GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirea zilei

+54
eledas
SoulOfOcean
RALUCA
mastermind
pauletz
itina
mielusica
myrk
Woo Woo
Ostional
Annya
puricelu
Pingu
parwous
Krissunu
Sturmritter
Violoncella
Amrita
Asgard
Popa
no.body
fata_cu_sosete_de_diamant
elis27
Mandarax
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
raichu
seaman65
shadow
dominik
mihaic3001
Nana_Duval
sharp00714
zexe
GESF
oli
Eleonore
daffy_
fotohobby
Demostene
mrs nobody
dragos
mari
atat de simplu
aspidistra76
lynn
man
kitty
Mr Nobody
costica19
Radu
snow
pitulicea
habibi77
58 participanți

Pagina 59 din 65 Înapoi  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 65  Urmatorul

In jos

Stirea zilei - Pagina 59 Empty Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 11:19

Rezumarea primului mesaj :

Ieri mare scandal in Senat. De ceva timp se vehiculeaza ideea ca Base ar fi bolnav, si conform Constitutiei cel care urmeaza sa ne conduca destinele (interimar) in cazul in care presedintele se afla in incapacitatea de a-si exercita indatoririle fata de tara , ar fi presedintele Senatului. Ieri, pe ordinea de zi a fost propusa , de catre PD-L si independenti, votarea alungarii lui Geona de la pupitrul prezidential al senatului. PD-L- ul a si gasit inlocuitor, d-na Sulfina Barbu......cred ca ne indreptam spre dictatura.....putin cate putin....
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stirea zilei - Pagina 59 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  itina Joi 2 Feb - 15:49

Ce mai zice CTP? Eu l-am ascultat azi-noapte pe PRO TV.
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 59 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Joi 2 Feb - 15:53

Ce sa zica? E revoltat si el... ca si noi. Smile Nu-s de acord cu tot ce zice CTP, dar are momentele lui bune, iar acum sunt de acord cu el. Probabil si el cu mine. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 59 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  itina Joi 2 Feb - 15:57

La ora 16.00 vorbeste Dragnea. Sa vedem ce are de spus. Ce MAI are...
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 59 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Joi 2 Feb - 15:59

Ce sa mai zica? A zis (azi) ca la o adica, poa' s-o faca si pe mama. confused E ca un animal incoltit. confused
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 59 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  itina Joi 2 Feb - 16:36

Zice ca pe el nu-l favorizeaza ordonanta asta.  Rolling Eyes

Adică probabil DNA, CSM, Ambasadele străine, Parlamentul Uniunii Europene și-au luat informația de la televizor!!!
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 59 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Joi 2 Feb - 18:35

Cine a urmarit discursurile lui Dragnea si Grindeanu, ai zice ca sunt niste miei nevinovati. Nici usturoi n-au mancat, nici gura nu le miroase. Exact cum am anticipat: n-ai ce sa le faci si profita de situatie. Poate va aduceti aminte cum a organizat PSD alegerile prezidentiale din 2014 si cum Gabriela Firea mintea cu nerusinare si seninatate. Cam asa se prezinta situatia si cu cei doi derbedei pesedei acum. Priviti filmuletul acesta daca nu ma credeti si faceti o analogie simpla:



Acum trageti concluzia. Care este una extrem de simpla.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 59 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Mar 7 Feb - 20:25

''Ati castigat ,acum guvernati si legiferati .. dar nu oricum '' : astazi in Parlament presedintele Iohannis a sintetizat foarte bine situatia , din punctul meu de vedere .
La varful PSD-ului se afla o gashca de penali care conduce tara la propriu printr-un guvern aservit : acest fapt nu are nimic de-a face cu democratia si statul de drept , dar nu toti vedem lucrurile in acest fel iar motivele sunt multiple ....

shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 59 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  itina Mier 8 Feb - 20:35

Si totusi... pentru ce mai protestam acum? Rolling Eyes

Proteste , proteste, e ultima moda, ce zici, te fac un protest? Nu am nimic impotriva celor care protesteaza , e un drept legitim , nici nu cred ca se protesteaza impotriva unei ordonante, se protesteaza impotriva unui sistem care injoseste; impotriva coruptiei ca regula generala. Dar coruptia....in toate formele ei de manifestare ...incepe de la noi....De timpuriu incepe , de cand iti trimiti copilul la scoala cu cadou pentru invatatoare de 1 sau 8 martie, cadou mai acatarii ca sa ia copilul premiu, coruptia incepe cand ii dai politistului 100 de lei ca sa nu-ti dea 300 amenda, cand ii dai doctorului bani stiind exact care e pretul pentru o apendicita, ulcer, deviatie de sept sau vreun rahat pe coloana, cand ii dai popii 500 la inmormantare...ca asa se da.... cand ii dai judecatorului 5000 sau multiplul, sa-ti scape baiatul de puscarie, cand duci unei secretare pachetul de cafea sa-ti dea o adeverinta mai repede.....coruptia...e facuta de noi, cei care dam si primim si cotizam mai sus la sefi sa nu ne dea afara la restructurari, ei dau mai departe la sefii mai mari, coruptia e cand te culci cu seful ca sa nu te trimita pe teren, sau cu profesorul sa nu te lase corigenta, exemplele....pot urma, le stim cu totii, poti protesta cat vrei , vei protesta doar pentru inlocuirea unor hoti cu altii, vei protesta degeaba cata vreme iti trimiti copilul la scoala cu cadou....
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 59 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  atat de simplu Mier 8 Feb - 20:53

Cam asta-i si parerea mea. Nu vad cum ar putea disparea coruptia din Romania. Se schimba unii, vin altii, pentru mine e exact acelasi lucru. Mentalitatea n-o sa se schimbe inca mult timp de acum incolo. Cum spuneai, Itina, coruptia incepe cu noi.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 59 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  itina Mier 8 Feb - 20:59

Avem conducatorii pe care-i meritam, din pacate. Sad
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 59 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Mier 8 Feb - 21:01

Protestatarii ar vrea sa se sparga gasca de care vorbeam , cine a urmarit evenimentele cap coada stie ca am fost mintiti cu nerusinare de la instaurarea guvernului si pana acum : acei oameni ar fi trebuit sa plece , nu mai sunt de incredere ....
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 59 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  itina Mier 8 Feb - 21:59

Sau ok, sa ramana PSD dar sa plece penalii! De ce nu se dezice Grindeanu de Dragnea si de Iordache si de altii? Aparuse la un moment dat o postare a doamnei Grindeanu care ii lua apararea sotului ei spunand ca este un om integru si devotat tarii sale si ca ar trebui sa fie lasat sa arate ce poate. Eu sunt de acord dar nu cu Dragnea langa el. Simplu.
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 59 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Mier 8 Feb - 22:03

Nimic nu e in zadar, itina, niciun gest (bun) nu se pierde. Iar tinerii care au manifestat au fost extraordinari. Gandeste-te ce s-ar fi intamplat daca nu iesea nimeni in strada.

Este evident ca cei care conduc acum tara toarna gogosi cu nerusinare, in continuare. Numai cine e orb cu desavarsire nu sesizeaza. Un gest de minina decenta ar fi fost demisia primului ministru, a ministrului justitiei si schimbarea guvernului. Guvern tot PSD, desigur. Nu inseamna ca la fiecare manifestatie sa organizam alegeri anticipate. Dar guvernul actual trebuia sa-si asume greseala si sa procedeze in consecinta.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 59 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  itina Mier 8 Feb - 22:06

Tineretul tarii ar face bine sa iasa in strada si pentru alte cauze, poate s-ar mai rezolva cate ceva in tara asta saracita si furata de netrebnici!
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 59 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Mier 8 Feb - 22:18

Pentru celelalte cauze, schimbarea ar trebui sa vina din interiorul fiecaruia, dupa cum ai spus mai sus. Smile

Cele intamplate zilele acestea releva ca suntem tratati de cei care ne conduc ca niste prosti. Nici nu-i de mirarea ca-si permit, din moment ce mare parte a tarii geme de prostie (iertata sa-mi fie exprimarea). Va trebui sa mai treaca ceva timp pana vom reusi sa trecem si noi la next level.

Oricum, clasa politica are un nivel foarte low, ambalat foarte frumos in minciuna ordinara foarte lucioasa.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 59 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 59 din 65 Înapoi  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 65  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum