GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

despre femei

2 participanți

In jos

despre femei Empty Re: despre femei

Mesaj  dall Sam 25 Feb - 23:26

Am primit asta pe mail de la o prietena si nu prea am ce sa comentez...lucrurile astea chiar asa se intampla.
"Am asa o placere deosebita sa ma fac praf azi de ziua dragostei.De fapt cred ca ar trebui numita “Ziua iluziilor”.Ma tot gandesc de cateva zile de ce naiba trebuie sa complicam noi,totul.Noi femeile.S-o luam metodic in asta cu complicatul.Cunosti un tip.Iti place ,te place.Suficient,nu?Ei nu.Pentru noi nu e suficient.Incepem sa “gandim”.El se gandeste simplu,logic.Unde mergem ,cand o facem,vreau sa ma simt bine.Ea :Oare sa mai stau,nu-i prea devreme,ce crede despre mine,ce va fi dupa.Oare ma mai cauta?.Da.Asta e.Ce va urma dupa.Si cum sa te bucuri de clipa cand mintea ta a depasit deja clipa?.Da,tu nu te poti bucura de orgasmul tau ca trebuie sa te gandesti la urmarile orgasmului tau. De aceea se zice ca e mai grav ca femeile sa insele.Ca-s proaste.Ele nu merg doar sa isi traiasca clipa.Sa se simta bine.Ele proiecteaza clipa viitoare.Care teoretic nici nu exista.
Un barbat merge la o femeie,se simte bine,traieste momentul lui si gata.Se intoarce in prezent exact unde a ramas.Dupa aceea incepe sa faca planuri si sa proiecteze daca e cazul.
Un alt motiv este ca ne precipitam aiurea.Avem o problema,trebuie sa o rezolvam.ACUM!.Chiar daca nu exista rezolvare.Noi ne incapatanam sa-I gasim rezolvarea.Nu conteaza cum iasa.Trebuie sa iesim din zona aceea.Evident facem o mai mare prostie.Dar degeaba o stim.Tot o facem.
Te insala barbatul.Ok.S-a terminat lumea.Plansete,crize,telefoane,prietene.Barbatii e porci,logic.Si cu asta ne-am scos.Boul este de vina ca este un nesimtit insensibil care nu ne-a apreciat devotamentul (daruit evident boului de buna voie).Si incepem cu :amenintari,lacrimi ,gelozii stupide.Oare ne trece prin creier ca tot ce facem este sa-l indepartam mai mult pe bou?Sa-si gaseasca justificarea gesturilor?. Uitam repede si migrenele mimate sa evitam o partida de sex.Ne trece,dar in loc sa ne schimbam,sa mergem la o cosmetica sa ne reimprospatam,sa ne redescoperim,sa ne recladim,mai usor e sa ne plangem.Cand el pleaca,e clar.A fost un porc ordinar. O luam de la capat cu altul.Constatam ca exista porc mai "gras" decat am avut..Smile))
O alta prostie ce-o facem este ca asteptam ca Boul sa ne intuiasca nevoile.Nu!!!Am fost invatate sa nu cerem.Si gandim cam asa:el trebuie sa ma simta,ce,nu vede ca-s nefericita??Nu.Boul nu vede.El daca-i spui ca e bine,la el inseamna bine si atat.Nu-i ca noi sa vada “nuantele”.Ce ai?Noi:nimic.Ok.Asta inseamna ca suntem bine,nu?Dar nu,noi nu suntem bine.Noi vrem flori,bomboane,vrem sa stie exact cand sa ne-o traga “cu sentiment” si cand sa nu ne menajeze,sa stie de ce suntem ciufute si de ce raspundem monosilabic.Ei bine,asta se va intampla la pastille cailor.Dar nu-i nimic.Suntem perseverente si continuam.Sa speram ca boul intr-o zi vede asta.Ca deh,in mintea noastra daca boul o face fara sa i se ceara inseamna ca ne iubeste mai mult decat daca tu l-ai pune-o s-o faca.
Cand suntem “nervoase” alegem 2 cai mari si late.Ori ne inchidem in noi si tacem razbunandu-ne cu tacerea pe ei(lucru pe care ei il adora cred,dar suntem prea proaste sa-l vedem) ori ne apucam sa tocam marunt creierii bietului barbat care peste noapte aude problemele tale inmagazinate de mult si trecute de prima tinerete.Si ii facem parastasul ultimilor 5 ani daca nu 10.Depinde de starea de “nervi” pe care o avem.Am auzit ca unele mai folosesc metoda:abstinenta sa se invete minte.Si el,evident, merge la alta,sa se “rezolve”.
Facem “compromisuri”.Cica din dragoste pt ei facem si ce nu ne place.Dar avem grija sa-I convingem ca e ok,asta ne dorim,suntem deschise noului.Apoi ne doare ca nu ne apreciaza efortul,nu ne ridica statuie.Desi noi suntem fantezistele care credem si afirmam ca dragostea inseamna sa daruiesti.
In sfarsit.Ar fi multe de spus pe aceasta tema.O parte le-am trait,o parte le-am vazut,o parte mi-au fost impartasite.
Azi trebuie sa recunosc ca uneori am fost atat de proasta..Smile))
Cand reusesti sa razi de tine e prima etapa sa te vindeci:)
Aviz barbatilor:Femeile sunt proaste pt ca multe din cele ce "zac" in ele sunt pt voi prostii si pentru ele lucruri importante.. Smile "
dall
dall
4
4


Sus In jos

despre femei Empty Re: despre femei

Mesaj  Amrita Sam 25 Feb - 23:53

Cred ca mailul tau a fost scris de un domn misogin ! clown
Amrita
Amrita
4
4


Sus In jos

despre femei Empty Re: despre femei

Mesaj  dall Sam 25 Feb - 23:59

Nu ,Amrita, stiu cine a scris si nu este domn ...este doamna. Nu vrei sa recunosti ca are dreptate asta e problema ta .
dall
dall
4
4


Sus In jos

despre femei Empty Re: despre femei

Mesaj  Amrita Dum 26 Feb - 0:16

Stii ce cred eu ?
Daca o femeie iubeste cu adevarat nu are frustrarile descrise mai sus.
Deci ceea ce urmarea ea , era doar un anumit interes neandeplinit de barbatul din viata ei.
Iar aici in acest topic este vorba despre ce este mintea unui barbat.
Sau nu am inteles eu bine titlul topicului??? Cool
Amrita
Amrita
4
4


Sus In jos

despre femei Empty despre femei

Mesaj  dall Dum 26 Feb - 10:35

Da,aici se discuta despre ce este in mintea unui barbat,dar daca te uiti mai atent vezi ca tocmai asta a spus,iar daca tu vezi lucrurile altfel e dreptul tau. In capul nostru cam asa stau lucrurile...simplu .Nu despicam firul in sapte si nu complicam lucrurile . Nu punem intrebari inutile la care oricum nu aflam raspunsul.

"Daca o femeie iubeste cu adevarat nu are frustrarile descrise mai sus."

Nu are nici o frustrare...doar recunoaste adevarul ,dar nu toata lumea are puterea sau nebunia sa o faca." Daca o femeie iubeste cu adevarat"
Vorbesti din carti sau...din expierenta ta de femeie ??? Ma lasi cu povesti din astea de adormit sugarii . Dragoste adevarata Laughing ...bla...bla Laughing si pana moartea ne va despartii. Inteleg ca doar o femeie poate sa iubeasca cu adevarat sau sunt si barbati care fac acest lucru ,dar mintea lui nu poate sa proceseze chestia asta !!!??? Pana la urma ce inseamna sa iubesti cu adevarat ???
dall
dall
4
4


Sus In jos

despre femei Empty Re: despre femei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum