GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Snobism

+13
tegeusa
seaman65
mrs nobody
Tizona
shadow
Mr Nobody
daffy_
fotohobby
Adriatica
snow
costica19
pitulicea
habibi77
17 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Snobism - Pagina 2 Empty Snobism

Mesaj  habibi77 Lun 12 Apr - 12:48

Rezumarea primului mesaj :

Va propun sa postati aici tot ce vi se pare iesit din comun si se incadreaza la aceasta categorie....snobism.
habibi77
habibi77
6
6

Sus In jos

Snobism - Pagina 2 Empty Re: Snobism

Mesaj  Mr Nobody Joi 23 Iun - 13:35

Si cei care le scot in fiecare zi? Very Happy
Probabil, bogati! Very Happy
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4

Sus In jos

Mesaj  daffy_ Joi 23 Iun - 15:33

serios eu nu ii inteleg Laughing
daffy_
daffy_
4
4

Sus In jos

Mesaj  Mr Nobody Joi 23 Iun - 15:37

Nici nu merita sa incerci. Le dai satisfactie, inseamna ca ai observat...este tot ce isi doresc...
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4

Sus In jos

Mesaj  shadow Joi 23 Iun - 19:55

Nu suntem toti la fel si asta nu e de astazi de ieri ci din momentul coborarii din copac...e felul de exprimare a fiecaruia ...poate fi snob, poate fi excentric , sau pur si simplu tine sa iasa in evidentza cu ceva , orice , dar sa fie centrul atentiei ...
shadow
shadow
6
6

Sus In jos

Mesaj  Mr Nobody Vin 24 Iun - 11:31

Si totusi...mie imi plac masinile puternice! Trebuie sa stii sa le stapanesti, sa le determini sa te asculte... Nu oricine poate conduce o astfel de masina. Si nu pt ca vreau sa ies in evidenta sau din snobism. Pur si simplu!
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4

Sus In jos

Mesaj  Tizona Vin 24 Iun - 11:52

Vorbesti de parca ar avea suflet.
Sunt niste masini, trebuie sa fii doar destul de abil ca sa profiti la maxim de potentialul lor, atat.

Snobism inseamna dorinta de a parea in ochii lumii ceea ce ti-ai dori sa fii, dar nu o sa fii niciodata. Snob e si ala care zice "vai, draga, am fost aseara la Opera.. minunat!" Si de fapt, el crede ca Bach e un pictor.
Tizona
Tizona
4
4

Sus In jos

Mesaj  Mr Nobody Vin 24 Iun - 12:03

In prima parte, am spus cam acelasi lucru, cu alte cuvinte... un moment de slabiciune. Promit ca nu se mai repeta!
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4

Sus In jos

Mesaj  mrs nobody Vin 24 Iun - 13:27

e curat ghinion ca masinile puternice au si o caroserie pe masura Smile
mrs nobody
mrs nobody
5
5

Sus In jos

Mesaj  Mr Nobody Vin 24 Iun - 13:42

Fibra...
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4

Sus In jos

Mesaj  shadow Vin 24 Iun - 19:24

Mr Nobody a scris:Si totusi...mie imi plac masinile puternice! Trebuie sa stii sa le stapanesti, sa le determini sa te asculte... Nu oricine poate conduce o astfel de masina. Si nu pt ca vreau sa ies in evidenta sau din snobism. Pur si simplu!

Nu e snobism placerea de a conduce o masina puternica . ...insa chestia cu ''nu oricine poate '' e discutabila ...am observat un lucru ; cam peste 0 treime din masinile 4X4 sunt conduse de catre femei ...nu vorbesc despre offroad (acolo trebuie ceva mai mult decat experientza) , ci in traficul pe drumurile publice .
shadow
shadow
6
6

Sus In jos

Mesaj  seaman65 Vin 24 Iun - 19:44

Cred ca treaba cu abilitatile se referea la puterea de stapanire. Tentatia de a merge mai repede este mare. E plin la stiri de "abili" care au terminat masinile.
seaman65
seaman65
6
6

Sus In jos

Mesaj  Mr Nobody Mar 28 Iun - 11:54

seaman65 a scris:Cred ca treaba cu abilitatile se referea la puterea de stapanire. Tentatia de a merge mai repede este mare. E plin la stiri de "abili" care au terminat masinile.

La acest aspect faceam referire. Am avut ocazia sa conduc un BMW seria7, nou. Dupa o depasire-la 120- abia am nimerit drumul.Cat despre 4x4 conduse de femei...as spune, mai degraba, manevrate... Very Happy
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4

Sus In jos

Mesaj  seaman65 Mar 28 Iun - 12:33

Femeile macar sunt (de regula) mai linistite decat barbatii. Desi nu este nevoie decat de un tembel (sau contravaloarea feminina) pentru ajunge alti nevinovati in lumea ingerilor.
seaman65
seaman65
6
6

Sus In jos

Mesaj  Mr Nobody Mar 28 Iun - 12:38

seaman65 a scris:Femeile macar sunt (de regula) mai linistite decat barbatii. Desi nu este nevoie decat de un tembel (sau contravaloarea feminina) pentru ajunge alti nevinovati in lumea ingerilor.

Norocul nostr, altfel...toate au impresia ca si-au luat strada, ca asigurarea -in trafic, nu casco sau rca- este facultativa si ca prioritatea este un atribut al lor... Very Happy
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4

Sus In jos

Mesaj  daffy_ Mar 28 Iun - 12:50

prioritate fata de circulatia de sex opus Laughing Laughing Laughing
daffy_
daffy_
4
4