noastra, eu refuz sa ma las dus de acest gen de val!
GESF
GESF
2
2

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Vin 18 Mar - 12:25

Eu m-as lasa dusa de val, daca l-as primi cadou Very Happy
Singurul inconvenient ar fi unghiile Very Happy Cred ca ar trebui sa le port mereu scurte Neutral
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  seaman65 Mier 18 Mai - 13:59

Un dezavantaj foarte mare al sculelor touch screen este sensibilitatea ecranului: am stricat pana acum vreo 3 telefoane si o tableta din cauza de ecran spart. Si ca sa repari, trebuie sa cumperi altul.
Prefer sculele fara facilitatea mentionata. La un note-book, chiar daca ecranul LCD (sau LED) e sensibil, macar l-ai inchis si e protejat. Un ipad trebuie sa-l protejezi cu o carcasa si atunci nu mai vad rostul sculei. Tastatura lipsa, ca sa scrii ceva pierzi din ecran (sau iei din ala cu doua ecrane), de multe ori tastatura scrie alta litera si trebuie sa revii ca sa corectezi, parca tot scula mea e mai buna (si mai ieftina). Ca tine bateria numai 4-5 ore? Nu cred ca-i relevant, cand o sa stai mai mult in fata calculatorului?

Sculele la care faceau reclama (toata casa un calculator imens cu ecrane touch screen peste tot), sunt la fel de pacatoase, trebuie sa umbli prin casa de parca ai fi stafie. Doamne fereste sa mai ai si copii. Va amintiti reclama de la Octavia? Cam asa trebuie sa fie casa cand ai copii, ca astia strica tot, oricat ar fi de rezistent.
seaman65
seaman65
6
6

Sus In jos

Mesaj  Radu Mier 18 Mai - 16:14

seaman65 a scris:Un dezavantaj foarte mare al sculelor touch screen este sensibilitatea ecranului: am stricat pana acum vreo 3 telefoane si o tableta din cauza de ecran spart. Si ca sa repari, trebuie sa cumperi altul.

De cate ori am auzit oameni spunand "nu e bun ca se strica daca il scapi pe jos". Dar de ce il scapi pe jos? Nu a fost facut sa il scapi pe jos. Si cu un laptop daca il scapi pe jos ai mari sanse sa il strici. Sigur, facem exceptie de la produsele care sunt realizate cu tehonolgie anti: soc/apa/praf etc.
Aici tine de preferinta, iar cand achizitionezi ceva trebuie sa o faci in cunostinta de cauza.

Folosite in conditiile mentionate de producator nu le spargi ecranul sau alte parti componente.
Radu
Radu
5
5

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum: