GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

DIN LUMEA SPORTULUI

+31
Wolff
myrk
itina
kam3l3on
freda white
RALUCA
Pingu
shadow
elis27
Obi-Wan Kenobi
serpico
zexe
tegeusa
seaman65
Nana_Duval
mihaic3001
daffy_
oli
elly
dragos
bursuc
atat de simplu
Mr Nobody
juliette
aspidistra76
bostanul_spatial
habibi77
Radu
snow
kitty
pitulicea
35 participanți

Pagina 26 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 26 Empty DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  pitulicea Lun 25 Ian - 19:40

Rezumarea primului mesaj :

Jucatoarea de tenis Venus Williams a socat publicul cu tinuta sa in timpul ultimei sale evolutii la Australian Open.
In timpul partidei disputate cu Lucie Safarova, pe care a reusit sa o invinga, tenismena a atras atentia cand s-a aplecat dupa un prosop si a lasat impresia ca nu poarta lenjerie intima. Ulterior, ocupanta locului 6 in clasamentul WTA a explicat incidentul: "Am purtat chiloti, doar ca erau de aceeasi culoare cu pielea mea..."


A avea, sau a nu avea chiloti? Aceasta-i intrebarea Very Happy
Totusi, cu asa o fustita, nu cred ca ar fi cineva atat de nebun, incat sa joace tenis fara lenjerie intima.


https://www.youtube.com/watch?v=B2Fgt3LeabE
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 26 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  itina Dum 31 Ian - 21:33

Ce sa zic? Felicitari!  ok
itina
itina
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 26 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  Vizitator Dum 31 Ian - 21:38

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] multumim frumos! Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 26 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Vin 17 Iun - 22:04

A inceput campionatul european de fotbal. Avand in vedere ca adminul nu suporta acest sport, voi vorbi mai putin despre fotbal si voi incerca sa surprind "faze" amuzante ale comentatorilor, care comenteaza pe teren sau in studiou. Sa incepem deci:

1. Astazi la meciul Cehia-Croatia, comentatorul tv: stimati telespectatori, in urma incidentelor din tribuna, arbitrul de rezerva nu a aratat timp suplimentar. Ba da, acum arbitrul arata tablita, panoul... tablia electronica cu minutele suplimentare.

Pe vremuri era intr-adevar o bucata de tabla cu cifre. Acum, fie ea si electronica, tot o gioarsa ruginita e! Laughing

2. Basarab Panduru: echipa Romaniei e singura echipa de la euro care a facut 4 schimbari de jucatori dupa primul meci. Avand in vedere ca echipe mult mai puternice ca noi au luat bataie, e posibil ca dupa meciul decisiv cu Albania sa mai facem, cel mai posibil, un egal si un punct si astfel, cu inca un punct pe care-l avem, adica cu doua puncte din doua egaluri, sa fim tot singura echipa de la euro care se califica mai departe cu doua puncte. Avem astfel iarasi 1 500 000 de sanse si variante sa picam cu vreo echipa mai slaba si sa ajungem si prin semifinale, de n-or putea astia sa mai scape de noi pe-aici. Laughing

Asa e. Suntem o natie calculata si greu de ucis! Laughing


myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 26 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  SoulOfOcean Lun 20 Iun - 7:50

clown clown clown
Se întorc băieţii! Very Happy
SoulOfOcean
SoulOfOcean
2
2


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 26 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Lun 20 Iun - 17:07

Am rezistat "eroic" in meciul cu Albania, dar am fost "ucisi" in cele din urma. N-am vazut demult (de fapt cred ca niciodata) o echipa de fotbal a Romaniei mai impotenta si mai lenta ca cea de acum. As putea sa bag mana in foc ca FC Botosani nu lua bataie in acest meci, ba mai marca si vreo doua-trei goluri. Ma rog, veti zice ca dupa razboi multi viteji s-arata, dar e o gluma, asa ca sa trecem la declaratii.

Puiu Iordanescu, dupa meci: nu e o situatie catastrofala si lucrurile nu sunt asa de negre cum le vedeti voi acum. Nu ma simt vinovat si nu am ce reprosa baietilor. Felicitam echipa ca a reusit sa se califice la acest european.

Stanciu, Dragos Grigore, Sapunaru: suntem cu totii vinovati, de la jucatori pana la antrenori. Am incercat, dar n-am reusit sa facem nimic. Sapunaru: generatiile viitoare vor juca mai bine decat am facut-o noi (ironic).

Basarab Panduru, expert Dolce: daca Iordanescu spune ca situatia nu e neagra, atunci cum e, roz? Roz a fost doar tricoul lui Tatarusanu, care a gresit flagrant la golul primit. Suntem generatia care a scris istorie pentru Albania: primul lor gol la un turneu final de campionat european si prima victorie.

Reporter Dolce: de 20 de ani de cand sunt in anturajul echipei nationale, nu mi s-a intamplat niciodata sa refuze sa vina la interviu capitanul echipei nationale si presedintele federatiei.

Parerea mea: suntem cea mai slaba si mai urata echipa de la acest turneu. Avem un campionat intern distrus, jucatorii care joaca in acest simulacru de campionat au aere si ifose de mari vedete, dar cand dau piept cu jucatori din campionate externe, devin penibili: se lovesc de alta mentalitate, alta pregatire fizica si alt nivel al jocului. Dovada cea mai clara a impotentei: Alibec, masiv ca un tanc, dar accidentat grav, probabil cu dubla entorsa, de maleola si de genunchi, la un banal duel cu un adversar albanez. Jucatorii din strainatate mai mult fac tusa sau joaca la echipe de liga si mana a doua. E greu sa faci fata in aceste conditii unor jucatori care joaca la un alt si inalt nivel in campionate puternice din Europa. Cu un campionat curat, competitiv si cu alta mentalitate, nu doar specularea la "mica ciupeala", tipic romaneasca, probabil am reusi sa obtinem mult mai mult. Caci in sport, ca si in viata, reusita tine de cele mai multe ori de mentalitate.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 26 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Lun 20 Iun - 21:14

Reporter: Domnule Iordanescu, doctorul Pompiliu Popescu si inca cineva (imi scapa numele) va acuza ca pe vremea cand era la echipa nationala, jucatorii nu se accidentau atat de des!
Iordanescu: Pompiliu Popescu nu e antrenor!
Reporter: Si mai sunteti acuzat ca, in ciuda faptului ca sunteti credincios, sunteti un om rau!
Iordanescu: Ha ha ha!

Eu: Iordanescu o fi un om rau, dar e un antrenor bun! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 26 Empty Din lumea sportului

Mesaj  Demostene Mier 17 Aug - 17:26

ok Steaua- Manchester City... fara cuvinte
Demostene
Demostene
3
3


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 26 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Lun 22 Aug - 17:29

Maine e returul. Nu e totul pierdut, dar matematic avem sanse: e putin probabil sa le administram un sec 6-0, dar un 6-1 nu e imposibil. Sau un demisec 7-2. Laughing Evident, vorbesc de Steaua invingatoare, deci corect ar fi 2-7! Laughing

Banc: dupa ce Botosani i-a administrat Timisoarei acelasi sec scor- 5-0, devenind astfel City de Romania, s-a zvonit ca Guardiola, antrenorul lui Manchester City, ar fi dorit sa preia echipa din Botosani. Conducerea s-a opus insa, motivand ca echipa botosaneana are un antrenor foarte bun, in persoana lui Leo Grozavu.  Laughing

Ma gandesc iar la Steaua: daca nu se prezinta, pierde meciul cu 3-0. Asa ar avea o sansa ca sa nu incaseze o caruta de goluri, asa, vreo 8-9!  Laughing In tur a aparat Nita un penalty, au mai ratat englezii inca unul, a mai scos Nita vreo 3 goluri gata facute, au mai fost si vreo doua bare, ce mai, sa nu mai spuna Gigi Becali ca divinitatea nu i-a fost alaturi, altfel o papa Steaua cu vreo 10 goluri. Scor de maidan!  Laughing Evident, portarul Nita a fost omul meciului, i-a fost scandat numele de intreg stadionul. Ciudat, nu, sa primesti 5 goluri si sa te aplaude un stadion intreg!  Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 26 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Lun 31 Oct - 20:47

M-a indispus in seara asta un arbitru ungur tampit si arogant. Eu i-as fi tras una peste masele, cu riscul de-a nu mai juca fotbal niciodata, dar cu o sansa de a-i scoate arbitrajul din cap pentru mult timp. Iar idiotii din studio indeamna la calm si analiza, cand orice prost vede cu ochiul liber jaful la drumul mare. Asa e si in politica, si in viata sociala. De aia ne taram ca niste viermi de mai bine de 50 de ani. Eu n-am vazut asemenea furt de cand ma uit la evenimente sportive, de vreo 40 de ani adica. Pe alte meleaguri, un asemenea specimen era alergat si smotocit de nu-i mai trebuia toata viata sa arbitreze. Ganditi-va ce inseamna sa fii sportiv si un asemenea drac de arbitru sa-si bata joc de munca unei echipe, iar sub protectia unor asa-zise regulamente sa te sfideze in fata si pe fata. 

Asta e. Nu suport nedreptatea. Iar pitu fotbalul!  Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 26 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  atat de simplu Lun 31 Oct - 20:50

Eu nu suport nici nedreptatea, nici fotbalul. Suspect
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 26 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Lun 31 Oct - 21:13

Simpla, in orice domeniu trebuie actionat in sensul corectitudinii. Iar daca nu mai reactionam cand se comite o nedreptate, indiferent unde, cum, cand, inseamna ca suntem amortiti, blazati, ca sa nu spun cadavre vii. Sau si mai rau, draci şuzi.  Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 26 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  atat de simplu Lun 31 Oct - 21:20

De acord cu tine, dar nu ma pune sa actionez in fotbal. Habar n-am ce se intampla acolo. Rolling Eyes
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 26 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Lun 31 Oct - 21:40

Pai nu te pun. Dupa cum vezi, incerc sa fiu foarte echilibrat, desi sunt un temperament coleric. Dar ce-am vazut in seara asta intrece orice imaginatie. Auzi ce spune imbecilul ala de arbitru jucatorilor pe teren: mars de-aici! Pai eu il linsam acolo pe teren! Daca eram fotbalist, desigur!  Laughing Echipa trebuia retrasa de pe teren. Sa joace arbitrii si incompetentii din federatie. Iti spun sincer ca ma uit la fotbal din copilarie, dar n-am vazut asemenea arbitraj in 40 de ani de cand privesc la fotbal! Tara e in faliment, fotbalul si sportul sunt in faliment, iar un imbecil strica in mod voit spectacolul si economia si asa fragile ale unei competititii aflate in cadere libera.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 26 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Mar 1 Noi - 11:09

Mda. M-am linistit. Ca de obicei, respectivul arbitru a fost scos basma curata. Ca orice magarie care se intampla in tara asta. Totul are acoperire regulamentara si legala, iar ce vede o tara intreaga cu ochiul liber, prin mestesugite cuvinte este intors la 180 de grade a doua zi. Iar noi ne blazam si stam linistiti... la locurili noastri.  Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 26 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Lun 13 Feb - 19:29

Dupa ce FC Botosani a invins pe U Craiova, pretendenta la titlu, un botosanean a comentat rezultatul, online: asa, sa rupem prazul in doua, sa terminam cu olteniada! Raspunsul unui suporter oltean nu poate fi reprodus aici! Laughing La fel s-au comportat si suporterii olteni pe stadion, la meciul tur dintre aceleasi echipe, cand au injurat tot meciul si au aruncat cu sticle goale in antrenor, iar arbitrul elimand pe nedrept un jucator de la Botosani. Echipa noastra s-a mobilizat, iar prazul a fost mancat! Laughing

Aseara, in studioul Dolce Sport, au fost invitati sa comenteze Basarab Panduru si fostul arbitru Cristian Balaj. Balaj explica o faza putin neclara de arbitraj de pe teren, iar moderatorul intreaba: de unde stiti? Balaj raspunde: pai am fost si eu pe-acolo! Laughing

Basarab Panduru: la ce sut a tras jucatorul X, asa cum sunt acum, in costum si pantofi, aparam si eu sutul asta! (Panduru a fost mijlocas.) Laughing

Michael Ngadeu, fost jucator la FC Botosani, transferat la Slavia Praga, a castigat Cupa Africii la fotbal cu nationala Camerunului, invingand in finala echipa Egiptului cu 2-1. In campania africana, Michael a jucat foarte bine, marcand si doua goluri. L-am vazut "pe viu" jucand excelent pe stadionul din Bt, cand era de netrecut in aparare, ba m-am intalnit de vreo doua ori cu el si prin oras. Iesea foarte usor in evidenta! Laughing Suporterii il alintau "Mişu". Era foarte apreciat si "iubit" aici. Sa nu mai zica nimeni ca romanii sunt rasisti si xenofobi. Smile
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 26 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 26 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum