GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Visele si realitatea

+43
Annmarie
Florin Popa
SoulOfOcean
East17
dorina_s
Pingu
myrk
itina
freda white
eledas
RALUCA
mielusica
dcbal
Ostional
Queensland
Obi-Wan Kenobi
Constantin
Amrita
shadow
teardrop
parwous
serpico
Adriatica
tegeusa
Anna
Angel
Irinna
atat de simplu
lexus
zexe
sharp00714
Nana_Duval
oli
daffy_
Demostene
mrs nobody
lynn
Radu
HAUU_HAUU
aspidistra76
habibi77
pitulicea
snow
47 participanți

Pagina 21 din 43 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 32 ... 43  Urmatorul

In jos

Visele si realitatea - Pagina 21 Empty Visele si realitatea

Mesaj  snow Sam 10 Apr - 10:17

Rezumarea primului mesaj :

Se spune ca daca iti amintesti ziua ce ai visat noaptea, visele se vor implini.
Asa sa fie? Rolling Eyes
snow
snow
6
6


Sus In jos


Visele si realitatea - Pagina 21 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Lun 20 Ian - 14:14

Printre multe alte vise care mi s-au invalmasit asta-noapte in tartacuta, am visat si visul pe care-l visez cel mai des.
Plecasem intr-o excursie, eram undeva prin Tulcea, pe langa Dunare si imi uitasem aparatul foto acasa.  Mad Crying or Very sad Mad Crying or Very sad  Laitmotivul acesta revine mereu si mereu. Si e asa de frustrant. Vad  locuri prin care imi doream sa ajung, obiective turistice pe care doream sa le vad, imagini pe care doream sa le pastrez in amintire si nu pot sa le imortalizez, ca pe-o dovada ca am fost acolo - pentru ca n-am aparatul foto la mine  ciocanel 
De la pozele postate de seaman si doro mi se trage Very Happy

De fapt, inteleg care-i "esenta" visului Smile  
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 21 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Mar 21 Ian - 16:13

Toata noaptea l-am visat pe Ceausescu!  scratch L-am visat si inainte de fi impuscat! Ce-o fi insemnand?  scratch 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 21 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Mar 21 Ian - 16:14

Ca ti-e dor de el?  confused 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 21 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Mar 21 Ian - 16:51

Laughing N-as zice! Ca m-a terorizat toata noaptea cu nu-s ce planuri de indeplinit!  Very Happy Nu era multumit si tot facea comentarii!  confused Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 21 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Mar 21 Ian - 16:55

Laughing Laughing Trebuia sa iei un pistol sa-l impusti Very Happy Cate vieti poa' sa aiba? Razz

Aaaa.... Ieri am mai visat si ca eram la o intalnire a membrilor. Era pe-acolo shadow, freda, Raluca... si cam atat imi amintesc. Erau mai multi, dar nu stiu cine erau restul.  confused 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 21 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Mar 21 Ian - 17:11

Pai de ce sa-l impusc?  confused Pe altii i-as impusca, merita insutit mai mult decat Ceausescu!  Very Happy Pe cine ai folosit electrosocurile?  Surprised 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 21 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Joi 6 Feb - 22:24

Am visat ca eram la Doro acasa, avea un garaj si cateva masini. Vorbea frumos cu mine, nu erau tensiuni intre noi, ca pe forum!  Smile Laughing Avea un Trabant, parca, si o masina mai buna (alaturi de celelalte). Erau stricate si eu trebuia sa le repar. Am inceput cu Trabantul ala sa-i schimb bujiile si sa-i reglez aprinderea! Urma a doua masina, am gadilat ceva si la aia, apoi s-a schimbat visul! Atat!  confused Acum urmeaza talmaciul de vise!  Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 21 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Vizitator Joi 6 Feb - 22:34

Ai gresit garajul Myrk  Laughing , avem un Opel Zafira pe care il conduce B,  iar eu nu am vrut altceva decat un Matiz, mi-e frica de masinile mari si mai puternice. Matiz am avut in tara, asta am vrut si aici. Mi-am luat permisul la batranete, pur si simplu a fost un fel de manusa pe care mi-am aruncat-o singura, si uite ca acum imi prinde bine.  Deci...cum spuneam, n-am fost eu aceea   confused Razz

Dar stai ca mi-a picat fisa acum...chiar a avut B o mica problema cu Opelul, una cam de 300 euro Laughing Laughing
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 21 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Joi 6 Feb - 22:42

Doro, n-am gresit prea mult: Trabant sau Matiz, pe-acolo!  Smile Laughing Plus o masina mai buna!  Smile Sigur erai tu in vis, erai Doro, vorbeai foarte frumos si calm!  Smile Si eu la fel!  Smile Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 21 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Vizitator Joi 6 Feb - 22:48

Eram bolnavi?  Laughing  De obicei vorbesc frumos si mereu calm   confused Dar daca te iei de Bibica (matiz), te iei de mine si schimb foaia  mitraliera    mitraliera  Este deja batraioara, are aproape 7 ani, dar n-as schimba-o pentru nimic, n-a fost nevoie sa o bag nici macar odata in service pentru reparatii.  Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 21 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Vizitator Joi 6 Feb - 22:55

Si cum s-a schimbat visul?  Razz 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 21 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Joi 6 Feb - 23:02

Pai ti se pare ca m-am luat?  Smile Vezi ca bujiile tre' sa ti le mai schimbi din cand in cand (are trei  Smile , e cu trei cilindri motorul), are si un var de-al meu Matiz si i s-a defectat o bujie si nu-i tragea motorul, cand i-am zis sa se uite la bujii, n-a vrut! S-a dus in service sa dea cateva milioane!  Laughing Aella, nu mai tin minte!  Laughing Pe tine parca nu te-am visat...  thinking Smile 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 21 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Vizitator Joi 6 Feb - 23:06

Daca visezi ca repari o masina inseamana ca esti chibzuit cu banii tai.  Smile 
Analistule financiar, ai o mare grija.  Laughing  Se mai gasesc naiuri pe piata.  Laughing 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 21 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Vin 7 Feb - 8:32

Ati facut la off-topic aici, de a trebuit sa-l mut la povestile de seara  Mad 

 off topic De-acum mutati-va singuri acolo, cand deviati de la subiect! off topic 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 21 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Mier 12 Feb - 8:50

myrk a scris:Noapte buna, Pitu!  Smile Si sa visezi frumos, cu adevarat!
 Laughing  Nu mai stiu ce-am visat, n-as putea povesti, dar imi amintesc o frantura de vis. Cred ca de la discutiile "erotice" de aseara mi se trage.
Am visat cu un fost coleg de liceu... unul cu care ma intelegeam bine si cu care radeam tare mult. Era genul de baiat care nu dadea prea multa atentie fetelor, decat asa....amical. Nu mi-a facut niciodata avansuri si tocmai de-asta imi cazuse cu tronc Very Happy Ei bine, in vis, ne-am intalnit, iar el era tare "dragastos" cu mine. Ma pupa, dar o facea foarte delicat, ma tinea de mana...la fel de delicat... si prin toate gesturile imi dadea de inteles ca-i sunt draga  Embarassed  Nu mi-e prea clar ce era in mintea mea in vis, dar era ceva de genul: "ce-o sa ma fac acum?"  Laughing   Noroc ca m-am trezit si n-a trebuit sa mai caut raspuns!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 21 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 21 din 43 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 32 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum