GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirea zilei

+54
eledas
SoulOfOcean
RALUCA
mastermind
pauletz
itina
mielusica
myrk
Woo Woo
Ostional
Annya
puricelu
Pingu
parwous
Krissunu
Sturmritter
Violoncella
Amrita
Asgard
Popa
no.body
fata_cu_sosete_de_diamant
elis27
Mandarax
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
raichu
seaman65
shadow
dominik
mihaic3001
Nana_Duval
sharp00714
zexe
GESF
oli
Eleonore
daffy_
fotohobby
Demostene
mrs nobody
dragos
mari
atat de simplu
aspidistra76
lynn
man
kitty
Mr Nobody
costica19
Radu
snow
pitulicea
habibi77
58 participanți

Pagina 33 din 65 Înapoi  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 49 ... 65  Urmatorul

In jos

Stirea zilei - Pagina 33 Empty Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 11:19

Rezumarea primului mesaj :

Ieri mare scandal in Senat. De ceva timp se vehiculeaza ideea ca Base ar fi bolnav, si conform Constitutiei cel care urmeaza sa ne conduca destinele (interimar) in cazul in care presedintele se afla in incapacitatea de a-si exercita indatoririle fata de tara , ar fi presedintele Senatului. Ieri, pe ordinea de zi a fost propusa , de catre PD-L si independenti, votarea alungarii lui Geona de la pupitrul prezidential al senatului. PD-L- ul a si gasit inlocuitor, d-na Sulfina Barbu......cred ca ne indreptam spre dictatura.....putin cate putin....
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stirea zilei - Pagina 33 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Mar 3 Iul - 19:06

''...-Cine, eu? Eu sunt , a, procuror! Cum sa iau !!!"

Laughing Laughing Laughing
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 33 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Krissunu Vin 6 Iul - 21:12

Presedintele Traian Basescu a fost suspendat.
Parlamentul propune organizarea referendumului pentru demiterea lui Basescu in 29 iulie .
Krissunu
Krissunu
2
2


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 33 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Vin 6 Iul - 22:24

Un presedinte devenit nepopular si o majoritate parlamentara care face orice mai putin sa respecte legile .
Din punctul meu de vedere este inacceptabil ce a facut usl-ul in ultimele zile si zicand aceste lucruri ma delimitez la incalcarea Constitutiei...nu mai merge cu lozinca ''scopul scuza mijloacele '' , sau ma rog , ar trebui sa nu mai mearga....azi incalcam legea pentru a demite un presedinte contestat , maine o incalcam in scop personal ... nu este bine nicicum , ne intoarcem in timp , acum nu vin minerii - minerii sunt deja in parlament ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 33 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Vin 6 Iul - 23:06

de acord cu tine shadow.erau treburi mult mai importante de discutat in parlament decat tigania care au facut-o in ultimile zile.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 33 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Violoncella Sam 7 Iul - 13:00

Cand ii ascult pe unii, le dau dreptate. Cand ii ascult pe ceilalti , le dau lor dreptate. Asta ma face sa cred ca, ori ambele parti au dreptate, ori niciuna din ele. Si, mai aproape de common sense mi se pare ultima varianta.
Spunea unul din contestatarii usl-ui, ieri, in plen, ca atunci cand a intrat el in politica, nu mai era nimic de furat, se furase tot. Asta ma face sa ma intreb pentru ce se mai lupta? Ce mai au de castigat?
Ar fi mai multe de comentat, mult mai multe, insa pentru mine e foarte clar ceva. Niciuna din parti nu doreste binele romanilor. Ambele adversare , prin actiunile lor, scufunda tara in saracie si mai mare. Si tot ambele, nu numai una, sunt manevrate de papusari.
Unde vreau sa ajung cu mica mea expunere? Vorba cetateanului turmentat a lui Caragiale: "io cu cine votez?" sau mai potrivit situatiei de acum: "io ce votez?" pentru ca niciuna din alternative nu va rezolva situatia in care ne aflam , niciuna nu ne va scoate la liman.
Si in tot acest timp...noi vom fi ocupati cu stiri macabre, emisiuni maneliste, reclame la smecta, litoralul bulgaresc, shaorma cu de toate, mihaela radulescu, capuse, mezeluri cu e-uri, produse bio, cinematografe HD sau cum le spune, zumba, etc. Ce bine ca avem la ce ne gandi!
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 33 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Sam 7 Iul - 13:27

Se spune ca din haos se naste ordinea.....astept cu interes!
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 33 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Dum 8 Iul - 18:32

Vio , ori avem ori nu avem la ce ne gandi , problema noastra este ca nu ne putem manifesta nemultumirea decat prin vot si atunci mereu avem de ales doar intre mai multe rele ...

Stirea zilei ar fi promovabilitatea scazuta la bacalaureat , in scadere chiar si fatza de anul trecut si tare cred ca acesta este nivelul actual al invatzamantului mediu la noi ...

Habibi , ordinea se naste din haos , perfect adevarat ...depinde cat de lunga-i sarcina Very Happy , ca tot asteptam venirea acestui ''prunc'' de vreo 20 de ani scratch
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 33 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Dum 8 Iul - 19:04

Dezastru in invatamant!!! Parerile sunt impartite, dar cred si eu, ca si umbra, ca elevii nu invata!!!!

habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 33 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Dum 8 Iul - 19:14

Mereu am spus-o si cu alte ocazii : metoda in invatzamant s-a schimbat , nu mai este ca pe vremea noastra cand invatzam de frica , frica in primul rand de profesori si mai apoi de parintzi ...profesorii nu mai au voie sa se ''tureze'' la elev ce sa mai vorbim de vreo palma - ii paste demiterea - dar pe partea cealalta , familia nu a preluat locul gol lasat de neimplicarea scolii in motivarea copilului si il trimite la cursuri fara ai pasa prea mult ce si cum face acolo ...abia cand copiii dau capacitatea sau bac-ul se trezesc si arata cu degetul tot spre dascali Very Happy , cand vina in mare parte le apartine Smile ...
Niciodata sau foarte rar un copil va invatza din proprie constiintza ...parerea mea .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 33 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Dum 8 Iul - 19:26

Nu sunt de acord cu bataia, desi recunosc ca fac parte din generatia care a invatat de frica! Laughing

Problema reala a noastra, a tuturor, este ca majoritatea copiilor isi aleg modele de viata din ceea li se ofera prin media si din familie. Ajung in liceu fara a sti macar sa scrie sau sa citeasca!!!! Oare cine le permite asta??? Cum ii trec profesorii clasa??????? In ce lume traim????????
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 33 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Dum 8 Iul - 19:32

Intr-o lume in care profesorul a ajuns la mana parintilor , care merg si fac scandal cand odrasla ia o nota mica ajungand pana la nerecunoasterea titulaturii acestuia si cerand schimbarea ...cunosc destule cazuri in zona mea ...
Parintii sunt principalii vinovati si nu scoala ...si vorbesc din postura de parinte Smile ...profesor nu am fost Very Happy .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 33 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Dum 8 Iul - 19:40

Nu sunt profoser...ca as face armata si cu elevii si cu parintii! Very Happy Sa faca scandal dar sa-mi si dovedeasca ca merita sa treaca clasa!!! Very Happy

Am auzit si eu diverse povesti care par ireale!!!!!

Copiii se duc la scoala sa faca parada cu hainele, cu telefoanele, cu masinile pe care le au!!! Parintii sunt vinovati pentru aceste lucruri!
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 33 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  puricelu Dum 8 Iul - 21:18

habibi draga, cred ca-ti dau dreptate ! Argumentat ! Alesii nostri ne-au distrus sistemul de invatamant de la revolutie incoace, sistematic. Prin numiri de tot rasul. Acum, mai nou, am aflat ca si Androneasca si-a scris lucrarea de doctorat printr-un spionaj industrial. Este incredibil ! Nu vreau sa ma laud insa, daca eu primeam aceste subiecte la bac, luam zece si in cel mult jumatate de ora eram afara ! Acum se propune bac diferentiat. Adica, aceeasi diploma si ne laudam ca si noi am obtinut bac-ul ca toata lumea, indiferent de liceu ! Pentru ca se vor scoate clasificarile introduse de ministru Funeriu. Interesanta metoda de "cucerire" a electoratului natang marca USL! Sau Andronescu, tot una. Nu mai am cuvinte la ceea ce au facut in tara pentru demiterea lui Basescu. Acum ne putem astepta la orice. Nu mai sunt legi in tara. Orice se poate intampla. Te poti trezi arestat pentru simplu motiv ca ai vorbit contra lui Voiculescu sau Nastase care, oricum, este in puscarie. Si banii promisi se USL nu s-au primit. Iar in plan extern suntem terminati. Ce mai asteptam ? O cruce pe piept si popa ...

puricelu
2
2


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 33 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Dum 8 Iul - 22:16

Eu nu mai intru in polemica cu nimeni pe teme politice. Smile Pot doar sa-ti spun ca nu sunt fan nici Basescu, nici Funeriu. Smile

Realitatea in care traim este produsul celor pe care i-am votat in ultimii 23 de ani. Este si vina noastra. Smile
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 33 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Lun 9 Iul - 11:02

Dreptate ai Habibi ...singura noastra scuza , daca putem zice asa , este ca nu prea am avut de unde alege ...de raul celor care ''s-au ingramadit'' sa ne conduca cei care poate ar fi fost mai competenti sa o faca n-au avut loc si au stat deoparte ...altii , ajunsi totusi sus si-au uitat mult prea repede perceptele proprii ce-i individualizau si s-au pierdut in mijlocul haita la festin ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 33 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 33 din 65 Înapoi  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 49 ... 65  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum